homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pete maronii dupa intrerupere AC


#1 2007-02-05 13:04:53

Ramonella
Membru
Inregistrat: 2007-02-05
Mesaje: 2

Pete maronii dupa intrerupere AC

Salut.Sunt noua pe acest forum.In luna septembrie am intrerupt AC pentru ca vrem sa facem bebe.Am luat Yasmin.De atunci,in fiecare luna,inainte cu 5 zile de menstruatie,am niste pete maronii.Exact 5 zile.In prima luna dupa ce le-am lasat,menstruatia a venit la 28 de zile,apoi la 26,apoi la 18.Am fost la doctor si mi-a spus ca am lipsa de progesteron.Mi-a dat Dupaston din Z 14,timp de 10 zile,cate 1 pe zi,trei luni.Ciclul a venit la 26,respectiv 25 de zile.Acum mai trebuie sa le iau 1 luna.Dar petele maronii au tot aparut cu 5 zile inainte de menstruatie.Care ar fi cauza????Oare e tot efectul AC????Si n-ar fi trebuit sa dispara de la Duphaston????
Inainte de AC ciclul meu era de aproximativ 24 de zile.
Astept raspuns.
Mersi frumos!

Offline

 



#2 2007-02-05 14:03:24

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Pete maronii dupa intrerupere AC

Ramonella, e de la insuficienta de progesteron....ciclurile tale normale de 24 zile tot asta semnificau


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-02-05 15:12:02

Ramonella
Membru
Inregistrat: 2007-02-05
Mesaje: 2

Re: Pete maronii dupa intrerupere AC

Mersi mult de raspuns.Dar oare Duphastonul nu trebuia sa-l regleze pana acum???sau trebuie marita doza?
Oricum o sa ma duc la doctor,dar deocamdata doctorita e plecata din oras.
Sper doar ca intr-o eventuala sarcina ,sa fie de ajuns Duphastonul pe care l-am luat,si sa nu pierd copilul.
Mersi mult de tot!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.