homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Masturbarea-10


#172 2008-09-05 17:13:13

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: masturbarea

roxanajust4you a scris:

eu nu m-am masturbat nici o data
am incercat dar ma apuca rasu si nu am nici o senzatie tare.......
as incerca si eu dar nu stiu cum sa incep
are cineva sugestii? rotfl

a pt ce sa te masturbezi?dak duci lipsa inteleg dar altfel...neee...


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#173 2008-09-05 18:33:13

roxanajust4you
Full member
Inregistrat: 2008-08-25
Mesaje: 259

Re: masturbarea

sa inteleg ca pana acum nu am dus lipsa, ca daca ducea invatam? smile

Offline

 

#174 2008-09-05 23:46:15

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: masturbarea

mai experimentam si noi cand ne masturbam
daca duceai lipsa sigur invatai tongue
nici eu nu prea am mai simtit nevoia de cand cu iubi...foarte rar, cand nu ne vedem mult timp

Offline

 

#175 2008-09-06 21:19:36

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: masturbarea

Raluk_ a scris:

capshunik a scris:

culmea masturbarii: torni un pic de cillit si nu mai trebuie sa freci ...deloc !

rotfl rotfl rotfl
vai mama meaaaaaaaaaaa

ce bine-am ras rotfl rotfl rotfl
asta n-o stiam


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#176 2008-09-19 02:43:26

marian
New member
Inregistrat: 2007-07-10
Mesaje: 27

Re: masturbarea

pun pariu ca nu exista fata pe topicul acesta care sa nu se fi masturbat vreodata....asa ca faza cu :`` fetelor cum e sa te masturbezi?? am auzit de la cineva ca e bine...``. daca nu iti cunosti propriul corp atunci cum sa-l cunosti pe al altcuiva?


|Ca sa ajungi sa faci dragoste trebuie mai intai sa faci sex...|

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2008-09-19 04:50:47

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: masturbarea

Eh.. nu toate tipele se simt bine daca se masturbeaza. De cele mai multe ori pe motiv psihic nu simt placere decat daca e si un tip implicat.

Offline

 

#178 2008-09-19 13:12:46

Leo
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-14
Mesaje: 1276
Site

Re: masturbarea

Pai... mai ales la fete cred ca e oke sa stie cum ajung mai repede la orgasm.
Masturbandu-te... poti sa-ti dai seama de sinergia unor miscari. Poti sa-ti dai seama ce-ti place mai mult... si poti sa-i spui ca vrei asa, sau asa, sau tra-la-la...

Pana la urma...  ajungi sa faci sex si nici macar nu stii ce vrei. E aiurea.

Offline

 

#179 2008-09-19 13:17:46

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: masturbarea

Hugsy a scris:

Eh.. nu toate tipele se simt bine daca se masturbeaza. De cele mai multe ori pe motiv psihic nu simt placere decat daca e si un tip implicat.

eu ma simt f bine...chiar daca o fac defata cu iubitul meu...parca atunci e si mai incitant...unlucru oarecum tabu (ca sa nu zic interzis) facut de fata cu cineva...si pe el il excita f tare tongue


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#180 2015-05-27 15:56:14

Cristina A. Boca
New member
Inregistrat: 2008-06-15
Mesaje: 42
Site

Re: masturbarea

Opiniile defavorabile masturbării (at?t ?n cazul bărbaţilor c?t şi ?n cel al femeilor) sunt... istorice. Iniţial, termenul ?nsemna ?a-ţi face rău cu m?na? şi ?i privea mai ales pe bărbaţi. Despre femei care se masturbează s-a ?nceput a se scrie mai des ?n sec. al XVII-lea, c?nd se credea că urmările acesteia sunt ?ngrozitoare. Ea era pusă ?n legătură cu romanele de amor ale epocii (?n Anglia şi Franţa) care, se pare, stimulau imaginarul... ?n ce priveşte reacţiile ?nfricoşătoare ale femeilor care se masturbau pot fi mult mai bine ?nţelese astăzi: pur şi simplu, ele ajungeau astfel la orgasm, ce era o necunoscută pentru observatorii (bărbaţi) ai epocii.
Azi, s-ar zice că nu foarte multe femei recunosc că o fac sau au făcut-o, ?nsă anchetele de specialitate efectuate ?n acest sens arată că ?ntre 80-90% au făcut-o cel puţin o dată. Altfel zis, e mai uşor de făcut dec?t de vorbit despre...
Cum am mai scris pe undeva pe aici, dacă termenul ar fi ?nlocuit cu ?autostimulare? (?n scopul obţinerii stării de excitare) sau de ?autosatisfacere? (ce are ?n vedere şi obţinerea orgasmului), bau-baul parcă n-ar mai fi at?t de speriat.
Dar să nu se ajungă la abuz, fireşte, s-au la ?nlocuirea prin autostimulare a celorlalte manifestări ale sexualităţii.
Uneori se vorbeşte despre ?masturbare mutuală? atunci c?nd se are ?n vedere stimularea reciprocă a partenerilor cu m?na. ?n acest caz, sintagma potrivită ar fi ?stimulare mutuală?.
?n ce mă priveşte, deşi şi mie mi-a fost dificil la ?nceput, acum pot recunoaşte că am debutat astfel la ?nceputul adolescenţei şi că mi se mai ?nt?mplă din c?nd ?n c?nd, mai ales c?nd soţul mi-e departe.
Dar uneori, c?nd el ?nt?rzie prea mult ?n faţa computerului, ?l mai ademenesc şi astfel... ?Aşa..., zice el, păi să te ajut şi eu!? wink


Traieste - frumos - clipa! Cu inteligenta si imaginatie!
(Mesajele furnizate in acest spatiu sunt numai orientative.)

Offline

 

#181 2015-05-27 16:43:48

Cristina A. Boca
New member
Inregistrat: 2008-06-15
Mesaje: 42
Site

Re: masturbarea

roxanajust4you a scris:

eu nu m-am masturbat nici o data
am incercat dar ma apuca rasu si nu am nici o senzatie tare.......
as incerca si eu dar nu stiu cum sa incep
are cineva sugestii? rotfl

...păi, dacă nu simţi nevoia, nici nu e cazul! wink
(?n schimb, pe mine mă apucă r?sul dacă e să vad un film pentru adulţi; de fapt, niciodată n-am reuşit să văd unul p?nă la capăt...)


Traieste - frumos - clipa! Cu inteligenta si imaginatie!
(Mesajele furnizate in acest spatiu sunt numai orientative.)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.