homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Propun folosirea prezervativului-22


#400 2012-06-12 10:16:36

oanaoana33
New member
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 65

Re: propun folosirea prezervativului

poi asta ii problema ca a 7 pastila ii ultima si intru in pauza deci is protejata?

Offline

 



#401 2012-06-12 10:21:25

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: propun folosirea prezervativului

da, esti

Offline

 

#402 2012-06-12 10:21:37

oanaoana33
New member
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 65

Re: propun folosirea prezervativului

ms mult puss

Offline

 

#403 2012-06-12 11:06:33

Annemonna
New member
Inregistrat: 2012-05-29
Mesaje: 18

Re: propun folosirea prezervativului

Buna am si eu o intrebare...am avut un contact neprotejat dar  luasem ac ( mentionez ca beusem ceai sa sunatoare ca am problema cu stomacul) Menstruatia mi-a venit dar de cateva zile am niste dureri ingrozitore in zona fruntii si a tamplelor... Ar putea fi ceva?

Offline

 

#404 2012-06-12 11:49:29

Annemonna
New member
Inregistrat: 2012-05-29
Mesaje: 18

Re: propun folosirea prezervativului

si parca am ceata in ochii:|

Offline

 

 Publicitate


loading...

#405 2012-06-12 13:22:50

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: propun folosirea prezervativului

Annemonna a scris:

Buna am si eu o intrebare...am avut un contact neprotejat dar  luasem ac ( mentionez ca beusem ceai sa sunatoare ca am problema cu stomacul) Menstruatia mi-a venit dar de cateva zile am niste dureri ingrozitore in zona fruntii si a tamplelor... Ar putea fi ceva?

ar putea fi ceva, insa fara nici o legatura cu contraceptivele, cu sexul sau cu vreo sarcina.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#406 2012-06-22 12:44:31

vicky_amin89
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-06-13
Mesaje: 37

Re: propun folosirea prezervativului

hei buna !bine v-am gasit .....de 1 luna iau yasmin (mentionez ca e prima data cand iau AC) doar ca am spotting de 2 ori luna asta a cate 3-4 zile iar in mod normal ar inseamna sa iau anticonceptionale ca am trecut de pauza,insa intre 20-26 imi venea mentruatia in mod regulat dar  acum vad ca nu vine chiar daca sunt in cele 7 zile de pauza iar maine se termina si tot nu vine ciclul. CE SA FAC SA IAU IN CONTINUARE YASMIN CHIAR DACA NU A VENIT CICLUL CA IN MOD NORMAL?plzz ASTEPT RASPUNS?       
si  produce


´´Nu lasa pe maine ce poti face azi´´ music produce
´´Sa poti sa crezi...Cand unii te insala...Sa te ridici...Cand altii te doboara...Sa poti pastra...Cand altii vor sa te alunge...Sa razi chiar daca sufletul iti plange...Si cald ramai….Chiar daca afara ninge….Aceasta-i arta DE A INVINGE!¨
goodluck

Offline

 

#407 2012-06-22 13:17:05

vicky_amin89
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-06-13
Mesaje: 37

Re: propun folosirea prezervativului

am uitat 2 pastile de luat    insa Ac mi-au fost recomandate doar pentru chisturi  si pana acum doar cu scopul asta le-am luat ,sexual inca nu prea am avut incredere pentru ejaculare in mine... poate sunt paranoia doar ca e o chestie deia aiurea in creier adica sunt si cu religia (nu pocaita ,doar ca citesc peste tot ca este pacat)insa nici cu un copil nu vreau sa ma trezesc peste noapte asa ca am preferat sa ne jucam ,masturbam reciproc si sa o scoata la timp.    astept rasp ...ms mult  cesafac
??Nu lasa pe maine ce poti face azi??  produce
??Sa poti sa crezi...Cand unii te insala...Sa te ridici...Cand altii te doboara...Sa poti pastra...Cand altii vor sa te alunge...Sa razi chiar daca sufletul iti plange...Si cald ramai?.Chiar daca afara ninge?.Aceasta-i arta DE A INVINGE!?


´´Nu lasa pe maine ce poti face azi´´ music produce
´´Sa poti sa crezi...Cand unii te insala...Sa te ridici...Cand altii te doboara...Sa poti pastra...Cand altii vor sa te alunge...Sa razi chiar daca sufletul iti plange...Si cald ramai….Chiar daca afara ninge….Aceasta-i arta DE A INVINGE!¨
goodluck

Offline

 

#408 2012-06-22 13:59:20

vicky_amin89
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-06-13
Mesaje: 37

Re: propun folosirea prezervativului

Astept Raspuns Doamna Doctoressa


´´Nu lasa pe maine ce poti face azi´´ music produce
´´Sa poti sa crezi...Cand unii te insala...Sa te ridici...Cand altii te doboara...Sa poti pastra...Cand altii vor sa te alunge...Sa razi chiar daca sufletul iti plange...Si cald ramai….Chiar daca afara ninge….Aceasta-i arta DE A INVINGE!¨
goodluck

Offline

 

#409 2012-07-12 03:25:08

loredana M
Membru
Inregistrat: 2012-07-12
Mesaje: 1

Re: propun folosirea prezervativului

Buna...sunt noua pe acest forum...am tot citit ce ati scris de prezervative...legat de asta eu am patit ceva ce si sunt cam speriata ca nu stiu cum sa rezolv problema...la sfarsitul actului sexual am constata si eu si prietenul meu ca prezervativul a iesit si a ramas in mine...totul sa petrecut pe final cand el a terminat...imi poate spune cineva ce riscuri sunt sa raman insarcinata???mereu am folosit prezervativul si este prima data cand patesc asta....

Offline

 

#410 2012-07-12 09:35:41

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: propun folosirea prezervativului

pai depinde in ce zi a ciclului erai...erai aproape de menstra,iti trecuse..ai un ciclu regulat.
Sanse sunt,normal,daca a ejaculat in tine,sunt sanse si de 100%


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#411 2012-07-12 10:00:46

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: propun folosirea prezervativului

1. daca inelul prezervativului a ramas afara, sansele scad, dar nu devin inexistente
2. daca erai in perioada fertila, sansele de sarcina cresc exponential (in dreapta paginii este un calendar de fertilitate, foloseste-l si vezi in ce perioada te aflai)
3. daca ai dubii, ia pastila de a 2a zi cat mai repede smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#412 2012-07-19 22:26:23

monik83
Membru
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2

Re: propun folosirea prezervativului

Hai sa imi dau si eu cu parerea! lol Pai din moment ce aveti atata incredere in partenerul vostru, luati-l acasa si dupa aia culcati-va cu el! de ce spun asta - nu vreau sa fiu agresiva dar NICIODATA nu trebuie sa aveti incredere oarba in Partenerul vostru. NU este nimic sigur in faptul ca se retrage inainte sa ejaculeze. Mai auzisem o bomba- daca stai deasupra nu ramai insarcinata, daca te speli bine cu irigatorul dupa actul sexual nu ramai insarcinata daca ai febra nu ramai insarcinata (cine are chef cand are febra si ii este rau?). Eu am incercat asa: cu prezervativul, dupa aceea cu foite chinezesti - nu stiu ce credeti voi dar pe mine m-au tinut vreo 6 ani fara sarcina, dupa aceea am auzit de niste ovule pe care le folosesti cu cateva minute - jumatate de ora inainte de actul sexual (cam premeditat dar au functionat atunci cand le-am folosit). Si pe mine ma deranjeza prezervativul, nu e acelasi lucru ca atunci ca esti"natural cum zicea una din voi" dar decat sa raman insarcinata mai bine asa. Apoi daca nu ai inca maturitatea necesara sa spui nu unui barbat (NU fara prezervativ), daca nu ai destula incredere in el incat sa ii recunosti simplu ca nu stii sa il pui tu, sa te invete (mai dai si in joaca dupa aceea) daca nu ai suficienta incredere in tine sa iti sustii punctul de vedere mai bine stai cuminte si nu risca! Nu toate trebuie sa invete pe calea mai grea, mai asteapta. Nu zic ca nu pierzi nimic dar nici nu se merita sa ai vreo sarcina nedorita sau vreo boala pe care ti-o pot transmite barbatii sau femeile-dupa preferinte.
Primesti raspunsuri de genul
1 ma strang- nu zau adica eu pot sa imi bag pumnul strans in ele si pe tine te strang?
2 nu ma simt bine cu ele - culmea ca prelungesc actul sexual tocmai pentru ca incomodeaza putin, oferindu-ti tie mai multa placere si chiar si lui, iar daca lui nu ii place ca tu te simti bine de ce sa te culci cu el?
3 oricum nu sunt sigure ca se rup - e nu zau hai sa comparam 99% cu 0% sa vedem ce alegem

Anticonceptionalele pentru mine nu functioneaza, nu am incredere in nimeni sa se mai joace cu hormonii mei doar pentru ca are parafa de medic si sincera sa fiu nu vreau sa risc un bombardament hormonal pe corpul meu, daca vrea sa incerce el sa ia si dupa cateva luni cand i se subtiaza vocea mai discutam si raspunsul va fi tot "Nu". De pilula de dupa nu vreau sa aud, asta inseamna ca imi iau o doza de hormoni care ma dau peste cap si nici nu stiu daca am de ce sa o iau? NU!
Am o relatie serioasa, locuiesc cu iubitul meu de 1 an si cateva luni. Nu am ciclul foarte foarte regulat si prin urmare combin putin metoda calendarului cu prezervativele si recunosc, sunt paranoical, de fiecare data, dupa luam prezervativul il legam fromos cu tot continutul si dupa aceea ne jucam cu el (asa ne-au invatat si pe noi "ai mai mari"). Si pentru ca intr-avevar imi vrea binele si pentru ca tine la mine si nu vrea sa sufar de efectele secundare ale anticonceptionalelor- Nici nu se pune problema sa iau asa ceva. Nu ar fi iesit din comun sa fac si eu un copil ca nah...am implinit 29 de ani si nu am avut fericirea asta inca dar totusi am mai vrea sa asteptam macar un an.
UN BARBAT CARE TE IUBESTE VA STI SA ACCEPTE CEEA CE PE TINE TE FACE FERICITA, VA DORI SA ITI INTAMPINE DORINTELE CU APROBARI SI VA INVATA SA COOPEREZE CU PARANOIA TA.

Offline

 

#413 2012-07-20 13:02:46

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: propun folosirea prezervativului

monika, foitele chinezesti si ovulele alea sunt acelasi lucru tongue se numesc spermicide si sunt substante chimice, sper ca nu ai avut probleme de genul candidoze si vaginite de la ele, ca pot sa dezechilibreze flora vaginala. au grad relativ scazut de eficienta, cred ca tu nu ai ramas 6 ani doar cu ele (asta am inteles) tocmai pt. ca spui ca ai menstruatia dereglata. este alegerea voastra, voua vi se potriveste, dar suna cam prea bine si am scris ca sa lamuresc ce sunt, sa nu citeasca fete nestiutoare si sa spuna gata iau si eu foite sau ovule de astea si n-am nici o grija. nu mai iau de tine, stai linistita smile ce mai e de spus... se folosesc de obicei combinate cu diafragma ca sa creasca eficienta, iar diafragma te poate proteja si de boli dar nu 100%. oricum, pentru o tanara care nu are o relatie mega serioasa, nu sunt indicate daca poate sa foloseasca metoda hormonala sau prezervativul smile monika, foarte bine le zici sa nu aiba "incredere". incredere in ce? nu e nici dumnezeu nici allah sa controleze spermatozoizii tongue

Offline

 

#414 2012-07-23 23:42:16

Dedu :x
Membru
Inregistrat: 2012-07-23
Mesaje: 1

Re: propun folosirea prezervativului

Buna fetelor sunt Dedu hjarta . Din punctul meu de vedere este necerar sa folosesti prezervativul deoarece nu sti niciodata ce te asteapta ! Eu inca nu mi-am inceput viata sexuala dar va sfatuiesc sa-l folositi , nu este obligatoriu sa va incepeti viata sexuala de acum dar daca sunteti intr'o relatie stabila cred ca ar fi momentul so faceti [ bineinteles cu voia voastra ]  rodnar

Offline

 

#415 2012-10-15 05:09:54

bvfdg
Banat
Inregistrat: 2012-10-15
Mesaje: 2

Re: propun folosirea prezervativului

No todo son malos recuerdos de su ?ltima etapa en el Athletic, ya que le da el m?rito a su ex entrenador por haberse convertido en un posible defensa central. ?Gracias a Bielsa pude crecer como central. Al principio me cost? pero con el tiempo me acostumbr?. En M?nich juego del centrocampista pero estoy a disposici?n de lo que diga el seleccionador. No me costar?a volver a la defensa?, dijo.

Offline

 

#416 2012-10-31 13:31:52

dimaionut
Membru
Inregistrat: 2012-10-31
Mesaje: 1

Re: propun folosirea prezervativului

Si eu sunt deacord cu aceasta metoda!

Offline

 

#417 2013-02-25 21:22:05

oanaoana33
New member
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 65

Re: propun folosirea prezervativului

buna am o intrebare mig 400 interactioneaza cu anticonceptionalele??

Offline

 

#418 2013-02-25 21:24:24

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: propun folosirea prezervativului

nu


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.