homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Usturime la contact!


#1 2006-05-12 15:45:41

andrutza
Vizitator

usturime la contact!

Buna toturor. Am si eu o problema...de fiecare data cand ma culc cu prietenul meu ma ustura, iar atunci cand el ma penetreaza mai adanc ma doare la capatul vaginului. Am fost la ginecolog si mi-a zis ca am un chist ovarian si o iritatie si cica din cauza asta s-ar putea sa am dureri. Eu mi-am inceput viata sexuala acum 2 ani si nu reusesc sa ma simt bine cu prietenul meu din cauza acestei usturimi. Va rog sa-mi dati niste sfaturi. Multumesc

 



#2 2006-05-12 16:18:43

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: usturime la contact!

andrutza, raspunsul este lipsa unei excitatii suficiente....vaginul nu este suficient lubrifiat si nici alungit, uterul nu se ridica suficient si iata cauzele.Intre timp, in 2 ani de zile, aproape sigur s-a adaugat o componenta psihica(stiu ca ma doare si ma ustura deci ma tem-nu ma excit-ma doare si ma ustura)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2006-05-12 21:59:27

andrutza
Vizitator

Re: usturime la contact!

nu cred ca e asta problema pentru ca in momentele alea sunt si excitata si vaginul este si lubrifiat, pe mine ma ustura si daca baga degetuln nu doar la contact.

 

#4 2006-05-15 10:29:53

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: usturime la contact!

atunci explicatia ramine iritatia aceea...mergi si fa un examen de secretie, acesta va identifica despre ce infectie e vorba si vei putea avea un tratament


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2006-05-17 13:41:02

camy72000
New member
Inregistrat: 2006-05-09
Mesaje: 21

Re: usturime la contact!

sincer si eui am aceeasi problema numai ca sa cum spune si doctoressa cred ca e cel mai bine de mers la un medic.. sau prelungirea preludiului si chiar folosirea unor gesturi care sa ne excite mai tare... sincer si eu sunt speriata f tare si chiar ajung sa imi fie frica de fiecare data cand incep un contact dar sper sa se rezolve

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-06-01 10:19:22

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: usturime la contact!

la mine e aproape acelasi lucru.cand ma penetreaza adanc,sau cand se mista un pic mai tare,ma doare tot asa in capat,am mers la doctor,totul e normal,eram doar putin racita,dar acum iar ma doare,durerea fiind prezenta chiar si cand faceam tratament pt anexita.e posibil sa fie din cauza formei vaginului,nu stiu ce sa cred,pt ca ma doare doar in anumite pozitii cum ar fi pe la spate,"capra".


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#7 2007-06-01 10:36:34

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: usturime la contact!

pot fi 2 motive biancus, amindoua legate de cit de mult intra penisul in vagin: primul, nu te exciti suficient, uterul nu se ridica, apare durerea. al doilea, te exciti suficient insa penisul e prea mare in raport cu vaginul tau si cind el incearca sa il introduca pe tot(pozitia aceea de care vorbesti ii permite asta) te doare


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#8 2007-06-01 11:59:29

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: usturime la contact!

excitata sunt f bine,inseamna ca e de la marimea penisului.m-am mai linistit.oricum ma duc la doctor sa-mi mai iau o lama,sa fac tratemtn ceva,ca mai mereu ma inteapa ovarele.multumesc


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

#9 2007-06-01 12:12:48

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: usturime la contact!

nu sunt sigura ca ovarele....ar trebui sa nu fii nici tu. Burta e plina de organe interne iar inervatia e imprecisa...nu putem deci stii ce anume doare


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#10 2007-06-01 12:18:20

biancus_intelectus
Full member
Inregistrat: 2007-03-18
Mesaje: 240

Re: usturime la contact!

inteleg.dar eu simt ca la o anexita,sau ca atunci cand trebuie sa apara menstruatia.am facut acum 3 luni parca lama,m-a examinat,totul era ok,insa aveam o iritatie a vaginului parca si o usoara anexita,iar dupa tratament la contactul sexual nu ma mai durea aproape deloc,insa dupa 0 saptamana doua a revenit discomfortul.voi merge din nou la medic,desi i-am spus si aceasta problema.multumesc


In Romania mama prostilor este gravida tot timpul

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.