homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am o iritatie neplacuta.... :(


#1 2006-05-14 11:27:44

^swif
New member
Inregistrat: 2006-04-19
Mesaje: 96

am o iritatie neplacuta.... :(

am si eu o intrebare...in urma cu 2-3 zile am avut contact sexual  cu prietenul meu dar dupa un timp vaginul nu mai era aproape deloc lubrifiat,iar prezervativul se cam uscase si el.cert este ca acum cred ca m-am iritat,si nu imi mai trece....iritatia,daca asta e,este in exteriorul vaginului.as vrea sa stiu si eu cam cum se poate rezolva.lunea trecuta mi-am facut analize si au iesit toate ok.acum nu stiu ce sa mai zic....

Offline

 



#2 2006-05-14 12:56:34

ela
Full member
Inregistrat: 2006-05-08
Mesaje: 252

Re: am o iritatie neplacuta.... :(

asa am patit si eu odata dar la mine a trecut repede...adik in 2-3 zile...m-am spalat cu ceai de musetel big_smile asteapta sfatul doctoressei ...e medic si se pricepe mult mai bine.


What do you do when the only person who can make you stop crying is the person who made you cry?  sad

Offline

 

#3 2006-05-15 11:16:53

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: am o iritatie neplacuta.... :(

Ai schimbat cumva marca prezervativului? E foarte posibil ca iritatia cu pricina sa fie o reactie alergica la prezervativ sau la lubrifiant. Incearca sa te speli cu apa din belsug si apoi sa aplici local un unguent(clotrimazol de ex.).Sfatul elei cu ceaiul de musetel este si el de luat in seama.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2007-06-08 09:40:47

Yoll
New member
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 8

Re: am o iritatie neplacuta.... :(

Buna.... am si eu cred ceva asemanator... sau nu stiu exact... problema e ca e de vreo saptamana... la inceput am crezut ca am racit si ca o sa imi treaca in 2 3 zile... am senzatia aia neplacuta ca trebuie sa merg mereu la toaleta desi nu am nevoie... este exact ca la raceala... si ma si doare un pic... e chiar nasol... si acum de 2 zile au inceput sa ma doara si ovarele... nu stiu ce sa fac... exista vreo pastila ceva sau un unguent???

Offline

 

#5 2007-06-08 10:27:11

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: am o iritatie neplacuta.... :(

exista medic. cred ca e cea mai buna solutie. doctoressa nu poate consulta online oricat de dragutza este ea. probabil chiar ai racit. durerile de ovare nu sunt de trecut cu vederea. sper sa am dreptate

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-06-08 10:47:30

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: am o iritatie neplacuta.... :(

ai dreptate, exita medic...eu nu am convingerea ca o dor ovarele...oricum, cred ca a facut cistita, insa cum bine spuneai, nu pot consulta on line


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-06-08 23:31:11

Yoll
New member
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 8

Re: am o iritatie neplacuta.... :(

Ok...  am sa merg la doctor sa vad ce se intampla si am sa urmez sfatul acestuia... va multumesc mult si voua pt sfat.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.