homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O intrebare pt doctoressa !!!!


#1 2007-02-15 23:54:01

lorellay
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 67

o intrebare pt doctoressa !!!!

am o idee  in capul meu pe care nu reusesc sa mi-o scot......sunt casatorita si  mentionez ca nu mi-am inselat sotul niciodata si nici nu am de gand.... acum cateva sapt  insa, m-am sters cu un prosop cu care se stersese un amic cand a fost in vizita la noi... numai ca eu la o spat dupa ce a fost pers respectiva in vizita eu am spalat prosopul si apoi m-am sters cu el, cand era  deja curat, iar a 2 zi, nu mai stiu exact, am facut dragoste cu sotul meu si a venit in mine ( eu eram pe probleme, penultima zi)...nu ma protejez pt ca imi doresc un copil,  indiferent cand se va intampla asta, dar nici nu fac special ca sa raman acum insarcinata...chestia mare este ca mereu de cate ori ma gandesc la a fi insarcinata, ma gandesc la acel prosop ...la o sapt dupa incident mi-am facut un test de sarcina si era neg, dar astept insa menstruatia , (am citit pe site ca poti ramane si daca este pe probl) si eu de atunci ma tot gandesc la prosopul ala si sa nu cumva sa fiu insarcinata.....apoi imi vin in creier idei cum ar fi: sunt insarc si copilul sa nu semen cu sotul meu, care stiu ca ar fi un pic imposibil pt ca nu l-am inselat, a fost primul barbat din viata mea si este singurul.....dar de ce am eu ideile astea? sunt nebuna? incerc sa ma conving mereu ca doar daca intri in contact cu sperma poti ramane, ceea ce nu s-a intamplat decat cu sotul meu...ce sa fac sa nu ma mai gandesc la asta? sper sa nu fiu insarcinata acum ca sa-mi dispara ideile.....nu am simptome,dar am citit si cazuri care au avut menst fara simptome si erau in luna a 4-a......in final , ce sa fac sa nu ma mai gandesc la prostiile astea? multumesc frumos pt timpul pe care ti l-am rapit


" Ce e amorul? E un lung prilej pentru durere,
Căci mii de lacrimi nu-i ajung
Şi tot mai multe cere." (Mihai Eminescu)

Offline

 



#2 2007-02-15 23:58:02

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: o intrebare pt doctoressa !!!!

in primul rand...respectivul amic nu cred ca s-a masturbat la voi in baie ca sa fie sperma pe prosopul vostru
in al doilea rand...ai spalat prosopul deci in caz ca erau spermatozoizi pe prosop cand te-ai sters tu erau de mult la canalizare
nu fi paranoia si calmeaza-te. nu ai ce sa faci sa nu te mai gandesti la asa o aberatie decat sa nu te mai gandesti tongue nu exista formule magice. calmeaza-te ca nu ai motiv!


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2007-02-16 00:01:56

persifona
Vizitator

Re: o intrebare pt doctoressa !!!!

Si l-ai mai si spalat la o saptamana dupa, pai mureau si mama si tatal lor de spermatozoizi, fii serioasa big_smile

 

#4 2007-02-16 00:03:52

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: o intrebare pt doctoressa !!!!

de cate ori ar fi trebuit eu sa fiu insarcinata cu tata, chiar daca era spalat prosopul...gandeste-te si tu ca nu e logic...smilesmilesmile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#5 2007-02-16 00:06:42

persifona
Vizitator

Re: o intrebare pt doctoressa !!!!

big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile
Mare dreptate, eu_vreau.

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-16 00:53:58

amaterasu
New member
Inregistrat: 2007-01-28
Mesaje: 45

Re: o intrebare pt doctoressa !!!!

Lorellay, cred ca stii si tu foarte bine ca nu este posibil sa se intample acest lucru, deci nu voi insista pe el.
Insa vreau sa te rog sa nu lasi un gand ca acesta sa devina obsesie in mintea ta. Parerea mea neavizata este ca din prea multa iubire si prea multa grija de a nu-ti insela sotul nici macar prin atingerea aceluiasi prosop folosit de amicul vostru, te autodistrugi cu ganduri fara sens. Nici daca vreodata iti va placea altcineva, tot nu ar fi un capat de tara. Este o diferenta uriasa intre "crush-uri", atractie fizica si iubirea care ii leaga pe doi oameni pe viata.
Ti se pare ca trebuie sa te simti vinovata ca ai atins un prosop? E doar un gand autodistructiv pe care il vei alunga ca pe o musca ce nu-ti da pace smile

Offline

 

#7 2007-02-16 02:09:06

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: o intrebare pt doctoressa !!!!

nu esti cumva studenta din anul 4 de la medicina din iasi, lorellay?mi se pare cunoscut id tau!si stai linistita,e absurd ceea ce crezi tu!

Offline

 

#8 2007-02-16 03:03:07

lorellay
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 67

Re: o intrebare pt doctoressa !!!!

stiu ca sunt paranoia si ca este imposibil, dar cum nu era de ajuns ideea mea, acum am ajuns sa ma si gandesc oare, eu am spalat prosopul? si chestii dintr-astea...iar rasp meu este: normal ca l-am spalat, ca il pusesem la baia de serviciu , plus ca eu nu pun nik in dulap fara sa fie curat...dar paranoia mea merge departe si nu stiu cum sa scap de ea....nu vreau sa fiu obsedata:( ajutooooooooor


" Ce e amorul? E un lung prilej pentru durere,
Căci mii de lacrimi nu-i ajung
Şi tot mai multe cere." (Mihai Eminescu)

Offline

 

#9 2007-02-16 03:07:44

lorellay
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 67

Re: o intrebare pt doctoressa !!!!

si cu atat mai mult, ca atunci cand sotul meu mi-a adus prosopul pe care eu i l-am cerut, ca eram deja in dus si nu aveam cu ce ma sterge, (el l-a adus tocmai pe ala , ca ala ii era la mana, cred), m-am sters doar la partea de sus a corpului, si pe picioare, nici decum in zona intima, ca exact de atunci am in creier cu prosopul ala si sa nu fi fost ceva cu el....dar nu reusesc sa-mi scot din cap asta...ma mai apuca si pe strada si ma gandesc sa nu fiu insarc, ca nu vreau sa-mi pierd sotul si fam de care sunt f fericita si multumita....si chestii dintr-astea..grav cu mine


" Ce e amorul? E un lung prilej pentru durere,
Căci mii de lacrimi nu-i ajung
Şi tot mai multe cere." (Mihai Eminescu)

Offline

 

#10 2007-02-16 03:09:18

lorellay
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 67

Re: o intrebare pt doctoressa !!!!

nu sunt studenta in anul 4 ionela si nu sunt din iasi...mai vb


" Ce e amorul? E un lung prilej pentru durere,
Căci mii de lacrimi nu-i ajung
Şi tot mai multe cere." (Mihai Eminescu)

Offline

 

#11 2007-02-16 03:37:29

lorellay
New member
Inregistrat: 2007-02-15
Mesaje: 67

Re: o intrebare pt doctoressa !!!!

si stiti care-i partea cea mai rea din toata chestia asta? ca atunci cand stau cu sotul meu si el ma tine in brate is imi spune ca ma iubeste , ca ma adora, etc, imi revine imediat in minte prosopul ala si incepe sa ma cuprinda un sentiment de vinovatie, dar apoi tot in mintea mea ma gandesc, ce vinovatie dumnezeule, ca doar nu am facut nik rau, nu l-am inselat, nu l-am mintit, am fost numai cu el si numai a lui....dar mintea mea...e clar: sunt nebuna:)...si totusi, parca nu-mi vine sa rad, mai ales cand ma gandesc ca este ceva grav cu creierul meu pe care nu reusesc sa-l aduc la realitate....
va pup si ms frumos pt sfaturi...doar ca mi-e greu sa-mi scot din cap asta....sper sa nu fiu insarc si atunci va fi ok...dar apoi imi revine ce am citit pe forul, cu insarc in 4 luni (eu afland cica peste 4 luni de sarc...este o presupunere) fara simtome, si ma gandesc: daca sunt si eu asa? daca patesc si eu asa? trebuie sa vad perioada cum vine...astept sa treaca timpul si sper ca o data cu timpul dispar si ideile care nu sunt deloc placute in capul meu


" Ce e amorul? E un lung prilej pentru durere,
Căci mii de lacrimi nu-i ajung
Şi tot mai multe cere." (Mihai Eminescu)

Offline

 

#12 2007-02-16 08:39:01

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: o intrebare pt doctoressa !!!!

spui ca esti casattorita,pai mie mi se pare ca intrebarea asta e pusa de o pustoaica de 12 ani.
cum doamne iarta-ma sa ramai insarcinata cu un prosop cu care s a sters un amic,pe care l ai spalat si pe care l ai folosit la 2 saptamani dupa intamplare?
pai juniorii mor dupa cate minute/ore in aer liber.doar daca domnul respectiv nu era super-man nu prea vad cum ai putea sa ti faci astefl de ganduri
ar trebui sa ne temem atunci sa nu care cumva sa ramanem insarcinate si daca dormim in patul tatalui nostru nu?
hai sa fim serioase.....


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#13 2007-02-16 13:11:25

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: o intrebare pt doctoressa !!!!

lorellay, urgent mergi la psiholog...si nu glumesc. Ai nevoie de ajutor si inca de unul specializat. Nu amina, problema se poate agrava


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.