homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pt doctoreasa!


#1 2007-02-16 14:02:49

egeria
New member
Inregistrat: 2006-09-30
Mesaje: 48

pt doctoreasa!

am si eu problema in care nu-i gasesc raspunsul , prietenul meu de fiecare data cand imi saruta sanii imi spune ca au un gust ciudat , dar eu ma spal deci nu poate sa fie transpiratie si nici , pot sa am probleme hormonale , poate sa fie din cauza asta ? aa, si nu imi curg sanii! va multumesc si astept un raspuns !

Offline

 



#2 2007-02-16 14:05:48

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: pt doctoreasa!

stiu si eu ce intelege el prin gust ciudat? si nu inseamna ca ai tu o problema, poate foarte bine sa fie in capul lui gustul ciudat


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-02-16 14:07:34

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: pt doctoreasa!

poate de la parfumul pe care il folosesti

Offline

 

#4 2007-02-16 14:53:48

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: pt doctoreasa!

sau de la gelul de dus sau crema de corp....cine stie???


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#5 2007-02-16 20:05:50

sandu anca
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-07-07
Mesaje: 236

Re: pt doctoreasa!

am si eu o intrebare.am inceput de ieriu sa am o mancarime foarte nasoala in zona genitala si am fost la farmacie si am cumparat ginozol am folosit prima capsula ieri dupa masa dar seara mi-a venit menstruatia are ceva daca am continuat tratamentul?sau tre sa-l intrerup?astazi am mai folosit inca o capsula si mai am unu pentru maine este in regula sau tre buie sa mai fac inca o repriza dupa?


in fiecare zii sa ai curajul sa fii tu!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-16 20:14:58

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: pt doctoreasa!

ovulele nu se pun in timpul menstruatiei eu asa stiu. pt k atunci curg. si gynozolu se pune seara inainte d nani tokmai k s nu se elimine substanta necesara.eu zik sa-l reiei dupa menstruatie.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#7 2007-02-16 21:02:20

sandu anca
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-07-07
Mesaje: 236

Re: pt doctoreasa!

pai da dar pe prospect srie ca nu trebuie intrerupte in timpul C.M.eu ce fac acum ca deja am folosit doua si mai am una o folosesc si pe aia si mai fac inca un tratament cand mi se termina c.m?ovulele nu interactioneaza cu anticonceptionalele?


in fiecare zii sa ai curajul sa fii tu!

Offline

 

#8 2007-02-16 21:04:37

andrutza
Vizitator

Re: pt doctoreasa!

eu stiu ca pui si in timpul ciclului gynozol. si nu interactioneza cu pilulele.

Ultima oara a fost editat de andrutza (2007-02-16 21:04:56)

 

#9 2007-02-16 21:23:53

sandu anca
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-07-07
Mesaje: 236

Re: pt doctoreasa!

eu am mai avut o chestie din asta acum vreo cativa ani si tot cu gynozol m-am tratat dar atunci nu eram in perioada c.m. si acum de miercuri dimineata am simtit ceva mancarimi si joi am fost la farmacie si am cumparat gynozol 400mg acum mai am una de pus maine seara dar daca nu trece spre exemplu din cauza c.m le reiau dupa?nu e prea repede?si inca o intrebare la cat timp dupa terminarea tratamentului poti face sex?ca stiu ca nu ai nvoie sa faci cat timp aia chestia asta.si prietenul meu trebuie sa ia si el vreun medicament?avand in vedere ca nu am facut nimic in perioada asta?

Ultima oara a fost editat de sandu anca (2007-02-16 21:29:54)


in fiecare zii sa ai curajul sa fii tu!

Offline

 

#10 2007-02-16 21:44:25

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: pt doctoreasa!

eu vreau s incep d maine s-mi pun gynozol...si yo am putin jos.. desi nu ma deranjeaza dar am si in gat sad..acolo ma deranjeaza,m doare gatu rau.stiu k flucovim de 150 mg recomanda doctoressa,acu nushu ce sa-ti zik.eu pana mmarti (am fct un calcul cam cand mi-ar venii)imi pun gynozol de 3 ori imi cumpar flucovim de 150 mg si glicerina boraxata cu stamicin pt gat.prietenului ii dau o tableta de flucovim.nushu dk gynozolu are acelasi efect si in timpul menstruatie sau my putin...


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.