homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Si totusi atat de simplu


#1 2007-02-16 19:32:46

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

si totusi atat de simplu

am stat si m-am gandit la metoda de a lua contraceptive incontinuu fara pauza de 7 zile pentru a ne elimina ciclul menstrual ... de ce nu facem asta ? scapam de griji si din cate am inteles eu nu prezinta pericole pt organism . deci ... why not ?


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 



#2 2007-02-16 19:54:47

timeea
Full member
Inregistrat: 2006-07-20
Mesaje: 158

Re: si totusi atat de simplu

daca nimeni nu face asta...nu prea cred ca e foarte bine pentru organism..smile..asa normal ca toata lumea ar lua fara pauza..smile..
eu nu prea stiu..tongue..dar asta cred..ceva explicatie mai exacta sigur este si ne va fii data.smile

Offline

 

#3 2007-02-16 20:35:10

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: si totusi atat de simplu

exista AC cu cate 28 de pastile pe folie...adicca 21 de pastile obisnuite + 7 inactive pt cele 7 zile de pauza la AC normale,in care apare menstruatia...deci se iau fara pauza.daca luam AC din celelalte (de 21 de pastile) fara pauza inseamna ca menstruatia nu mai apare niciodata si asta nu e bine deloc pt organism. nu se poate sa eliminam menstruatia de tot

Ultima oara a fost editat de mika (2007-02-16 20:36:30)

Offline

 

#4 2007-02-16 22:30:01

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: si totusi atat de simplu

pentru k in general femeile, mai ales cele "incepatoare", vor sa aiba certitudinea k nu sunt insarcinate, aceasta certitudine fiind data de prezenta menstruatiei.

la mine s-a intamplat de f multe ori sa imi aman menstruatia cu una sau doua saptamani, daca nu vreau sa vina la momentul respectiv, nu vine si gata big_smile

si da, mai mult de 3 folii consecutive nu sunt bune. doctoressa zicea, daca tin eu minte bine, k dupa 3 folii vine oricum menstruatia, fie k e facuta pauza de 7 zile sau nu


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#5 2007-02-16 22:46:20

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: si totusi atat de simplu

+ ca endometrul trebuie sa se elimine cumva. nu exista ovulatie...bun, dar endometrul tot se formeaza


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-16 23:33:58

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: si totusi atat de simplu

i understand


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.