homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Help va rog ! postinor


#1 2007-02-18 13:21:21

AndreeaDinu
New member
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 7

Help va rog ! postinor

sa va spun pov mea si sper ca  ma veti ajuta acolo unde e nevoie....in luna ianuarie mi a venit menstruatia.in februarie ,cam p atunci cand treb sa mi vina,am intretinut o rel sexuala q prietenul meu.a doua zi am fost nevoita sa iau pilula d a 2 a zi.dupa ce am luat pilula, dupa o sapt mi a venit sangerarea aceea,iar dupa ce s a oprit,dupa 2 zile(miercuri) am facut o iar,el asigurandu-ma ca nu s-a"intamplat"nik(tin sa mentionez k nu ne am protejat).duminik,s-a intamplat aceeasi chestie,numai k de frica,ne-am dus sa cumparam pilula d a doua zi.Prin urmare,a fost a doua oara cand am luata-o p acest an,dar si ultima.sper sa fie si ultima p viata,pentru ca nu e bine,iti deregleaza ciclul,te da peste cap.duminica urmatoare am observat o mica sangerare,a fost singura pe ziua aceea.
Ce imi puteti spune despre aceasta mica sangerare?E din cauza pilulei,nu?Adica nu e nimic in neregula,nu?Nu este posibil sa fiu insarcinata,nu?

Offline

 



#2 2007-02-18 14:10:23

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: Help va rog ! postinor

din cate am inteles eu din povestea ta tot ceea ce ai de facut akuma este sa astepti sa iti vine menstra. din moment ce ai luat 2 doze de Postinor intr-un interval asa de scurt easte si evident ca iti va intarzia urmatorul c.m. pt. a fi mai sigura,fa-ti un test de sarcina la 7 zile intarziere de la data cand normal iti venea menstra. si el te va lamuri mai bine..


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#3 2007-02-18 15:29:58

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Help va rog ! postinor

asteapta sa iti vina menstruatia, fara sa te mai risti aiurea (adica ori prez ori abstinenta), dupa poti sa treci pe antibebe


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#4 2007-02-18 18:34:39

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Help va rog ! postinor

ai luat de 2 ori postinor in decurs de 2 saptamani? sper ca am inteles eu gresit... pe prospect spunea ca maxim de 2 ori pe an....dar se referea ca sa se faca cel putin 6 luni pauza intre ele...in nici un caz asa una dupa alta. Sa stii ca se poate sa-ti fi dereglat ciclul din cauza postinorului (sa nu te sperii daca iti intarzie)...dar speram sa-ti vina cat mai repede mentruatia,sa te linistesti si tu...si apoi incepi sa iei ori anticonceptionale, ori folositi prezervativ.
Si ca sa te linistesti poti face un test de sarcina dupa 3 saptamani de la ultimul contact cu risc.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#5 2007-02-19 09:40:46

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Help va rog ! postinor

Primul Postinor a fost luat fara rost, el nu a facut decit sa intirzie menstruatia si sa te faca sa nu mai stii ce si cum...despre al doilea...ce sa zic, nici nu mai stiu. Ma rog, evident sunt siderata in continuare de nonsalanta cu care lasati o chestie asa de importanta ca protectia contraceptiva la voia intimplarii. Singerarea de dupa Postinor(cel de-al doilea) ne spune doar ca l-ai luat. Nimic despre o eventuala sarcina. Doar menstruatia normala, atunci cind va veni, ne va putea zice daca ai ramas sau nu insarcinata


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.