homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sunt Foarte ingrijorata....as dori un raspuns urgent de la doctoreasa!


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » Sunt Foarte ingrijorata....as dori un raspuns urgent de la doctoreasa!

#1 2007-02-18 15:17:48

timeea-honey
New member
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 9

Sunt Foarte ingrijorata....as dori un raspuns urgent de la doctoreasa!

In a8-a zi de mensturatie am avut contact sexual neprotejat,ejaculat afara....cu toate astea m-am speriat si am luat 1 pastila postinor a 2-a zi.A 4-a zi dp incident am mers la ginecolog- control de rutina...mi s-a descoperit anexita chistica dr,mi s-a dat tratament cu sumetrolim si flamexin...la fix 7 zile dp ce am luat postinor mi-au aparut scurgeri maronii si putin coagulate(mentionez k era  a 2-a zi de tramtament pentru anexita)...sa fie de la chist sau de la pastila aceste scurgeri ?am motive sa ma ingrijorez ?menstruatia o sa-mi vina normal si peste 2 saptamani ? VA MULTUMESC

Offline

 



#2 2007-02-18 15:27:16

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: Sunt Foarte ingrijorata....as dori un raspuns urgent de la doctoreasa!

doctoreassa intra abea maine...eu cred ca acele scurgeri ti au fost provocate de Postinor si tot din cauza lui s-ar putea sa ti se fi dereglat menstruatia si sa nu vina chiar peste 2 saptamani.Poate vine regulat,dar daca intarzie nu te ingrijora prea tare.Despre tratamentul prescris nu sunt in masura sa ma pronunt,asteapta pana maine


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#3 2007-02-19 02:51:17

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Sunt Foarte ingrijorata....as dori un raspuns urgent de la doctoreasa!

sunt normale scurgerile si e posibil sa intarzie menstra...de la postinor!

Offline

 

#4 2007-02-19 11:16:46

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sunt Foarte ingrijorata....as dori un raspuns urgent de la doctoreasa!

e de la Postinor singerarea. Tratamentul nu avem de ce sa il discutam...a fost la medic, acesta a pus diagnostic si a dat tratament


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » Sunt Foarte ingrijorata....as dori un raspuns urgent de la doctoreasa!

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.