homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebare......daca se poate raspunde urgent va multumesc anticipat


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » intrebare......daca se poate raspunde urgent va multumesc anticipat

#1 2007-02-19 10:07:28

nirotero
Membru
Inregistrat: 2007-02-19
Mesaje: 2

intrebare......daca se poate raspunde urgent va multumesc anticipat

am o intrebare...am facut dragoste cu prietena mea si s-a rupt prezervativul. ea ia anticonceptionale(prescrise de doctor) pt prima data si inainte cu o seara a luat ultima pastila din fasia cu anticonceptionale.
intrebare: dupa cate zile de cand ia anticonceptionale se poate face dragoste fara sa ramana insarcinata?
...sper ca am fost destul de explicit....multzam

Offline

 



#2 2007-02-19 10:10:07

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: intrebare......daca se poate raspunde urgent va multumesc anticipat

daca le ia din prima zi de ciclu e protejata de atunci daca le incepe din alta zi dupa 7 pastile inghitite se poate avea contact sexual fara prezervativ.sper ca ai inteles ce am zis. e la prima folie de ac.?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-02-19 10:43:59

nirotero
Membru
Inregistrat: 2007-02-19
Mesaje: 2

Re: intrebare......daca se poate raspunde urgent va multumesc anticipat

...da ..e la prima folie
pot sa stau linistit?.... nu exista riscu de a ramane insarcinata?
multzam mult

Offline

 

#4 2007-02-19 10:53:18

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: intrebare......daca se poate raspunde urgent va multumesc anticipat

daca a inceput sa le ia din prima zi totul este k dar asa cum am scris mai sus daca a inceput din alta zi trebuie protectie suplimentara cu prezervativ pana inghite 7 pastile mai bine o intrebi din ce zi a cicluli a inceput sa le ia ca sa va linistiti.a da... si cu placere:)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#5 2007-02-19 11:06:34

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: intrebare......daca se poate raspunde urgent va multumesc anticipat

mai fetelor, fata aia terminase deja prima folie!!!!
Nirotero, e protejata contraceptiv de catre anticonceptionale de mult. Stai fara grija. Puteti sa va incredeti in pastile si pe perioada pauzei, va protejeaza eficient de sarcina deja de macar 2 saptamini


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » intrebare......daca se poate raspunde urgent va multumesc anticipat

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.