homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Buna...si bine v-am regasit:D


#1 2007-02-20 16:14:16

rodica
New member
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 32

buna...si bine v-am regasit:D

am o micutza intrebare.....iau anticonceptionale de 7 luni.....este vre-o problema daca luna aceasta nu fac pauza aceea de 7 zile???sambata asta este ultima pilula de pe folie....si ar trebui sa fac pauza......dar din anumite motive:D, imi doresc tare mult sa scap de menstruatie luna aceasta.....cum sa procedez?iau duminica prima pastila din urmatoarea folie?sunt ceva efecte adverse daca nu fac pauza? multu' tare mult:*


Sunt k parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o

Offline

 



#2 2007-02-20 16:18:08

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: buna...si bine v-am regasit:D

poti sa sari peste pauza fara nici o problema. Duminica iei prima pastila din folie. nu sunt efecte adverse, doar ca la a 2a folie ai putea sa ai ceva spotting, dar nu e neaparat (eu n-am avut deloc).


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#3 2007-02-20 16:22:31

rodica
New member
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 32

Re: buna...si bine v-am regasit:D

credeam k dak nu faci pauza.....urmatoarea luna ciclul poate fi mai abundent ....pot aparea dureri in timpul menstruatiei....sau k sangerarea poate dura mai multe zile.....apropo ce anticonceptionale iei?big_smile


Sunt k parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o

Offline

 

#4 2007-02-20 16:29:39

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: buna...si bine v-am regasit:D

eu iau yasmin. la mine a durat mai mult menstruatia, dar nu prea a fost abundenta...si fara dureri. Mai mult a fost un fel de spoting, care a durat vreo 8 zile (in ultimele 5 zile a fost ceva de genul 1-2 picaturi pe zi...dar neplacut ca trebuia sa am grija sa nu ma patez).
daca vrei doar sa iti amani cu cateva zile menstruatia, poti sa iei doar cateva pastile din folie...si apoi faci pauza (nu e neaparat sa duci folia pana la capat). Asta daca nu vrei sa dureze apoi menstruatia mai mult, sau sa fie mai abundenta.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#5 2007-02-20 16:32:32

rodica
New member
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 32

Re: buna...si bine v-am regasit:D

in cazul in care iau numai cateva pastile din noua folie....si fac pauza dupa 5 zile de luat pastile......va trebui sa ma protejez in timpul actului sexual???cat timp?


Sunt k parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-20 16:34:59

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: buna...si bine v-am regasit:D

daca iei mai mult de 21 de pastile in mai mult de 21 de zile nu e nevoie de protectie suplimentara cand faci pauza.


Nobody home

Offline

 

#7 2007-02-20 16:40:04

rodica
New member
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 32

Re: buna...si bine v-am regasit:D

ms mult fetelor......dar decat sa ma complic....mai bine nu fac deloc pauza luna acesta....si fac dupa ce se termina folia care o voi incepe duminica.....cred k e mai bine asa.....:Dsa nu cumva sa fac ceva greseli...mai ales k sunt un pic "aeriana"big_smile poopici


Sunt k parfumul unei flori lasat pe pantoful care a calcat-o

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.