homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Voi ce creme de fata folositi ?-19


#343 2011-11-07 22:52:02

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: voi ce creme de fata folositi ?

la noi dermato rulz probabil pentru ca suntem o natie in care, chiar daca nu toate suntem acneice, nu ai voie sa ai nici pori (cum zicea cineva). nu se vrea doar hidratare cu produse naturale (bio), ci produse care promit sa te scape de "imperfectiuni" roll (puncte negre, pori dilatati etc.)

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-11-07 22:56:40)

Offline

 



#344 2011-11-07 23:38:30

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: voi ce creme de fata folositi ?

Toriana a scris:

Si mie  imi place crema de la farmec, dar eu o folosesc mai mult primavara si vara pentru ca este matifianta si nu-mi ingrasa tenul. Toamna si iarna trec pe creme mai hidratante. Dar unde ai gasit-o cu 8 lei? Eu o iau de ceva timp cu 11-12 lei.

In Cora, e posibil sa se fi scumpit intre timp.
Deocamdata mi-e bine cu ea, daca o sa simt nevoia de hidratare mai multa o sa trec la alta


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#345 2011-11-09 11:17:18

Toriana
Sr. member
Inregistrat: 2010-10-18
Mesaje: 1804

Re: voi ce creme de fata folositi ?

mc de raspuns, banuiesc ca era vreo oferta. Eu folosesc cam de 1an si jumatate, poate chiar mai mult creme din aceeasi gama (una hidratanta si asta matifianta) si de fiecare data cand ma duc sa o cumpar de la plafar o gasesc scumpita.


Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia nu. lol

Mi-ai spus ca ma iubesti, iar prin fapte mi-ai dovedit cat de putin.

Offline

 

#346 2011-11-09 11:33:11

Asd
Full member
Inregistrat: 2010-08-03
Mesaje: 731

Re: voi ce creme de fata folositi ?

Eu folosesc doar de noapte de la Herbalife.Am ramas uimita cat este de buna...Ce-mi place cel mai mult este ca in sf am gasit o crema perfecta pt tenul meu,intra imediat in piele si il hidrateaza. hjarta


Atunci cand o usa ti se inchide,alta se deschide!  partydance

Offline

 

#347 2011-11-09 13:03:48

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: voi ce creme de fata folositi ?

eu am nevoie de mai multa hidratare acum, cred ca schimb effaclarul pe perioada iernii

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2011-11-09 15:02:47

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: voi ce creme de fata folositi ?

mi-a fost recomandata crema bio Melvita Bio-Excellence. cica pentru linii fine, ten tern. parea destul de mica si costa 124 de lei cesafac

Offline

 

#349 2011-11-09 15:06:54

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: voi ce creme de fata folositi ?

am avut mai multe tester-e de la melvita (nu si pt crema asta) si nu mi-a placut niciunul. daca esti dispusa sa dai atatia bani, iti recomand mai degraba fluidul pt riduri fine de la caudalie (tot bio). eu l-am avut si cred ca o sa revin la el pt ca nimic din ce-am mai incercat dupa nu a fost la fel de bun.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-11-09 15:08:09)

Offline

 

#350 2011-11-09 15:13:54

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: voi ce creme de fata folositi ?

cred ca abia dupa 25 de ani avem voie sa incepem cu creme pt linii fine....mai am un picutz. smile dupa aceea sa vezi distractie chicot
(acum tenul meu e tern din cauza tratamentelor agresive anti-acnee, dar deocamdata cred ca-l voi hidrata cu produse dermatocosmetice specifice; astea nu sunt asa de scumpe si poate-s mai potrivite nustiu )
mersi pentru recomandare. smile

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-11-09 15:30:59)

Offline

 

#351 2011-11-09 15:16:05

daenarys
Vizitator

Re: voi ce creme de fata folositi ?

anca,tu ziceai la topicul asta sau la altul d eo crema de fata pe care o foloseai doar o sg data pe zi si ca erai f multumita de ea.
poti sa imi zici cum s enumeste si cat costa?

 

#352 2011-11-09 15:51:07

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: voi ce creme de fata folositi ?

jeannie, cu crema de riduri fine e bine sa te dai cand chiar e nevoie, nu cand implinesti x ani. pana nu te deranjeaza vreun rid de expresie, nu are rost sa schimbi o crema de care esti multumita. eu pe asta nu am luat-o pt riduri, cat pt hidratare. cand se lasa frigul, tenul meu devine ft uscat la colturile buzelor si mi se exfoliaza nasul. asta a fost singura crema care m-a scapat de problema asta (cat timp am folosit-o).

sakura, asta e, de care am scris mai sus. aici si aici am dat detalii. conteaza ce tip de ten ai si ce iti doresti de la crema. eu cica am tenul mixt (usor gras in zona T si uscat in rest) si fluidul mi-a fost bun. crema ma tem ca ar fi fost prea grasa.

se gasesc sample-uri in centrofarm, deci puteti sa o incercati inainte de-a o cumpara.

Offline

 

#353 2011-11-09 15:54:22

daenarys
Vizitator

Re: voi ce creme de fata folositi ?

anca,eu am tenul uscat,chiar deshidratat usor sensibil smile

ms frumos smile
am o crema acum d ela Avene dar nu sunt asa de multumita de ea.
am folosit un an si ceva o crema d ela LRP dar nu imi mai e ok nici aia.dupa un an trebuie sa schimb crema de fata ca nu isi mai fac efectul asa cum trebuie neutral
multumesc frumos puss

 

#354 2011-11-09 16:08:49

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: voi ce creme de fata folositi ?

nu ai pt ce. mergi prin farmacii si cere tester-e, vezi cu care te impaci bine. eu o luna de zile nici n-am avut o crema anume, numai din tester-e "am trait" lol. un sample ma tine mai bine de o saptamana, timp in care imi dau seama daca mi-e bun sau nu.

Offline

 

#355 2011-11-09 16:09:54

daenarys
Vizitator

Re: voi ce creme de fata folositi ?

anca,asa mai fac si eu lol

 

#356 2011-11-12 19:37:35

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: voi ce creme de fata folositi ?

pink_martini a scris:

avand ten mixt/acneic am folosit tot genul de creme dermato printre care Ivatherm si La roche posay , cea din urma mi-a fost indiferenta. O crema care m-a surprins este Farmec cu aloe si inca ceva - crema matifianta pe care am dat 8 lei. Nu este miraculoasa dar pt 8 lei face toti banii si chiar mai mult - intra rapid in piele , poate prea rapid tongue si hidrateaza bine, ajuta tenul cu probleme ( nu il repara) Daca aveti 8 lei de dat, va incurajez sa o incercati. Daca nu ar fi avut parabeni diablo  ar fi fost perfecta  hjarta

si eu mi-am cumparat-o azi (8.5 lei, kaufland; zicea cineva mai sus ca e 11-12 lei, normal ca e atata, farmaciile au niste adaosuri la cosmetice de te doare capu')
subscriu la ce a zis pink, am folosit-o o singura data si am ramas uimita; tenul meu arata ca si cum mi-as fi dat cu pudra, si inca arata asa dupa cateva ore; acum sa vedem cum sta la capitolul hidratare, pt ca de cateva saptamani incoace tenul meu e varza, se cojeste, m-am umplut si de cosuri.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#357 2011-11-12 20:07:48

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: voi ce creme de fata folositi ?

Si eu mi-am luat crema de la farmec. Dar acum ma dau cu o crema pentru cosuri care imi usuca fata foarte rau si folosesc crema hidratanta de la gerovital si crema de galbenele. Dupa ce o sa isi mai revina tenul o voi incerca si eu. In farmacie am vazut-o cu 14 lei si am luat-o dintr-un magazin oarecare cu 7 lei, m-am invatat minte sa nu ma mai arunc in primul magazin care are produsul care ma intereseaza, mai bine studiez oferta.

Offline

 

#358 2011-11-12 20:55:08

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: voi ce creme de fata folositi ?

eu cand imi iau creme/cosmetice fug de farmacii si de magazinele specializate; gasisem la un moment dat un fdt intr-un magazin din asta, si in real era cu 12 lei mai ieftin forgetit asa ca toate le iau din supermarketuri smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#359 2011-11-13 10:36:29

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: voi ce creme de fata folositi ?

fluturascrys a scris:

eu folosesc de vreo 2 luni de la Elmiplant crema nutritiva de zi ten uscat/sensibil, contine vitamina E si laptisor de bumbac. Este destul de buna.

mi-am cumparat-o si eu o data ,pt ca nu gasisem ce foloseam eu(Elmiplant antirid de zi),dar ma ustura fata de la ea


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#360 2011-11-13 11:34:52

Toriana
Sr. member
Inregistrat: 2010-10-18
Mesaje: 1804

Re: voi ce creme de fata folositi ?

Si eu ma feresc de farmacii. In general cumpar de la plafar, chiar eram multimita de preturile de acolo, dar acum au inceput si plafarele sa scumpeasca de la o zi la alta. Asta in conditiile in care sunt vreo 5-6 in zona.  neutral Cred ca ma reprofilez pe supermarket-uri si pe ofertele speciale pe care le au. E criza, asa ca nu e timpul sa-i imbogatesc pe altii si sa ma saracesc pe mine.  lol


Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia nu. lol

Mi-ai spus ca ma iubesti, iar prin fapte mi-ai dovedit cat de putin.

Offline

 

#361 2011-11-13 12:36:21

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: voi ce creme de fata folositi ?

jeannie a scris:

cred ca abia dupa 25 de ani avem voie sa incepem cu creme pt linii fine....mai am un picutz. smile dupa aceea sa vezi distractie chicot
(acum tenul meu e tern din cauza tratamentelor agresive anti-acnee, dar deocamdata cred ca-l voi hidrata cu produse dermatocosmetice specifice; astea nu sunt asa de scumpe si poate-s mai potrivite nustiu )
mersi pentru recomandare. smile

pt hidratare in urma tratamentelor anti-acneice care usuca pielea eu folosesca cum effaclar H, care e fix pt asa ceva.
imi place f mult hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.