homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cine imi poate da un sfat?


#1 2007-02-21 22:48:49

Dana_
Membru
Inregistrat: 2007-02-21
Mesaje: 1

Cine imi poate da un sfat?

Am inceput sa iau Mercilon de o luna. Luasem si inainte si nu a avut nici un efect secundar asupra mea si de aceea am decis ca dupa perioada de pauza sa revin tot la el. Problema este ca la terminarea primului pachet trebuia sa imi vina ciclul menstrual insa acest lucru nu s-a intamplat. In schimb am dureri la sani (destul de puternice) si scurgeri vaginale. Cu siguranta nu sunt insarcinata si nu stiu daca ar trebui sa continui cu cea de-a doua folie sau sa ma opresc.

Offline

 



#2 2007-02-21 22:51:14

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: Cine imi poate da un sfat?

asteapta 3 luni si vezi daca reactiile secundare dispar.abea dupa 3 luni daca nu ti-e bine cu ele iti pui problema sa le schimbi.


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#3 2007-02-22 14:04:24

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Cine imi poate da un sfat?

Dana_, fa un test de sarcina in caz ca pauza s-a terminat si nu a aparut inca menstra.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.