homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sa fie sarcina ?!


#1 2007-02-23 15:44:34

tremur
New member
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 60

Sa fie sarcina ?!

eu si prietena mea am avut contact sexual neprotejat acum exact o sapt. (16/02/2007) precizez ca nu am ejaculat in ea, insa, desigur, a ajuns sperma in ea... din cate stiu e o probabilitate foarte mare... a luat postinor... a doua zi la 12, si apoi la miezul noptii... simptome... dureri de cap... neaccentuate. Azi i`a venit menstruatia (23/02/2007) si are dureri abdominale mai accentuate decat de obicei, sangerari abundente (care sunt insa obisnuite la ea)... suntem ingrijorati amandoi... ca stim de cazuri de menstruatie peste sarcina... si combinat cu durerile abdominale... e terifiant... urmeaza sa luam un test de sarcina dar nu stiu daca este concludent asa de devreme AJUTOR, VA ROG !! ESTE POSIBIL SA FIE INSARCINATA ?

Offline

 



#2 2007-02-23 15:47:02

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sa fie sarcina ?!

nu inteleg de loc cum a ajuns sperma in ea daca nu ai ejaculat in ea.
Oricum, nu e gravida, sigur. A venit menstruatia deci ai scapat de data asta. Sunt insa de parere sa incepeti sa folositi o metoda de contraceptie eficienta pentru a nu mai avea astfel de probleme pe viitor


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-02-23 15:50:58

tremur
New member
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 60

Re: Sa fie sarcina ?!

a avut loc un after-play si ne`am gandit amandoi ca e foarte probabil sa fi ajuns in ea... ea este insa foarte ingrijorata de aceste dureri, pe care nu a reusit sa le calmeze nici cu nurofen forte... repet, nu a mai avut asemenea dureri si a reusit sa ma ingrijoreze si pe mine... este foarte slabita, o dor mainile si picioarele... simptome normale, din cate stiu... insa aceste dureri chiar nu mi le pot explica... dvs. puteti doctoressa ?

Offline

 

#4 2007-02-23 15:52:02

tremur
New member
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 60

Re: Sa fie sarcina ?!

ma refer la cele abdominale, sa nu se inteleaga altceva

Offline

 

#5 2007-02-23 15:59:25

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sa fie sarcina ?!

Tremur, citeste regulile forumului si respecta-le! Acum ai warn pentru ca nu ai editat.
Daca sunteti asa de ingrijorati, mergeti de minuta la medic. Insa eu cred ca de vina e si panica...si nu e deloc normal sa te simti ca batut cu sacul de nisip cind esti la menstruatie! Postinor, din pacate, e luat cu prea multa usurinta....da diferite efecte secundare si reactii...eu pun pe seama lui simptomele pe care le acuza prietena ta...evident combinat cu panica mare si de ce nu, cu o eventuala raceala.
Daca insa mergeti la medic(ceea ce ar fi recomandat) el, in urma consultului, poate spune mai clar decit pot eu aici, pe dibuite, despre ce e vorba


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-23 16:21:10

tremur
New member
Inregistrat: 2007-02-23
Mesaje: 60

Re: Sa fie sarcina ?!

sorry doctoressa, dar in turbarea asta chiar nu mi`a stat capul la citit reguli... desi asta e destul de generala... din nou, sry. este cumva prea devreme ptr un test de sarcina concludent ? prietena insista sa faca unul. cat despre dureri, si eu m`am gandit ca e posibil sa fie raceala... dar ca orice om, ma gandesc la ce poate fi mai rau... multumesc de raspunsurile de mai sus, m`am mai linistit putin... insa sunt atatea contradictii pe toate forumurile de genul asta ca parca tot nu stiu ce sa cred...

Offline

 

#7 2007-02-23 16:22:56

antigona
Full member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 166

Re: Sa fie sarcina ?!

pt test trebuie sa asteptati 3 sapt de la contact. dar daca doctoressa ti a zis ca nu e insarcinata, te poti linisti

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.