homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Curiozitate...


#1 2007-02-24 09:47:22

carlita
Full member
Inregistrat: 2006-08-27
Mesaje: 260

curiozitate...

ce se intampla daca  de exemplu in loc de 21 de pastile iau numai 20(in cazul in care pierd una)?imi vine menstruatia,dar mai sunt protejata?aceasta intrebare mi-o pun de ft multa vreme deoarece eu tin folia cu pastilte la prietenul meu si cand vine la mine uneori ia cate una intr-un servetel si nu demult era sa o piarda...poate ma ajutati.multumesc

Offline

 



#2 2007-02-24 10:33:40

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: curiozitate...

protectia contraceptiva poate fi scazuta.dc uiti o pastila mai mult de 12 ore o iei at cd iti amintesti ,chiar dc aceasta inseamna sa iei 2 comprimate in aceeasi zi.administratrea pastilelor tb sa continue in mod obisnuit iar urm 7 zile sa folos o alta met de protectie contraceptiva hormonala.obligatoriu intr-o luna tb ingitite 21 pastile ,nu 20 sau mai putine.ai mai multa grija cum le iei ,sunt totusi medicamente.


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.