homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau si eu un raspuns


#1 2007-02-26 20:56:56

silv
New member
De la: constanta
Inregistrat: 2006-02-17
Mesaje: 56

vreau si eu un raspuns

Buna. Am fost recent diagnosticata : ovar chistic, si medicul mi-a dat un tratament cu nolicin si voltaren pentru10zile dar sa nu intrerup administrarea pilulelor. Mentionez ca iau anticonceptionale de 1an de zile si dupa 3luni dupa administrare menstra era mai mult cheaguri de sange nu lichid. Medicul mi-a spus ca e posibil de la anticonceptionale sa fi facut chistul, e adevarat? Mi-a spus sa revin la control dupa 2zile dupa ce termin tratamentul, dar nu mai am rabdare si speram sa capat un raspuns. E posibil sa-l fi facut de la anti? Cum se trateaza?

Offline

 



#2 2007-02-26 21:01:06

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: vreau si eu un raspuns

eu stiu ca anticonceptionlele nu provoaca chisturi ovariene ci previn aparitia lor mai mult cand ai un chist ovarian medicul ginecolog prescrie ca tratament si AC. ti-a facut doar control sau ecografie?

Ultima oara a fost editat de ralucaelena (2007-02-26 21:01:19)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-02-26 21:12:40

silv
New member
De la: constanta
Inregistrat: 2006-02-17
Mesaje: 56

Re: vreau si eu un raspuns

doar control, si mi-a dat tratamentul. Asa stiam si eu, dar el mi-a zis ca poate nu-s bune anti. si dupa tratament daca nu-mi trece mi le schimba. Dar e posibil sa-mi treaca fara ovulatie? caci tratamentul il termin inainte de menstruatie

Offline

 

#4 2007-02-26 21:21:24

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: vreau si eu un raspuns

tu ce ac, folosesti ?eu stiu ce toate ac.sunt bune pt.tratare chisturilor.eu in locul tau as urma taratmentul dar as face si o ecografie acolo se vede mai clar chistul.dar ,daca iei de una an de zile nu vad cum a aparut iar daca il aveai de dinainte sa iei ac pana acum trebuia sa treaca.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#5 2007-02-26 21:26:27

silv
New member
De la: constanta
Inregistrat: 2006-02-17
Mesaje: 56

Re: vreau si eu un raspuns

Harmonet, si acum 5 luni cand am facut control n-aveam nimic. Sunt total bulversata, nush de unde a aparut ca menstruatie am avut tot timpul de cand iau anti, si tocmai deaia le-am luat ,ca nu-mi venea regulat. Si la eco ce se vede? Nu tot chistul? sau poate fi altceva? ... a a mai zis ceva de un chist din surplus de hormoni de la anti dar nush exact la ce s-a referit ca eu eram speriata de diagnostic

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-02-26 21:37:02

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: vreau si eu un raspuns

un chist nu e asa de grav .dar sincer eu nu cred ca de la ac. poti sa faci chisturi.asa ca zic din nou :sa faci o ecografie poate sa te duci si la alt doctor dar in primul rand sa te linistesti un chist nu e ceva grav si apoi subliniez nu vad cum ai facut chistul ala sub ac.eu sincer as merge la alt doctor si as face ecografie si da ca sa iti raspund la intrebare la ecografie se vede daca ai sau nu chist


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#7 2007-02-26 21:41:37

silv
New member
De la: constanta
Inregistrat: 2006-02-17
Mesaje: 56

Re: vreau si eu un raspuns

mersi mult de raspuns

Offline

 

#8 2007-02-26 21:44:45

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: vreau si eu un raspuns

cu placere:)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#9 2007-02-26 22:44:29

silv
New member
De la: constanta
Inregistrat: 2006-02-17
Mesaje: 56

Re: vreau si eu un raspuns

stii ce am uitat sa intreb..e normal ca menstruatia sa fie cheaguri si f putin lichida? ca de cand iau ac asa-mi vine.

Offline

 

#10 2007-02-27 00:07:30

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: vreau si eu un raspuns

daca nolicin este antibiotic sa stii ca mai sunt medici care dau astfel de tratamente pentru ca iau in considerare o inflamare ceva pe acolo. mie dr mi-a spus cand aveam un chist de vreo 5 cm "incercam prima data cu antibiotic sa vdem daca mai cedeaza, abia apoi apelam la anticonceptionale". cat adevar graia nu am de unde sa stiu. maine mai aflam probabil si opinia doctoressei.

Offline

 

#11 2007-02-27 16:16:09

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: vreau si eu un raspuns

silv, sincer nu cred ca ai nici un ovar chistic si deasemenea te asigur ca nu contraceptivele sunt de vina. E posibil sa ai anexita, asta da, care e o infectie si se trateaza cu antibiotic si antiinflamator, intr-adevar.
Eui zic sa schimbi medicul.
In ceea ce proiveste aspectul menstruatiei, asta e de la contraceptive si nu e anormal


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#12 2007-02-27 19:35:40

silv
New member
De la: constanta
Inregistrat: 2006-02-17
Mesaje: 56

Re: vreau si eu un raspuns

ms mult pt raspuns. intradevar am o anexita veche si mereu am avut probleme cu ovarul asta din cauza racelii, dar tratamentul a specificat ca e pt chist. stiu ca e unul din cei mai buni medici din cta si deaia ma duc la el. sa vad ce-mi mai zice dupa terminarea tratamentului.
Lavinia_tia  exact asa mi-a spus si mie medicul numai ca eu pt ca folosesc deja mi-a zis ca o sa le schimbe

a mai spus ca daca ma dor sanii inainte de menstruatie (ceea ce e adevarat) nu iau ac corespunzatoare e adevarat?

Offline

 

#13 2007-02-28 12:54:55

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: vreau si eu un raspuns

nu e adevarat. e posibil sa fie un ginecolog de exceptie insa, nu vreau sa ii supar pe ginecologi dar contraceptie nu stiu, marea lor majoritate(pentru ca, probabil, nu au timp sa mai citeasca si despre asta)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#14 2007-02-28 14:26:03

silv
New member
De la: constanta
Inregistrat: 2006-02-17
Mesaje: 56

Re: vreau si eu un raspuns

deci e normal sa ma doara sanii. e clar, trebuie sa schimb medicul. nu-ti deschizi un cabinet ginecologic in constanta? vineri ma duc sa iau rezultatele de la papanicolau si de la analize si sa vad ce o sa mai spuna. va pup

Offline

 

#15 2007-03-01 15:06:59

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: vreau si eu un raspuns

nu pot sa imi deschid cabinet ginecologic, sunt medic de planning, lucrez in cabinet in Bucuresti...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#16 2007-03-01 15:25:18

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: vreau si eu un raspuns

si poti sa ne zizi si noua unde putem sa te gasim? scuze daca nu e normal sa intreb asta.....dar tot mi-ai recomndat sa merg la planning   smile ----- am cautat si am inteles ca e pe langa b-dul dacia... dar cum va numiti, ca sa stiu la cine imi fac programare. Multumesc din suflet!

Ultima oara a fost editat de alexamelin (2007-03-01 15:44:30)


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#17 2007-03-01 15:46:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: vreau si eu un raspuns

da, e pe linga Dacia, pe str. Armoniei nr. 28. E valabil si nr de orange(e tel meu personal) sau poti suna la clinica pentru programare(2115350) ceea ce ar fi chiar mai bine, ca sa nu exista riscul sa se suprapuna consultatiile


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#18 2007-03-01 15:49:53

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: vreau si eu un raspuns

doctoressa a scris:

da, e pe linga Dacia, pe str. Armoniei nr. 28. E valabil si nr de orange(e tel meu personal) sau poti suna la clinica pentru programare(2115350) ceea ce ar fi chiar mai bine, ca sa nu exista riscul sa se suprapuna consultatiile

Si la ce doctor cer programare?? un nume ceva...


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#19 2007-03-01 15:50:40

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: vreau si eu un raspuns

dr. Eva Cristescu....sorry, scrie pe forum cum ma chiama....nu m-am gindit ca nu stii


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.