homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Chisturi ovariene-16


#286 2008-07-17 15:49:13

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Chisturi ovariene

ET a scris:

drusk33 a scris:

bine acum depinde si de fiecare organism....

Probabil, insa e bine sa vorbesti cu anestezistul pentru a afla si parerea lui.

Pe mine m-a intrebat ce prefer si inainte de a raspunde mi-a zis "Totala, e mai bine pt. ca esti emotionata. " lol

aceleasi cuvinte mi le-a spus si mie medicul de aici..k iam zis k mie frica tare..da pe mine ma speriat faptu k am vazut pe discovery k la anestezia totala in timpul operatie te leaga de limba sa nu fuga:rotfl2) si faptul k am vazut mai atre ma speriat cu toate k sunt constienta k o sa dorm atunci
pupik
diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 



#287 2008-07-17 16:18:28

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Chisturi ovariene

nu te leaga de nicio limba rotfl te intubeaza si atat. partea cu limba legata cred ca ai vazut-o pe animal planet rotfl


mami de minuni hjarta

Offline

 

#288 2008-07-17 16:53:10

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Chisturi ovariene

eu_vreau a scris:

nu te leaga de nicio limba rotfl te intubeaza si atat. partea cu limba legata cred ca ai vazut-o pe animal planet rotfl

NU SERIOS ITI ZIC k era pe discovery la o femeie care o opera la femur...ca sa nu isi inghita limba ia legato si deasta am ramas traumatizata....in fine..mai bine generala k dormi k un ingeras:))
diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 

#289 2008-07-17 18:07:04

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

drusk33 a scris:

eu_vreau a scris:

nu te leaga de nicio limba rotfl te intubeaza si atat. partea cu limba legata cred ca ai vazut-o pe animal planet rotfl

NU SERIOS ITI ZIC k era pe discovery la o femeie care o opera la femur...ca sa nu isi inghita limba ia legato si deasta am ramas traumatizata....in fine..mai bine generala k dormi k un ingeras:))
diana

eu al generala am numarat sa vad pana la ce sec is treaza.de knd m`a intepat si pana am luat nani si ajunsesem la 7 rotfl


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#290 2008-07-17 18:34:45

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Chisturi ovariene

acum am mai auzit ceva---eu incerc sa imi fac curaj incetu cu incetu si mai apare cate una care ma da peste cap
cica operatia mio face pe burta nu intro parte...ma lamureste cineva..cred ca ajung la spitalu de nebuni inainte de operatie...pupici

diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 

 Publicitate


loading...

#291 2008-07-17 18:37:20

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

drusk33 a scris:

acum am mai auzit ceva---eu incerc sa imi fac curaj incetu cu incetu si mai apare cate una care ma da peste cap
cica operatia mio face pe burta nu intro parte...ma lamureste cineva..cred ca ajung la spitalu de nebuni inainte de operatie...pupici

diana

nu asculta si tu ce zic altii...ia si fii linistita k nu se moare din asta.gandeste`te k ai o viatza inainte,k esti tanara,k vei dori sa fii sotie si mama(vb kre mi le`a zis crys..mancao`ar ama pe ea de scumpa kram pusspuss ).o sa treaca si asta...sunt chestii mult mult mai grele in viata...hai...fruntea sus..nu tu mi`ai zis? pusspuss


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#292 2008-07-17 18:47:12

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Chisturi ovariene

Raluk_ a scris:

drusk33 a scris:

acum am mai auzit ceva---eu incerc sa imi fac curaj incetu cu incetu si mai apare cate una care ma da peste cap
cica operatia mio face pe burta nu intro parte...ma lamureste cineva..cred ca ajung la spitalu de nebuni inainte de operatie...pupici

diana

nu asculta si tu ce zic altii...ia si fii linistita k nu se moare din asta.gandeste`te k ai o viatza inainte,k esti tanara,k vei dori sa fii sotie si mama(vb kre mi le`a zis crys..mancao`ar ama pe ea de scumpa kram pusspuss ).o sa treaca si asta...sunt chestii mult mult mai grele in viata...hai...fruntea sus..nu tu mi`ai zis? pusspuss

ba da...da eu ma gandeam k nu o sase vada operatia la un maieu scurt sau la plaja...grater((((((

diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 

#293 2008-07-17 19:08:52

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

drusk33 a scris:

Raluk_ a scris:

drusk33 a scris:

acum am mai auzit ceva---eu incerc sa imi fac curaj incetu cu incetu si mai apare cate una care ma da peste cap
cica operatia mio face pe burta nu intro parte...ma lamureste cineva..cred ca ajung la spitalu de nebuni inainte de operatie...pupici

diana

nu asculta si tu ce zic altii...ia si fii linistita k nu se moare din asta.gandeste`te k ai o viatza inainte,k esti tanara,k vei dori sa fii sotie si mama(vb kre mi le`a zis crys..mancao`ar ama pe ea de scumpa kram pusspuss ).o sa treaca si asta...sunt chestii mult mult mai grele in viata...hai...fruntea sus..nu tu mi`ai zis? pusspuss

ba da...da eu ma gandeam k nu o sase vada operatia la un maieu scurt sau la plaja...grater((((((

diana

nush ce sa iti zic.nu`s in masura sa iti dau un raspuns.ia si vb cu dr tau.ia si scrie pe o foaie toate nelamuririle kre le ai si du`te la el si zii..."nenea doftoru.lamureste`me k de nu ti`o tai de la radacini" rotfl hai k o iau razna neutral


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#294 2008-07-17 19:16:22

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: Chisturi ovariene

Nu se vede nik. Chill! Eu am o operatie de apendicita si una mai ampla, tot clasica.

Offline

 

#295 2008-07-17 19:17:58

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Chisturi ovariene

la mine nici cezariana nu se vede ca e sub linia slipului. calm smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#296 2008-07-17 19:19:15

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

eu_vreau a scris:

la mine nici cezariana nu se vede ca e sub linia slipului. calm smile

pt mine una nu ar conta cicatricea.conteaza sa fii tu bine si sanatoasa!


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#297 2008-07-17 19:22:50

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Chisturi ovariene

exact.

acum printre atatea vergeturi cicatricea de la apendicectomie parca e tot o vergetura


mami de minuni hjarta

Offline

 

#298 2008-07-17 19:25:47

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

eu_vreau a scris:

exact.

acum printre atatea vergeturi cicatricea de la apendicectomie parca e tot o vergetura

lol
0 noi sa fim sanatoase k belele curg rau


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#299 2008-07-17 19:26:46

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Chisturi ovariene

vb e alta - toti sa fie sanatosi numai noi sa nu murim rotfl


mami de minuni hjarta

Offline

 

#300 2008-07-18 09:21:14

costina
New member
Inregistrat: 2007-06-23
Mesaje: 62

Re: Chisturi ovariene

buna am si o curiozitate daca am fost diagnosticata cu SOP si mi s-a spus ca sansele mele de a ramane insarcinata sunt minime risc vreo complicatie daca nu mai folosim nicio metoda de prevenire a sarcinii nu mi-ar parea rau sa raman insarcinata dar ma intrebam de ce sa ne mai protejam? (la recomandarea medicului nu mai iau antibb din aprilie iau doar utrogestan pe cale orala ptr reglarea menstruatiei si cand mi-a venit am avut dureri groaznice poate oare o sarcina sa rezolve si probl cu chisturile si o posibila reglare a menstruatiei) va multumesc

Offline

 

#301 2008-07-18 09:24:33

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Chisturi ovariene

poti sa ramai insarcinata..nu e exclus

Offline

 

#302 2008-07-18 10:11:12

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Chisturi ovariene

Costina sansele de sarcina la SOPC sunt mici, dar exista.

Sarcina nu rezolva problema. Din pacate SOP este o boala cronica pe care o duci toata viata. As dori insa sa te intreb ce analize ai facut ca sa se ajunga la acest diagnostic si ce medic ti-a pus acest diagnostic.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#303 2008-07-18 11:24:07

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Chisturi ovariene

eu_vreau a scris:

vb e alta - toti sa fie sanatosi numai noi sa nu murim rotfl

rotfl asta nu o stiam ana rotfl rotfl rotfl


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#304 2008-07-18 13:19:09

costina
New member
Inregistrat: 2007-06-23
Mesaje: 62

Re: Chisturi ovariene

am facut ecografie pelvina (endometru trilaminar 8.8 mm ambele ovare aspect MPC ) si TSH1.23, FT4 0.79, PROLACTINA 6.84, LH 8.45, FSH 8.45, TESTOSTERON 0.62 (in a cincea zi de la menstra) dr  ginecolog din ploiesti a fost fff expeditiva si scumpa la explicatii dar insista pe faptul ca nu o sa pot sa am copii desi eu ii spuneam ca vreau sa stiu ce am si cum se trateaza (cosuri si spotting abundent si regulat desi luasem 5 ani  anticonceptionale si lipsa menstruatiei de la incetarea lor)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.