homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Simptomele ce apar dupa tratament-2


#20 2007-03-07 14:45:13

pysicutza
New member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 14

Re: simptomele ce apar dupa tratament

Am inteles..asa voi face..as vrea si eu un sfat..am citit despre spalaturile vaginale si acum nu mai stiu ce sa cred..eu initial am facut spalaturi vaginale cu septovag si apoi foloseam ovule betadine..dupa doctorul mi-a prescris ovule macmiror si spalaturi cu galbenele si 2 linguri de sare la litru.. trebuie sa recunosc ca ma simt mult mai bine, adica nu mai am simptome cum ca as mai avea ceva.. intrebarea mea este daca este corect sa fac spalatura inainte si apoi sa introduc ovulul seara dupa cum mi-a zis doctorul (din ce am citit eu unele ovule au efectul anulat de la spalaturi si de aia intreb)? Spalaturile le fac de vreo 15 zile poate mai bine..8 am facut cu septovag si restu cu galbenele si sare..trebuie sa mai fac pana termin ovulele (mai am 4) sau trebuie sa ma opresc sa nu ma afecteze spalaturile ca sunt prea multe? mersi mult

Offline

 



#21 2007-03-07 15:15:58

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: simptomele ce apar dupa tratament

pysicutza a scris:

buna..am si eu o rugaminte.. prietenul meu nu vrea sa mearga la doctor sa se trateze de candida si trichomonas pentru ca este sigur ca el nu are nimic pentru ca se simte bine(el crede ca eu am luat bolile astea de pe lengerie sau toaleta cand am fost la munte) ..as vrea sa-mi recomandati voi un tratament care sa-l ia fara ma mearga la consult..mersi mult

sa-mi zica ca nu vrea?nici eu nu mai vreau sa facem nimic pana nu ne trece...si il rezolv!

Offline

 

#22 2007-03-08 13:29:43

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: simptomele ce apar dupa tratament

fa spalaturile, nu afecteaza ovulele tale cu nimic


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.