homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Va rog din suflet sa ma ajutati..nu mai pot dormi noaptea..


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » va rog din suflet sa ma ajutati..nu mai pot dormi noaptea..

#1 2007-03-04 08:47:26

missy
Membru
Inregistrat: 2007-03-03
Mesaje: 3

va rog din suflet sa ma ajutati..nu mai pot dormi noaptea..

pe 28 ian mi a venit si pe 3 febr am avut contact neprotejat...pe 4 am luat postinor ..d frik...la aprox 16 ore...mentionez k imi vine intre 26-29 zile..pe 9 am avut acel "ciclu fals" de max 3 zile..si curgea putin.pe 22 ian am f la dr pt control..sa vad cum mi a afectat organismul si dak tb sa mi fac pb.dr a zis k am ovarele marite(plus chist pe cel drept) si uterul dilatat..si mi a dat 2 variante: ori sarcina..ori pb de la postinor.Mi a mai dat 3 zile organometril si a zis k dak nu mi vine in max 5 zile sa ma duc la ea.Mi a mai dat anticonceptionale si a zis k sa le iau din a 2 a zi k sa nu mi opreask ciclul(mi le a dat pt a mi regla ciclul).Mi a venit dupa 3 zile de la pauza q organometril insa seara,iar a 2 a zi seara pe la 22.00 am inceput antic.Cert e k nu m a tinut prea mult-puutin in prima zi,apoi mai abundent in a 2 a si in a 3 a mai putin dekt in a 2 a.Ma rog..d obicei ma tinea 5 zile destul d mult+ 2 zile scurgerile maronii...mentionez k ultima pastila d postinor,luata la 12 ore d prima a fost luata la ora 4.30 iar a 2 a zi mi a fost rau..usturime la urinat....si m am dus la farmacie si mi a dat antibiotic(zanocin) si flamexin...astea le am luat la aprox 10 ore de la ultima pastila d postinor..de asta ma tem sa nu fi afectat actiunea postinorului si sa ma trezesc q altele p kp..o alta pb pe kre o am este k am o rana p col si mi a dat cervugid pt tratament si sa ma duc imediat sa ma cauterizeze...mi e asa d frik...sa nu fi ramas si sa fi avut acel ciclu peste sarcina....of.....

Offline

 



#2 2007-03-05 03:33:24

andrada79
Full member
De la: orasul celor 7 coline
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 883

Re: va rog din suflet sa ma ajutati..nu mai pot dormi noaptea..

ooooffff Doamne!
26-18=8;29-11=18; deci perioada fertila la tine este intre zilele 8-18 ale ciclului.
pe 3 februarie erai in ziua 7 a ciclului.
Parerea mea e ca ai luat Postinorul degeaba si ca era de ajuns sa-ti calculezi perioada fertila inainte de a face sex si scapai de toate complicatiile.
Acum,datorita Postinorului , ti-ai dereglat cu siguranta echilibrul hormonal si acum te gandesti la prapastii.Sper totusi ca noptile astea ti-au fost de folos si ca te-ai gandit serios sa apelezi la anticonceptionale in continuare(nu degeaba ti le-a dat doctorita aia), ca sa nu mai fii nevoita sa apelezi la contraceptia de urgenta.

Uter dilatat nu stiu ce inseamna, dar in nici un caz nu ar fi fost deja marit uterul daca ar fi fost o sarcina atat de mica.
Si nici nu ti-ar fi dat doctora aceea anticonceptionale, daca ar fi suspectat cu adevarat o sarcina.
Prospectul postinorului l-ai citit?Ca sa vezi daca antibioticele alea interactioneaza cu el?Ca o fi asta contraceptiv ca si pilulele, dar diferenta este ca Postinorul are o cantitate enorma de hormoni fata de o biata pilula, asa ca nu cred ca interactioneaza cu antibioticele.
Si daca tot l-ai luat degeaba, ce mai conteaza interactiunile?

Sper sa te multumeasca raspunsul meu.Sper ca am dreptate in tot ce am scris.Si sper ca de acum nu vei mai avea motive sa nu dormi.
Si eu la fel!Uite cat e ceasul si nu dorm pt ca mi-am amintit de mesajul tau disperat si fara rspuns si nu mi se lipea geana de geana!
Numai bine!


"Şi chiar dacă mă vei mai iubi
Peste crivăţul iernii ce vine,
Fără braţe, cu ochii pustii
N-am să am ce întinde spre tine..." (Adrian Paunescu - Copaci fara padure)

Offline

 

#3 2007-03-05 12:24:27

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: va rog din suflet sa ma ajutati..nu mai pot dormi noaptea..

missy, nu e nici un fel de ciclu peste sarcina. Are dreptate Andrada79


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2007-03-09 08:01:06

missy
Membru
Inregistrat: 2007-03-03
Mesaje: 3

Re: va rog din suflet sa ma ajutati..nu mai pot dormi noaptea..

fetelor,problema e ca nu am voie sa iau anticonceptionale pe termen lung deoarece am probleme cu circulatia si imi afecteaza varicele-la nici 21 ani eu am pb asta...in plus,de cand le iau m am umplut de cosuri pe tot corpul..e aiurea sa stai mereu q frik ...dak se rupe prez sau mai stiu eu ce...chiar nu stiu ce sa fac...mi au fost prescrise luna aceasta pt reglarea ciclului insa chiar nu stiu ce sa fac dupa ce le termin...dak sa continui sau nu q ele....mentionez k iau novinette

Offline

 

#5 2007-03-09 10:48:29

eu si tu
Full member
De la: de prin zona...
Inregistrat: 2007-03-08
Mesaje: 133

Re: va rog din suflet sa ma ajutati..nu mai pot dormi noaptea..

cine nu a pomenit de ciclul peste sarcina? eu una am avut peste sarcina si s-a oprit pe la vreo 3 luni asa ca ori ce e posibil


hjartahjartahjartahjartahjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-09 10:51:01

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: va rog din suflet sa ma ajutati..nu mai pot dormi noaptea..

nu a zis nimeni ca nu exista posibilitatea asta ci ca in cazul de fata nu e vb de asa ceva. citeste in intregime.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#7 2007-03-09 11:07:47

eu si tu
Full member
De la: de prin zona...
Inregistrat: 2007-03-08
Mesaje: 133

Re: va rog din suflet sa ma ajutati..nu mai pot dormi noaptea..

nu stiu ce sa mai zik dar ar trebui schimbate pastilele luate altele care sa nu iti mai afecteze ciclul. scurgerile maro de fapt eu una le am pana imi vine ciclul tot vreo doua zile iar apoi curge sangele asa ca parere mea e sa nu te speri din trun nimik. poate gresesc eu dar ..................


hjartahjartahjartahjartahjarta

Offline

 

#8 2007-03-09 12:21:54

eu si tu
Full member
De la: de prin zona...
Inregistrat: 2007-03-08
Mesaje: 133

Re: va rog din suflet sa ma ajutati..nu mai pot dormi noaptea..

cat e diane35 pls cat costa


hjartahjartahjartahjartahjarta

Offline

 

#9 2007-03-09 12:25:59

andrada79
Full member
De la: orasul celor 7 coline
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 883

Re: va rog din suflet sa ma ajutati..nu mai pot dormi noaptea..

de ce nu dai o  cautare pe google dupa diane 35 pret ?


"Şi chiar dacă mă vei mai iubi
Peste crivăţul iernii ce vine,
Fără braţe, cu ochii pustii
N-am să am ce întinde spre tine..." (Adrian Paunescu - Copaci fara padure)

Offline

 

#10 2007-03-09 20:50:57

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: va rog din suflet sa ma ajutati..nu mai pot dormi noaptea..

sper ca n-ai de gand sa iei diane dupa capul tau. si ai warn pentru ca am mai gasit intrebarea intr-un loc.


Nobody home

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » va rog din suflet sa ma ajutati..nu mai pot dormi noaptea..

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.