homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

CUM RAMAI INSARCINATA!!!-100


#1882 2009-05-09 01:56:40

capsunici
Membru
Inregistrat: 2009-05-09
Mesaje: 3

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Buna! Si eu sunt noua pe forum si citesc de ceva vreme raspunsurile voastre.
Desi sunt destul de informata si stiu ca nu are ce sa se intample, simt nevoia sa o aud si de la altcineva.
Am facut o prostie cat mine de mare si am avut un contact sexual neprotejat. bang
Am folosit metoda coitus interruptus si eu eram la 3 zile dupa ce mi s-a terminat menstruatia, deci nu in periada fertila.
Nu mai fac tampenia asta niciodata! Sunt foarte ingrijorata si desi citesc si citesc nu reusesc sa ma linistesc..Care sunt sansele, procentual, sa ma trezesc cu un bebe ?

Desi voi folosi prezervativul intotdeauna de acum incolo, ma gandesc sa trec pe anticonceptionale pentru a reduce complet riscul unei sarcini nedorite.

Sper sa aveti un raspuns si pentru mine..
Va pup..


Cap ou pas cap?

Offline

 



#1883 2009-05-09 10:50:18

persifona
Vizitator

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

capsunici, sansele sunt extrem de mici, asa ca nu-ti mai face griji. Insa pe viitor foloseste o metoda mai eficienta, anticonceptionalele cum ai zis si tu, te-ar scapa de tot stresul asta.

 

#1884 2009-05-15 21:22:36

deea04
New member
Inregistrat: 2006-09-05
Mesaje: 96

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Buna! In sfarsit am reusit sa intru din nou pe forum... am avut probleme cu internetul, tot am schimbat cateva companii de net si acum vad ca pot sa stau linistita pe net. Nu mi-as fi dorit ca in prima zi in care voi reintra pe forum sa intru pt ca am o problema, dar nu se intampla mereu cum vrem noi...
Si acum sa va spun care e problema mea... Am facut dragoste cu prietenul meu ieri si din pacate s-a rupt prezervativul, dar prietenul meu a simtit si nu a ejaculat in mine. In momentul in care a ejaculat era in afara, dar am simtit ca m-a atins cu putina sperma si m-am ferit, nu pot sa imi dau seama daca sperma a intrat in vagin sau nu... Ar putea exista posibilitatea sa raman gravida in urma acestui lucru?
Stiu ca pare putin stupida intrebarea, dar sunt putin ingrijorata...

Offline

 

#1885 2009-05-15 22:25:33

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

ti-ai calculat perioada fertila? dak erai in perioada fertila sunt riscuri...daca nu...atunci nu smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#1886 2009-05-15 22:56:52

deea04
New member
Inregistrat: 2006-09-05
Mesaje: 96

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Tinand cont de faptul ca am un ciclu regulat si zilele astea ar trebui sa imi vina menstruatia, nu sunt in perioada fertila... Deocamdata nu imi ramane altceva de facut, decat sa astept

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1887 2009-05-18 07:57:16

@yahoo.comgeorgeTA
New member
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 26

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

buna dimineata...am si eu o nelamurire...pot ramane insarcinata in ultima zi de menstruatie?multumesc...o zi buna

Offline

 

#1888 2009-05-18 10:45:16

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

poti ramane insarcinata si in ultima zi de menstruatie daca nu ai un ciclu regulat.
calculeaza-ti perioada fertila.

Offline

 

#1889 2009-05-18 13:10:58

@yahoo.comgeorgeTA
New member
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 26

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

@yahoo.comgeorgeTA a scris:

buna dimineata...am si eu o nelamurire...pot ramane insarcinata in ultima zi de menstruatie?multumesc...o zi buna

Offline

 

#1890 2009-05-18 13:14:46

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

poti ramane in caz k ai un ciclu neregulat si perioada fertila incepe in primele zile din ciclu mentrual.
nu uita k spermatozoizii traiesc si pana la 7 zile.


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#1891 2009-05-18 13:52:45

serene
Full member
Inregistrat: 2009-04-04
Mesaje: 177

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

buna am si eu o nelamurire
mie mi'a venit menstruatia pe 25 aprilie si am avut sangerari timp de 2 saptamani dupa, ciclul ar trebui sa'mi vina saptamana viitoare, de obicei imi vine la 28 zile, aseara am avut o mica sangerare din nou, si azi nu am m'ai sangerat, simptome ca pentru menstruatie nu am si nu stiu ce ar putea fi, sa'mi fac griji sau e doar o dereglare? eu pana acum nu am avut probleme de genul asta niciodata

Ultima oara a fost editat de serene (2009-05-18 13:53:22)

Offline

 

#1892 2009-05-18 13:58:55

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

ai avut contact sexual aseara?


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#1893 2009-05-18 14:20:53

serene
Full member
Inregistrat: 2009-04-04
Mesaje: 177

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

YoHanna a scris:

ai avut contact sexual aseara?

nu, nu am avut

Offline

 

#1894 2009-05-18 15:10:40

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

salut fetelor!...am si eu cateva nelamuriri...prin jurul datei de 25 aprilie am urmat un tratament cu canesten pentru ca am presupus ca am o candidoza...intr-adevar de la al 2 lea ovul simptomele au disparut si a ramas doar acea scurgere normala pe care o aveam dintotodeauna...la 2-3 zile dupa ce am incheiat tratamentul cu ovule mi-a venit si menstruatia...folosesc ac loette si a venit la timp...atat pe timpul tratamentului cu canesten cat si in timpul menstruatiei am luat nistatita ca si supliment la acel tratament...am inteles ca aceste medicamente nu scad efectul ac si dupa menstruatie am avut contacte sexuale fara protectie suplimentara...dar am dupa contact usturimi...oare e iritat vaginul sau inca nu mi-a trecut boala?...astazi am avut o scurgere mai abundenta si putin rosiatica...mancarimi sau alte simptome cum am avut ca at cand sufeream de candidoza nu am...nu stiu daca e important dar aseara am avut un alt contact...stau mereu cu teama sa nu raman insarcinata...ac le-am luat corect si la timp...mi-a fost si putin greatza aseara dar am crezut ca e de la mancare sau ceva...e posibil ca aceasta scurgere mai abundenta sa fie semn ca as putea fi insarcinata? menstruatia ar trebui sa imi vina cam martea viitoare...sunt cam stresata si am preferat sa va intreb pe voi pana sapt viitoare... multumesc!!!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#1895 2009-05-18 19:50:26

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

nistatin nu interactioneaza cu antibebe asa ca stai linistita...
in privinta usturimii se poate sa nu te fi lubrifiat destul....sau sa nu fi disparut in totalitate candida
cate zile ai facut tratament?


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#1896 2009-05-18 20:05:32

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

...am pus trei zile canesten ovule...atat am inteles ca e tratamentul si nu am mai avut niciun simptom inca de la al doilea ovul...iar nistatina in completare...cam o cutie am luat...astazi m-am simtit si putin slabita, ametita si o oarecare senzatie de greata...cel mai mult imi doresc sa stiu daca exista riscul unei sarcini in aceste conditii...sau e vorba de oboseala adunata in timpul sesiunilor de la medicina care sunt ingrozitoare...si a fricii aparitiei unui bebe intr-un moment nepotrivit...multumesc mult pentru sfaturi YoHanna si astept parerea ta in continuare...smile


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#1897 2009-05-18 20:11:30

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

eu zic sa faci un tratament de mai multe zile...
si eu am facut cu canesten fara nici un rezultat...
la mine f bune rezultate au dat ovulele Macmiror (12 zile)
simptomele intotdeaua dispar sau macar se diminueaza de la primul ovul...dar asta nu inseamna k te-ai vindecat,de aceea e bine sa faci mai multe zile sa fii sigura k trece.
si ar fi bine dak ai gasi si cauza care a determinat aparitia ei...k altfel degeaba tratezi ...k recidiveaza


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#1898 2009-05-18 20:31:24

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

...aham...o sa-mi vizitez ginecologul imediat dupa sesiune...tie ti-a trecut cu Macmiror?...in privinta sarcinii ce poti sa imi spui?...sa incerc un test de sarcina sau nu am de ce sa imi fac griji?


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#1899 2009-05-18 21:14:09

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

iese din discutie aceasta posibilitate atata timp cat le-ai luat corect acele antibebe smile
stai linistita...si trateaza rpd candidoza aia...pana nu prinde rezistenta


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#1900 2009-05-18 22:20:51

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

...da sa traiti! tongue:...multumesc mult YoHanna!...te pup...o seara placuta!!


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.