homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

CUM RAMAI INSARCINATA!!!-117


#2205 2010-01-27 14:53:54

papusyka
New member
Inregistrat: 2010-01-22
Mesaje: 8

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

buna
sunt noua in acesta comunitate; as avea nevoie de mai multe sfaturi; nici nu stiu de unde sa incep..... in urma cu doi ani, mai precis in mai 2008 am facut un chiuretaj supa ...problema e ca nu a fost o greseala ci din potriva, amandoi am vrut, nu am ramas intamplator, dar cand s-a intamplat, el s-a periat iar eu nu am avut curajul sa merg mai deaprte
acum anadoi regretam acest lucru.
de la inceputul anului trecut tot incercam sa avem un bebe dar nu am mai ramas... cred ca stiu de unde imi vine problema: pe mine m-a afectat f f f mult acest avort si inca nu am trecut peste moment
spunetio-mi ce ma sfatuiti sa fac? doctora mea ginecolog mi-a recomandat sa merg la un psiholog; sunt de acord cu acest lucru, dar de fiecare data inervine ceva: prima oara mi s-a amanat programarea, dupa care, cand ma hotaram dintr-o data imi spuneam ca nu mai am nevoie , ca pot singura sa ma ajut sa trec peste acest moment.
vrem un bebe, ne dorim f mult... am ajuns sa fiu invidioasa pe cele din jurul meu care au ramas insarcinate

Offline

 



#2206 2010-01-27 15:11:51

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

nu stiu daca motivul pentru care nu ai ramas insarcinata din nou e unul psihologic...
ar trebui sa faci niste investigatii sa vezi daca esti sanatoasa in zona respectiva...
in legatura cu psihologul...eu zic ca nu are rost sa dai bani si pe-acolo...si te vei descurca singura...de fapt cu ajutorul iubitului tau(si al nostru,oferit prin intermediul acestui forum). E greu sa treci peste asa ceva dar nu e imposibil..
a fost o greseala dar ati invatat amandoi din ea...iar acum aveti ocazia sa indreptati lucrurile si sa va indepliniti dorinta de a avea un bebe smile

deci intai fa o analiza de secretie sa vedem daca esti in regula si apoi mai vedem ce e de facut smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#2207 2010-01-27 15:26:14

papusyka
New member
Inregistrat: 2010-01-22
Mesaje: 8

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

am analizele la zi.... nu am nimic.... secretia este ok.... pe 2 febr am programare la ginecolog cand imi voi reface din nou analizele de secretie si papanicolau... ce as mai putea face?!?!?! ce investigatii in plus?!?!? luna acesta mi-a pus "capac", in ce sens: mi-a venit menstruatia pe 21 ian 2010 ia rin dec mi-a venit pe 7; deci dupa 46 de zile din prima zi de menstruatie... nu pot sa ma exprim ce a fost pentru noi... am facut timp de trei sapt 3 terte si toate negative binenteles..... credeam ca nu vre" sa se arate" .... nic nu mai stiu cand ar putea fi perioada fertila , acum dupa aceasta perioada... sa incerc cu temperatura?!!?!?

Offline

 

#2208 2010-01-27 15:29:33

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

pai atunci ...daca zici ca intarzie menstruatia...s-ar putea sa ai o dereglare hormonala...deci ar trebui investigat si in directia asta.
cand ciclul menstrual e mai mare de 35 zile..de cele mai multe ori acestea sunt anovulatorii.
e bine totusi ca nu ai si alte probleme pentru ca va fi mult mai usor in felul acesta smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#2209 2010-01-27 15:44:17

papusyka
New member
Inregistrat: 2010-01-22
Mesaje: 8

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

YoHanna a scris:

pai atunci ...daca zici ca intarzie menstruatia...s-ar putea sa ai o dereglare hormonala...deci ar trebui investigat si in directia asta.
cand ciclul menstrual e mai mare de 35 zile..de cele mai multe ori acestea sunt anovulatorii.
e bine totusi ca nu ai si alte probleme pentru ca va fi mult mai usor in felul acesta smile

anovulatorii adica nu am ovulatie?!?!?! ce anume as putea cere la controlul din 2 febr?!?!? ce investigatii ??? analize?!?!?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2210 2010-01-27 15:45:10

florin2005840
New member
Inregistrat: 2010-01-04
Mesaje: 18

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

YoHanna a scris:

daca...atunci cand ai retras penisul...prezervativul avea capatul in afara...atunci n-avea cum sa intre sperma in vagin.

acum...in legatura cu sarcina..si menstruatia...sa stii ca se poate sa vina menstruatie peste sarcina insa e modificata din punct de vedere al culorii si cantitatii.

dar in cazul vostru eu zic sa nu va stresati degeaba smile

La ce te referi cand zici " avea capatul in afara"  ? multumesc de raspuns, dar nu prea "m-ai ajutat", in sensul ca sunt la fel de nelinistit, pentru ca prietena mea mi-a zis  ca da, i-a venit, dar in cantitati mai mari decat de obicei sad. initial ne-am gandit ca se datoreaza dezvirginarii, ca este prima data cand ii vine dupa ce am dezvirginat-o.

Offline

 

#2211 2010-01-27 15:48:22

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

papusyka , da...anovulatorii adica nu se produce ovulatie.
daca doresti sa depistezi o probabila dereglare hormonala trebuie ceri sa ti se faca dozarile hormonale insa acestea ti le face medicul endocrinolog.dar cere sfatul si medicului ginecolog.

florin..."inelul" prezervativului era in afara sau inauntru? smile daca era in afara n-avea cum sa intre sperma in vagin.
daca i-a venit menstruatia nu va mai faceti griji smile

Ultima oara a fost editat de YoHanna (2010-01-27 15:53:02)


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#2212 2010-01-27 15:55:54

papusyka
New member
Inregistrat: 2010-01-22
Mesaje: 8

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

ok
multumesc pentru raspunsuri... sper sa fie bine si sa trec o data peste toate aceste lucruri.... stii problemele nu vin pe rand , vin toate o data.... mai am acum prob, asa zise probleme si la servici.. oricum sper sa ies cu bien din toate astea.... te voi tine la curent vizita le ginecolog.... pentru mine, conteaza f mult , sa vorbesti, sa comunici cu mine .... lucrurile astea imi fac bine si ma linistesc ... si sa aud ca " o sa fie bine"

Offline

 

#2213 2010-01-27 15:59:18

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

o sa fie smile stii vb aia...dupa fiecare furtuna iese soarele smile
fii mai optimista ca ajuta f mult asta kram


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#2214 2010-01-27 16:03:25

papusyka
New member
Inregistrat: 2010-01-22
Mesaje: 8

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

da stiu acest lcuru... problema e ca exista o mare neconcordanta intre gandire si suflet.... gandesc asa si incerc sa-mi impun acest lucru dar... sunt f f f emotiva... plang f mult.. si aproape din orice.... sunt constienta ca nu e bine , ca nu-mi fac bine toate aceste lucruri, ca eu singura ma blochez si ma autosugestionez ... dar .....

Offline

 

#2215 2010-01-27 16:10:56

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

gandeste-te mai mult la viitor...si la ce o sa ai...si lasa trecutul in pace...ce-a fost a fost...mergi mai departe.
acum tu trebuie sa te concentrezi pe viitor...sa investighezi care e pb...si care is solutiile sa va indepliniti dorinta.

uite aici pe forum sunt f multe topicuri unde poti sa iti descarci sufletul..si ai sa fii surprinsa cate persoane o sa iti ofere ajutor,sfaturi.
eu zic ca mai bine vb aici pe forum decat in cabinetul unui psiholog pentru ca aici ai sansa sa gasesti persoane care au trecut prin aceeasi situatie ca tine sau macar asemanatoare...si care te vor intelege mai bine decat un psiholog.
si daca n-o sa reusesti sa-ti revii si problema e mult mai profunda ,atunci da...ramane varianta cu psihologul.

eu am incredere k vei iesi curand din situatia asta ...cu putin efort si din partea ta smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#2216 2010-01-27 16:15:42

papusyka
New member
Inregistrat: 2010-01-22
Mesaje: 8

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

saru-mana pentru incredere.
stii ... de curand a dat-o afara de la servici pe colega mea de birou, ea era care ma asculta , ma sfatiua, aveam cu cine sta de vorba... de mult am vrut sa intru pe forum sa vb dar... ceva m-a retinut pana azi... sper sa fie bine... voi face investigatii suplimentare... intrebare: nu ar fi bine sa faca si patenerul analize , macar de sange?? cele anuale?!?!?! si eu la fel?

Offline

 

#2217 2010-01-27 16:39:42

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

niste analize de rutina nu strica niciodata smile deci le puteti face amandoi.


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#2218 2010-02-02 15:15:04

papusyka
New member
Inregistrat: 2010-01-22
Mesaje: 8

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

buna
azi am fost la control la medicul ginecolog
mi-a recotat pentru testul babes papanicolau, secretie... mi-a facut eco transvaginala si totul e ok; sfatul ei a fost sa mai asteptam cu toate investigatiile, care sunt f costisitoare, mai ales ca , dupa cum se prezinta, nu am nimic ... nici chisturi pe ovare nimic... asa pana in aprilie mai... i-am spus de intarzierea pe caream avut-o ... sper ca totul sa fie bine.. pe 22 luna acesta am prog sa-mi ridic rezultatele... oricum incerc si simt ca reusesc sa nu mai gandesc in felul acela negativ... ca totul s-a intamplat cu un scop si n-a fost sa fie atunci...

Offline

 

#2219 2010-02-02 19:07:55

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

puss  bafta !

Offline

 

#2220 2010-02-02 21:45:58

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

ma bucur ca ai revenit cu vesti bune. sa speram ca si rezultatele sunt la fel smile
iti mai ramane doar sa gandesti pozitiv...si sa treceti la fapte tongue kram


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#2221 2010-02-05 15:54:11

durbaca
Membru
Inregistrat: 2010-02-05
Mesaje: 2

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

am o mica intrebare...eu si iubita mea ..cred ca am avut contact sexual si..adica nu santem siguri ca ai intrat in vagin dar se simtea ca si cum a intrat...dar ea spune ca nu a simptit ca intrat...cum at fi a stat decat la suprafata....si eu nu mi-am dat drumul dar stiuam de un lichid care iese inainte de sperma si  suntem ingrijoratii ca nu cumva sa existe posibilitatea ca ea sa ramana insarcinata!Multumim anticipat!chiar avem nevoie de un raspuns!

Offline

 

#2222 2010-02-05 17:50:21

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

atata timp cat nici nu sunteti siguri ca a intrat, sansele ca ea sa fie insarcinata sunt aproape 0.

Offline

 

#2223 2010-02-05 22:57:13

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Cum sa nu stii daca a intrat? rotfl2 E o chestie mare si tare care intra intr-o chestie stramta,umeda si calda. Cum naiba sa nu simti? rotfl2

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2010-02-05 22:57:55)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.