homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

CUM RAMAI INSARCINATA!!!-8


#134 2007-07-24 15:00:02

^swif
New member
Inregistrat: 2006-04-19
Mesaje: 96

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

pai tocmai ca nu e un lucru placut...dar gandeste-te si tu,sunt pusa cam la mijloc...prietenul meu sustine ca e foarte foarte sigur ca n-a terminat in mine dar pe de alta parte imi intarzie atat...eu ce pot sa mai cred acum...stiu ca daca ar fi fost ceva mi-ar fi spus ca s-a intamplat ceva...zice ca sunt paranoica si ca nu am de ce sa imi fac griji.

Offline

 



#135 2007-07-24 15:11:26

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

daca contactul a avut loc martea trecuta iar tu in interval de 7 zile asteptai menstra...putem exclude sarcina cred eu


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#136 2007-07-24 15:20:22

^swif
New member
Inregistrat: 2006-04-19
Mesaje: 96

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

pai mie menstruatia luna trecuta mi-a venit pe 22.mentionez ca inainte am luat novinette cam 8luni apoi n-am mai luat. nu ma asteptam sa imi vina menstruatia regulat.dar doar luna trecuta mi-a venit fix in ziua 28.luna asta ma asteptam sa imi vina iar regulat adica pe 20,dupa calculele mele...insa nu a venit.acum nu stiu ce sa mai cred?????acum nu mai inteleg de ce putem exclude??

Offline

 

#137 2007-07-24 15:24:49

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

ei bine...pentru ca nu am stiut povestea cu contraceptivele....uita asadar....din pacate nu putem exclude....altminteri insa, cu 12 zile inainte de prima zi de menstra intri in perioada infertila


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#138 2007-07-24 15:26:51

^swif
New member
Inregistrat: 2006-04-19
Mesaje: 96

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

pai ce legatura au antibb? n-am mai luat de acum 2luni...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2007-07-24 15:34:08

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

da, insa faptul ca in prima luna dupa ce le-ai oprit ai avut ciclul de 28 zile nu inseamna ca la fel va fi si in a 2...in plus ovulatiile suplimentare cica ar putea aparea 2-3 luni dupa ce le opresti....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#140 2007-07-24 15:39:54

^swif
New member
Inregistrat: 2006-04-19
Mesaje: 96

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

m-ai bagat de tot in ceata...neutral nu mai inteleg nimic...adica acum poate sa-mi vina si peste 2-3 luni?si in plus faza cu 12 zile de ce nu mai este valabila pentru mine?inainte de novinette nu ma dureau sanii inainte sa imi vina,doar burta dar dupa ce m-am lasat au inceput sa ma doara inaintea menstruatiei...ma gandeam ca si acum este tot din cauza menstruatiei care nu mai apare...nu mai inteleg nimic

Offline

 

#141 2007-07-24 15:49:27

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

concentreaza-te: poate intirzia de la pastile....din pacate nu putem exclude sarcina, insa asta nu inseamna ca e vreun mare risc.
Nu iti mai bate capul. Mai asteapta...fa si un test de sarcina peste vreo 10 zile daca nu vine pina atunci


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#142 2007-07-24 15:52:53

^swif
New member
Inregistrat: 2006-04-19
Mesaje: 96

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

eu oricum am programat un consult la ginecolog pe 1...daca nu imi vine pana atunci ce ar trebui sa ii spun?daca duminica fac un test de sarcina e ok? ideal ar fi sa nu-mi bat capul dar crede-ma ca nu pot.sa inteleg pana la urma ca riscul de a putea ramane insarcinata in perioada aia este mic? multumesc mult pentru sfaturi

Offline

 

#143 2007-07-24 17:36:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

da, e mic


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#144 2007-07-26 19:26:27

^swif
New member
Inregistrat: 2006-04-19
Mesaje: 96

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

tot nu mi-a venit menstruatia. nici burta nu ma mai doare iar sanii foarte putin...nu mai stiu ce sa zic. o sa fac iar un test duminica,este relevant raspunsul,nu?pentru ca trebuia sa imi vina in jur de 20-22 si tot nu mi-a venit. o prietena mi-a spus ca ei i-a intarziat la un moment dat cam 2 luni si cand a fost la medic a fost diagnosticata cu dereglare hormonala.

Offline

 

#145 2007-07-27 12:34:36

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

va fi relevant testul de duminica


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#146 2007-07-27 12:35:34

^swif
New member
Inregistrat: 2006-04-19
Mesaje: 96

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

ieei smile nu va mai trebui sa fac nici un test! azi mi-a venit! va multumesc pentru toate sfaturile >big_smile<

Offline

 

#147 2007-07-27 13:16:10

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

ne bucuram


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#148 2007-08-05 12:33:19

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

buna fetelor.sunt noua pe acest forum chiar daca din cand in cand mai intram si citeam discutiile voastre aici.am luat de aproape 4 ani mercilon,fara sa am vreo problema,sau sa ma ingras cum am auzit cazuri.la sfaturile medicului ginecolog si al medicului de familie + auzind discutii despre o "pauza" in a le lua m-am decis sa incerc sa nu mai iau o luna.acum imi pare rau pot zice,pt ca am 2 prietene cara au facut si ele pauza si apoi le-a intarziat mentruatia,k desii se folosisera o metoda aditionala de contraceptie au avut emotii.acum sunt in aceeasi situatie: prietenul meu s-a protejat,nu au fost probleme sa se rupa prezervativul dar am emotii k mi-a intarzia(deocamdata nu mult)t.inainte de a o face o data,"ne-am jucat" nu mai mult de 60 de secunde pana a incepe sa o facem fara prez,iar eu am citit undeva ca baiatul poate elimina un lichid un pic,diferit de sperma care poate contine si spermatozoizi,iar acum sunt cam speriata nu cumva sa se fi intamplat ceva in acele 30 de secunde sa zicem.sper sa nu radeti de mine dar mereu am fost sperita,stresata la chestii de genul.sper sa puteti sa imi dati un raspuns.merci

Offline

 

#149 2007-08-11 11:24:15

parisiene
Membru
Inregistrat: 2007-08-11
Mesaje: 2

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

buna... am si eu o mare nedumerire. eu si prietenul meu nu am avut contact sexual dar fiind la mare saptamana trecuta, ne-am tot jucat, si-a mai introdus degetul in vaginul meu si chestii de genu' .  acum imi este destul de frica pentru ca menstruatia intarzie ( bine... niciodata nu mi-a venit la o data fixa) . ca sperma sa fi ajuns in vaginul meu este destul de putin probabil avand in vedere ca nu am facut-o si apoi, atunci cand s mai intampla sa ejaculeze imediat se ducea sa se spele. mereu inainte sa puna degetul la mine in vagin aveam grija sa nu puna mana la el ( mai ales pe cap unde putea exista lichid, dak era, punea mana la baza ) si cu toate aste imi este asa de frica.... sunt sanse sa fiu insarcinata? k mi-a intarziat si nu stiu ce sa ma fac!!! ajutati-ma va rog!!!

Offline

 

#150 2007-08-11 16:41:27

parisiene
Membru
Inregistrat: 2007-08-11
Mesaje: 2

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

vesti buneee!!!!!! mi-a venit! sunt asa de fericita.... ma speriasem pentru ca auzisem tot felul de povesti ale unor fete care au ramas insarcinate doar pt k se stersesera cu prosopul lui... sau mai stiu eu ce... cat m-am rugat la Domnul... si uite ca m-a ascultat!!! asa ca fetelor... rugati-va si aveti grija ce faceti!!!!

Offline

 

#151 2007-08-11 16:45:34

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

parisiene a scris:

auzisem tot felul de povesti ale unor fete care au ramas insarcinate doar pt k se stersesera cu prosopul lui!

astea chiar sunt povesti.

mai citeste ai aici... la vreau sa aflu... o sa inveti multe lucruri despre cum ramai insarcinata si cum sa nu ramai insarcinata...


Nobody home

Offline

 

#152 2007-08-16 12:54:58

miss moonlight
New member
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 14

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

am si eu  o intrebare..probabil foarte prosteasca,,,dar sper k cineva in masura a mi raspunda..p 24 iulie mi a venit ciclul..pe data de 28 iulie am dormit la prietenul meu..eu nu m am culcat pana acum cu nici un baiat..doar jocuri cu degetele..dar niciodata nu s a ajuns la penetrarea cu penisul...acum intrebarea prosteasca era..dak el avea cumva sperma p mana..din cauza faptului ca si a atins penisul...e posibil sa raman insarcinata dak a introdus degetele in vagin?.pe 31 iulie am luat o pastila de 72 de ore..am avut o scurgere de 2 zile incepand cu data de 5 august...si acuma stau cu frik..e posibil sa fi ramas insarcinata????VA ROG MULT SA MI RASPUNDA CINEVA DAK SE POATE.dak fac un test de sarcina e relevant in perioada aceasta? va multumesc mult

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.