homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

CUM RAMAI INSARCINATA!!!-9


#153 2007-08-16 12:57:55

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

el a ejaculat inainte sa ti introduca mana in vagin? daca nu atunci postinorul l ai luat degeaba...degeaba l ai luat si daca nu erai in perioada fertila...acea scurgere e perfect normala dupa postinor...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 



#154 2007-08-16 13:23:25

miss moonlight
New member
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 14

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

eram in vacantza in portugalia..si am luatNORLEVO...o singura pastila...dar credeti k am asteptat prea mult?dat fiindca am dormit la el p data 27-28 si pastila am luat o p data de 31?..a spus k e ud..si si a atins capul penisului...si asta vroiam sa stiu..exista riscul unei sarcini dak avea cumva sperma p mana?...si ma scuzati k mai intreb...dak ciclul imi venise p data de 24 iulie..si knd am dormit la el tokmai mi se terminase..inseamna k eram in perioada fertila sau nu?..si data ciclului o calculez dupa 24,nu dupa scurgerea cauzata de norlevo,nu?
imi e atat de frik..m ai ales k ma simt ametzita..asta poate fi si din kuza caldurii si a aboselii.. cred k o sa cumpar un test..chiar dak nu sunt sigira k rezultatul este relevant in 21zile.

Offline

 

#155 2007-08-16 13:46:45

geo222
New member
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 6

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Mi'am inceput viata sexuala in urma cu 2 luni.Si de fiecare data cand am facut-o in cele 2 luni am facut-o cu prezervativ evident (cred ca au fost 6-7 dati),insa prima data am intampinat o problema amandoi si a trebuit sa  ne oprim si am lasat prezervativul pe penis timp de o jumatate de ora,iar apoi am continuat cu acelasi prezervativ.Vreau sa stiu daca are ceva ,daca se deterioreaza pt ca ma macina de ceva vreme.Ori e doar in imaginatia mea ori am eu pofta mai mare de mancare,de poftit eu pofteam mereu...insa credeti-ma ca sunt la inceput de drum si nu stiu toate lucrurile.Mentruatia mi-a venit normal ....Va rog sa imi raspundeti caci chiar daca pare o banalitate ....pt mine e ft important .Multumesc

Offline

 

#156 2007-08-16 13:47:12

miss moonlight
New member
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 14

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

am citit p site ca postinorul contine doua pastile..in schimb c mi s a dat acolo continea doar o pastila..n am mai luat niciodata asemenea pastile..dar stiam de la prietene ca ar contine doua..si am si intrebat ..dar a spus ca norlevo contine doar una si e de ajuns..e foarte ciudata situatia..pentru ca eu teoretic sunt virgina..nu am facut sex ..si ma intreb daca sunt insarcinata. astept si eu o lamurire edla persoane mai avizate.multumesc

Offline

 

#157 2007-08-16 14:09:55

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

geo222 nu sunt motive de ingrijorare

miss ,cum adica teoretic virdina ai avut contact sexual vaginal????


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2007-08-16 14:11:57

miss moonlight
New member
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 14

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

pai singurul contact vaginal a fost cu degetul...nu a existat niciodata o penetrare vaginala cu penisul..la asta m am referit.dar eu intreb aici daca as fi putut ramane insarcinata daca atunci cand a introdus degetul avea sperma p mana...sper ca nu spun tampenii prea mari..

Offline

 

#159 2007-08-16 14:45:57

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Pentru un ciclu menstrual regulat de 28 zile perioada fertila va fi intre a 7a si a 16a zi.Pentru situatia unui ciclu menstrual neregulat, formula de calcul propusa de Ogino este: x=10+n-28 si y=17+N-28. Unde: x este prima zi a perioadei fertile , y este ultima zi a perioadei fertile , n este numarul de zile ale ciclului cel mai scurt si N este numarul de zile ale ciclului cel mai lung.

calculeaza ti perioada fertila dupa formula asta...daca erai in afara ei eu nu vad motiv de ingrijorare...si incearca sa ti amintesti la ce ora s a intamplat incidentul...si dupa cate ore ai luat pastila...norlevo cred ca e lafel cu postinor...nu cu postinor 2...si contine doar o pastila da...nu stiu in schimb durata la care poate fi administrat dupa contact...dar ar trebui sa scrie pe prospect...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#160 2007-08-16 15:07:54

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

miss_moonlight, indiferent ca esti penetrata in vagin cu penisul, cu degetul sau cu ob-ul, sau ca nu esti penetrata in vagin insa faci sex oral sau anal, virgina nu mai esti! Virginitatea nu e data de integritatea himenului ci de faptul ca nu ai facut sex deloc(nici o forma de sex)...acum, ziua a 4a a ciclului poate fi fertila doar in cazul ciclurilor de 22-23 zile....daca al tau e mai lung, nu erai in perioada fertila...ai luat si pastila de urgenta, nu te mai stresa, nu esti gravida, asa cum nu esti nici virgina.
Singerarea de dupa norlevo a fost deci trebuie sa o luam in calcul(fie ca a fost sau nu menstra)...asadar va fi cazul sa te ingrijorezi daca menstra va intirzia sa apara peste data de 5 septembrie


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#161 2007-08-16 15:15:17

miss moonlight
New member
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 14

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

multumesc mult pentru raspunsuri:)

Offline

 

#162 2007-08-19 00:21:37

alex18
New member
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 37

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

am si eu o intrebare..care cred ca isi are si raspunsul pe aici da chiar nu reusesc sa ii dau de cap... deci: daca prietena mea nu are un ciclu regulat , adik ii vinea in jur de 20ale lunii (acum ultima menstra a venit pe 25 pt k a luat postinor2 si sa terminat pe 2) si o tine o saptamana (adik de luni pana luni de exemplu) cu cel mult o zi in minus sau una in plus... as vrea sa stiu si eu care ii este perioada fertila.. si as mai avea o intrebare..azi am avut un contact neprotejat insa nu am ejaculat in ea ar putea ramane insarcinata cumva?nustiu ms anticipat

Offline

 

#163 2007-08-19 14:21:38

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Metoda calendarului(Ogino-Knauss) se bazeaza pe constatarea ca ovulatia se produce aproximativ cu 2 saptamini inainte de menstruatia urmatoare(aproximativ la mijlocul ciclului menstrual).Se va tine cont de faptul ca durata de viata a spermatozoizilor este de 7-8 zile(si uneori si capacitatea de fecundare se mentine tot atit). Ovulul isi mentine capacitatea de a fi fertilizat 12-24 ore dupa ovulatie.Pentru un ciclu menstrual regulat de 28 zile perioada fertila va fi intre a 7a si a 16a zi.Pentru situatia unui ciclu menstrual neregulat, formula de calcul propusa de Ogino este: x=10+n-28 si y=17+N-28. Unde: x este prima zi a perioadei fertile , y este ultima zi a perioadei fertile , n este numarul de zile ale ciclului cel mai scurt si N este numarul de zile ale ciclului cel mai lung.

asa se calc perioada fertila...din pacate ea a luat postinor...deci deocamdata este incerta...daca nu ai ejaculat in ea sansele sunt mici...dar exista...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#164 2007-08-20 21:01:54

girlish
Full member
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 889

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

poate pare prostesc ce am sa intreb dar daca nu intreb nu sunt linistita smile
m-a pus in ceata un mesaj la ceva subiect, nu mai stiu care, si persoana in cauza zicea ca asteapta sa-i treaca "bucuria" - si cred ca se referea la menstruatie- ca sa-si faca un test de sarcina. cum adica? eu stiam ca daca ai avut contacte sexuale si ti-a venit ciclul nu se mai pune problema sarcinii. intreb fiindca si eu am avut contacte sexuale (acum sunt la ciclu) dar am niste ameteli care sper sa fie din alte cauze. am mai avut ameteli de genu asta in trecut ( de la calciu..poate si acum tot de la calciu e dar tre sa ma linistiti voi big_smile )
ps: iau marvelon 28 de cateva luni bune


"Eu nu sunt altceva decât
o pată de sânge
care vorbeşte."
Nichita Stanescu

Offline

 

#165 2007-08-20 21:04:38

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

nu stiu unde ai vazut asta...dar menstruatia normala exclude sarcina...ameteala poate fi de la un milion de chestii...si nu e un simtom definitoriu pt sarcina...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#166 2007-08-21 12:46:19

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

eu am citit de multe ori asta. asa e, menstra normala exclude sarcina. dar fetele sa fie 100% sigure.


Nobody home

Offline

 

#167 2007-08-23 00:34:24

girlish
Full member
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 889

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

mersi fetelor dar tot sunt putin speriata. de 2 zile am avut greturi seara tarziu iar azi numai putin (tot cam la aceeasi ora..cam pe acuma) + ametelile...ciclul mi-a venit in a3a zi de pastile placebo (cum imi venea de obicei) insa mi-a trecut repede. adica am avut o secretie mai ciudata inainte de ciclu (din prima zi de pastile placebo de culoare galben mai inchisa poate inspre rosu deschis) si mi s-a terminat ciclu in ultima zi de pastile si apoi iar o secretie de genu asta. de obicei ciclul ma tinea cu o zi mai mult. nush, prea ma stresez. nu e cazul sper


"Eu nu sunt altceva decât
o pată de sânge
care vorbeşte."
Nichita Stanescu

Offline

 

#168 2007-08-23 16:05:47

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

nu e cazul sigur


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#169 2007-08-26 20:17:49

lili1985
Membru
Inregistrat: 2007-08-26
Mesaje: 1

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

Buna!
Am 22 ani si am avut primul meu contact sexual(pe 27 iul).Mentionez ca ultima mestra a fost de pe data de 12 iul.Partenerul meu a folosit prezervativ in timpul actului sexual.Pe datile de 24 si 25 am avut doar contact prin atingeri,fara penetrarea propriu-zisa.Speriata dupa seara (24iul.)am luat Postior.Am fost tentata sa mai iau Postinor si dupa seara de 27,dar am auzit ca nu e tocmai indica.La 2 zile de la incident,adica pe data de 30 am fost la medicul ginecolog.D-na doctor mi-a zis sa stau linistita,excluzand posibilitatea unei sarcini.In urma controlului d-ei,am avut niste dureri urate si pe urma am inceput sa sangerez(dupa actul sexual am sangerat f putin).Urmatoarele 3 zile am sangerat exact ca la ciclu menstrual(a fost oare chiar ciclu?).Vreau sa va zic ca sunt in mare dilema si va rog mult sa ma ajutati.Acum ar cam trebui sa-mi vina…,dar nu mai vine.Exista posibilitatea unei sarcini? Va multumesc anticipat

Offline

 

#170 2007-08-27 16:08:22

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

ceea ce ai avut tu se numeste sangerera de dupa postinor...si e normala...sarcina sincer nu cred ca ai...ci mai degraba o dereglare cauzata de postinorul...luat cam degeaba parerea mea...si te sfatuiesc sa mergi la un medic de planning pt anticonceptionale...ca sa lasi postinorul in pace...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#171 2007-08-31 16:16:44

laura_me_me
New member
Inregistrat: 2007-07-19
Mesaje: 13

Re: CUM RAMAI INSARCINATA!!!

poate ma ajutati cu un raspuns...pot ramane insarcinata daca prietenul meu fara sa ma penetreze sa miscat intre fesele mele si labii fara sa fie protejat? mentionez ca nu a ejaculat pe mine in nici un fel...sunt putin intrigata deoarece nu am ciclu regulat si nu stiu c sa cred...daca ma puteti ajuta cu un raspuns as fi recunoscatoare.multumesc

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.