homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Inflamatiile vaginale-21


#381 2008-12-21 17:39:50

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Inflamatiile vaginale

Uneste ultimile tale mesaje, hellgirl, ca iar o sa primesti warn de la moderatoare!


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 



#382 2008-12-29 15:32:44

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Inflamatiile vaginale

buna fetelor...din nou am aterizat aici cu ceva probleme...

am 17 ani...medicul meu ginecolog (unicul disponibil in oras) e plecat pentru 3 saptamani in concediu in strainatate si pana atunci mor.  sad sa va zic care e problema...

de cateva zile, mai precis o saptamana secretia mea vaginala (cea de la ovulatie) a inceput sa se branzeasca cum ar veni..nu are miros neplacut..dar a inceput sa se branzeasca si a inceput sa imi dea si mancarimi ..aseara de exemplu mi-am facut un control de rutina cu oglinda  visslar ca sa vad ce face aia mica...si vreau sa va zic ca am ramas socata: labiile mici erau super inflamate...erau saracele de ele rosii-visinii sad..si undeva in apropiere de clitoris am simtit usturime..cand ma uit era o portiune mica de vreo 5 mm zgariata si ustura de am crezut ca turbez  :f?rbannad: mentionez ca am o igiena a partilor intime corespunzatoare, folosesc gel intim (oare o fi de la ala? )...relatii sexuale nu am mai avut de 7 saptamani.

azi am facut din nou o baitza la aia mica si am pus bicarbonat de sodiu. nu mam spalat in interior, ci doar in exterior..si acum e mai bine..parca nu mai am nimic..


dar totusi fetelor..ce ar putea fi??

si ce sa fac pana vine doctorul??  :f?rv?nad:


ah...si Sarbatori fericite!!! si fara probleme cu "alea mici" tongue


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#383 2008-12-29 16:31:43

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Inflamatiile vaginale

E posibil sa fei candida. Dar fara o analiza de secretie nu ai de unde sa stii. Incearca sa faci tratamentul cu iaurt, te va ajuta cu siguranta. Macar iti va ameliora simptomele daca nu te va vindeca. Asta pana ajungi la medic.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#384 2008-12-29 20:07:03

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Inflamatiile vaginale

andreea_andy2 a scris:

E posibil sa fei candida. Dar fara o analiza de secretie nu ai de unde sa stii. Incearca sa faci tratamentul cu iaurt, te va ajuta cu siguranta. Macar iti va ameliora simptomele daca nu te va vindeca. Asta pana ajungi la medic.

chiar din seara asta o sa incep tratamentul cu aurt...si sper macar sa fie mai bine smile

alte pareri??


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#385 2008-12-29 20:42:33

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Inflamatiile vaginale

Eu o sustin pe andy. Iaurtul sau Bioclin gel te va ajuta temporar, insa vei putea urma tratament adecvat numai dupa o analiza de secretie.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#386 2008-12-29 21:10:28

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Inflamatiile vaginale

blueeyes a scris:

Eu o sustin pe andy. Iaurtul sau Bioclin gel te va ajuta temporar, insa vei putea urma tratament adecvat numai dupa o analiza de secretie.

da...interesant...dar faza e ca aici e un oras mic..si e aiurea rau..nu am auzit vreo prietena de a mea sa i se facut vreo analiza de secretie...si nici mie.. nu mi-au facut niciodata sad

se face in gen analizelor la sange, nu?? aici doctorul se uita la ceea ce recolteaza el pe chiureta..  :f?rbannad:  si isi da cu parerea...

urasc locul asta..de abea astept sa merg la cluj 4 ever

va multumesc pt raspuns  kram


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#387 2008-12-29 21:14:20

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Inflamatiile vaginale

Doar se uita???  wow
Cum Doamne iarta-ma poate sa faca asa ceva?! Incredibil!
Sper sa se rezolve cat mai repede problema ta!  Pupici puss


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#388 2008-12-29 21:25:29

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Inflamatiile vaginale

da..e prost...si e unicul din oras...ceilalti toti au plecat...si am zis k merg la Tg Mures la analize..dar e departe totusi..si timpul nu imi permite... sad

sunt satula...aici si la analizele sangelui mi-a iesit anemie severa si pe mama a internat-o pentru sarcina extrauterina...si mama nu mai poate face copii de vre-o 5 ani (au scos tot sad ) rotfl  si eu anemica nu eram ..era de la oboseala...

daca v-as mai povesti..v-ati urca pe pereti sad


multumesc pentru sutinere..macar cu moralul o duc mai bine smile

Ultima oara a fost editat de hai_faiv (2008-12-29 21:26:55)


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#389 2008-12-30 09:20:19

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Inflamatiile vaginale

Ar trebui sa-ti faci timp sa mergi la un medic cu capul pe umeri dupa sarbatori. Sanatatea e mai importanta decat toate.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#390 2009-01-03 01:06:56

miss_sunshine
New member
Inregistrat: 2008-10-20
Mesaje: 35

Re: Inflamatiile vaginale

seara buna....aaaa....e cam aiurea ce o sa zic si ce o sa intreb....am o mancarime...nu tot timpul....dar e destul de urata cand e....de curiozitate am bagat degetul...si am simtit ceva in interior...e mare si tare.....nu e o bubitza..nush cum sa explic...e acolo aproape de capat...am mai simtit asta tot asa ca....ma "examinam"....dar acum am impresia ca sa mai marit....cam de...1 an 2 cred ca am simtit aia...totusi in primavara-vara am fost la analize la un ecograf unde mia descoperit un chist pe ovarul stang dar nimic mai mult.....totusi ar trebuii sami fac probleme....??...sa ma ingrijorez??....a da si cand am scos degetul....pe el era secretia normala dar cu...niste chestii albe...pt chist fac tratament cu anticonceptionale.......nush ce sa fac...imi este cam teama.....

Offline

 

#391 2009-01-03 01:11:29

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Inflamatiile vaginale

ce-ai simtit tu "mare si tare" este colul uterin, e bine ca e acolo  wink . si colul e mai coborat sau mai ridicat in functie de perioada ciclului. acum nu prea stiu cum e cand iei anticonceptionale.
ca sa afli cauza disconfortului trebuie sa faci o analiza de secretie

Offline

 

#392 2009-01-03 01:16:28

miss_sunshine
New member
Inregistrat: 2008-10-20
Mesaje: 35

Re: Inflamatiile vaginale

ok....multumesc ft mult

Offline

 

#393 2009-01-03 12:20:36

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Inflamatiile vaginale

si incearca sa nu-ti mai analizezi colul, te poti rani etc

Offline

 

#394 2009-01-04 11:47:55

alexandravioleta
New member
Inregistrat: 2008-12-27
Mesaje: 33

Re: Inflamatiile vaginale

buna tuturor.LA MULTI ANI..sunt ff ingrijorata de aproape o sapt iau anticonceptionale, am bagat un pic degetul in vagin si simt o umflatura, inflamatie....stie cineva ce pot sa am?? ast sa-mi fac o consultatie la ginecolog....imi este frica la ce pot avea...sad

Offline

 

#395 2009-01-04 13:46:04

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Inflamatiile vaginale

mergi la ginecolog si dupa consult scapi de dubii. noi nu avem cum sa iti punem un diagnostic...


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#396 2009-01-06 14:44:30

deeao
Membru
Inregistrat: 2009-01-06
Mesaje: 2

Re: Inflamatiile vaginale

Buna! Am facut o analiza a secretiei vaginale la care a iesit flora grad II,epitelii relativ frecvente, leucocite rar, candida, trichomonas, neisseria diplococ si gardnerella vaginalis absente. Ce inseamna flora grad II?
Partenerul meu a fost la dermatolog si i s-a spus ca are candida. De aceea mi-am facut si eu analizele. Dar la mine candida este absenta. E posibil sa aiba el nu si eu da? Cum apare la barbati?

Offline

 

#397 2009-01-06 14:56:27

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Inflamatiile vaginale

pot si barbatii sa faca de la antibiotice de exemplu
sin anaiza de secretie nu reiese ca ai avea ceva, esti ok

Ultima oara a fost editat de lady in black (2009-01-06 14:57:01)

Offline

 

#398 2009-01-07 01:41:48

eu_andra@21
Membru
Inregistrat: 2009-01-07
Mesaje: 4

Re: Inflamatiile vaginale

Buna! Am facut o analiza a secretiei vaginale la care a iesit flora grad III, epitelii- descuamare masiva, leucocite - aflux f abundent, trichomonas vaginalis - absent, candida - absent, neisseria gonorrheae - absent.  Mi s-a prescris sa iau ovule tergynan si polygynax iar pt partenerul meu Triderm. Testul papanicolau mi s-a spus sa-l fac dupa tratament .Ce inseamna flora de grad III si daca e ceva grav cu afluxul f abundent de leucocite?

Offline

 

#399 2009-01-07 01:54:01

hestia
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 1365

Re: Inflamatiile vaginale

eu nu mai inteleg ce-i cu dr astia.. sad   pai daca in secretia vaginala se gaseste "descuamare EPITELIALA MASIVA si aflux ABUNDENT de leucocite", cum  naiba sa dai tratament numai pt cadida?!?!?!?!?!?!?!      :f?rbannad:  :f?rbannad:  :f?rbannad:
du=te si fa-ti exm de culturi din col, si cauta-ta de infectii bacteriene!
sanatate!

Ultima oara a fost editat de hestia (2009-01-07 01:56:18)


Omul nu se naşte pentru a fi fericit. Omul îşi cumpără fericirea şi o cumpără numai cu preţul suferinţei. Aici nu e vorba de nicio nedreptate...                                                                                                                 (F. Dostoievski) 

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.