homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Inflamatiile vaginale-25


#457 2009-03-07 22:26:56

Anca Dragan
New member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 5

Re: Inflamatiile vaginale

Buna! am si eu o problema. De ceva timp am o scurgere de culoare alba lipicioasa care miroase urat si pe langa chestiile astea mai am si mancarimi care devin uneori isuportabile. ce sa fac? e ceva grav, sau se poate lua si pe prietenul meu in timpul actului sexual? sad sad

Offline

 



#458 2009-03-07 22:39:23

briana_maria
Full member
Inregistrat: 2009-03-06
Mesaje: 240

Re: Inflamatiile vaginale

anca, mergi la un ginecolog
probabil nu e ceva grav dar tre sa mergi la dr ca nu se stie
de ct timp ai mancarimile astea insuprtabile?


rugaciune sanatatea e mai buna decat toate rugaciune

Offline

 

#459 2009-03-07 22:42:47

elena18
New member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 9

Re: Inflamatiile vaginale

am luat escapelle pe 2 martie iar pe 7 martie  mia venit niste scurgeri.Ce fac  din scurgerile alea maroni a devnit rosii zici ca am c.m( sau asa e normal? si si trb sa imi vina c.m pe 29 cum trebuie?

Offline

 

#460 2009-03-07 23:10:26

Anca Dragan
New member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 5

Re: Inflamatiile vaginale

pai.....le am cam de vreo saptamana, trebuie sa merg la ginecolog, sau pot sa-i spun doctorului de familie? mi-e cam jena sa merg la ginecolog.

Offline

 

#461 2009-03-07 23:15:57

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Inflamatiile vaginale

anca, scurgerile alea indica o infectie... posibil candida, dar trebuie sa mergi la ginecolog sa faci o analiza de secretie si sa ti se dea tratament.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#462 2009-03-07 23:19:11

briana_maria
Full member
Inregistrat: 2009-03-06
Mesaje: 240

Re: Inflamatiile vaginale

anca mai bine mergi la gineco decat la dr de familie


rugaciune sanatatea e mai buna decat toate rugaciune

Offline

 

#463 2009-03-08 09:23:12

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Inflamatiile vaginale

elena18 a scris:

am luat escapelle pe 2 martie iar pe 7 martie  mia venit niste scurgeri.Ce fac  din scurgerile alea maroni a devnit rosii zici ca am c.m( sau asa e normal? si si trb sa imi vina c.m pe 29 cum trebuie?

Aceasta sangerare este un efect secundar al escapelului. Se poate ca menstra sa se deregleze si sa nu mai vina cum a venit pana acum.


Anca Dragan a scris:

pai.....le am cam de vreo saptamana, trebuie sa merg la ginecolog, sau pot sa-i spun doctorului de familie? mi-e cam jena sa merg la ginecolog.

Anca mergi la ginecolog. Din ce spui tu pare a fi o candidoza. Se trateaza relativ usor.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#464 2009-03-09 14:56:16

poly
New member
Inregistrat: 2009-02-06
Mesaje: 27

Re: Inflamatiile vaginale

buna! Acum 2 luni am facut o intrerupere de sarcina si nu mi a mai venit menstra. am tot avut sangereri si acum am o scurgere maronie. Medicul mi a zis k poate de la garddnerella sau de la raceala. Mi a facut si ecograf si mi a zis k am ovarele inflamate si ca trebuie sa mi vina menstruatia. a trecut o saptamana si nu mi a mai venit menstra. Mi e frica sa nu mi facut medicul asta ceva. nu inteleg de ce nu mi mai vine menstruatia.. se poate sa fie altceva sangele acela care l a vazut el le ecograf?

Offline

 

#465 2009-03-10 08:57:51

alyxee
New member
Inregistrat: 2008-07-25
Mesaje: 11

Re: Inflamatiile vaginale

Neatza. Am si eu o ingijorare. Acum vreo 2 luni am facut un Papanicolau, mi-a iesit frotiu inflamator si modificari posibile de HPV. Am luat Isoprinosine, dupa indicatia medicului si am facut tratament cu ovule Cervugid si spalaturi cu Tantum Rosa. Acum am terminat tratamentul si aseara am avut primul contact sexual de dupa acesta. A fost ingrozitor: dureri foarte mari, intepatoare in interiorul vaginului. Dupa incetarea penetrarii am simtit o usturime si o senzatie de mancarime. Nu stiu ce sa mai fac. Ma puteti ajuta?

Offline

 

#466 2009-03-10 15:22:27

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Inflamatiile vaginale

alyxee a scris:

Neatza. Am si eu o ingijorare. Acum vreo 2 luni am facut un Papanicolau, mi-a iesit frotiu inflamator si modificari posibile de HPV. Am luat Isoprinosine, dupa indicatia medicului si am facut tratament cu ovule Cervugid si spalaturi cu Tantum Rosa. Acum am terminat tratamentul si aseara am avut primul contact sexual de dupa acesta. A fost ingrozitor: dureri foarte mari, intepatoare in interiorul vaginului. Dupa incetarea penetrarii am simtit o usturime si o senzatie de mancarime. Nu stiu ce sa mai fac. Ma puteti ajuta?

cel mai probabil ai o infectie care nu a trecut. va trebui sa mergi la medic sa faci o analiza de secretie

Offline

 

#467 2009-03-10 20:16:49

briana_maria
Full member
Inregistrat: 2009-03-06
Mesaje: 240

Re: Inflamatiile vaginale

am si eu o intrebare
aseara am terminat ovulele cervugid
am voie sa am contact sau tre sa mai astept??


rugaciune sanatatea e mai buna decat toate rugaciune

Offline

 

#468 2009-03-10 20:20:13

papushik
Full member
Inregistrat: 2008-02-17
Mesaje: 579

Re: Inflamatiile vaginale

eu zic sa mai astepti o zi 2

Offline

 

#469 2009-03-11 07:24:43

alina.mald
New member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 14

Re: Inflamatiile vaginale

salut tuturor! sunt noua pe site si citeam articolul scris de puioaica care este tocmai binevenit. am si eu o problema in legatura cu inflamatiile vaginale: mi-am inceput viata sexuala de aproape un an; la inceput nu am avut probleme insa de 3 luni nu mai am liniste. prin decembrie am fost la ginecologie si mi-a depistat o vaginita, doctora mi-a prescris ovule (cervugid) si atrican, pastile. am urmat tratamentul. mi-a fost bine pana la urmatorul contact. simteam niste arsuri iar la urinat, parca as fi eliminat o pietricica. am fost iar la ginecologie si mi-a prescris pelygynax ovule. mi-a fost bine la inceput dar durerile recidiveaza... am facut spalaturi cu tantum rosa, cu ceai de musetel... dar parca mai rau imi e.... mentionez ca iau marvelon de 14 zile. va rog frumos, daca se poate un raspuns! numai bine va doresc!

Offline

 

#470 2009-03-11 15:05:00

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Inflamatiile vaginale

alina.mald, aceste tratamente au fost prescrise in urma unor analize?
din moment ce nu ai scapat de probleme nu ai ce sa faci decat sa mergi la medic si sa repeti analiza de secretie...

Ultima oara a fost editat de lady in black (2009-03-11 15:05:23)

Offline

 

#471 2009-03-11 22:59:56

crizz
Full member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 143

Re: Inflamatiile vaginale

alina.mald...alina te-ai gandit k poate ai pietre sau nisip la rinichi?cu o problema k asta m-am confruntata si eu dureri al contact usturime la urinare si durere si sangerare la urinare...prima data am crezut k e cistita pe urma herpes genital (ma iritasem din cauza absorbantului) devenisem cam paranoica 8-)...am intrebat pe formu si mai mult mi-am facut griji din alte cauze....acum eu astept rezultatele sa vad dk e anexita dk nu e clar am pietre sau nisip la rinichi...in cazult tau dute la medicu de familie si spunei sa-ti dea o trimitere undeva unde se face pt a vedea dk ai pietre la rinichi...


marry me bitch!!!

Offline

 

#472 2009-03-12 08:37:02

alina.mald
New member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 14

Re: Inflamatiile vaginale

tratamentele nu mi-au fost prescrise in urma unor analize ci dupa control. nu mi s-a recoltat secretie... am fost ieri la doctor dupa ce am urinat rozaliu... imi fac analizele acum... doctora mi-a zis k s-ar putea sa am nisip la rinichi, asa cum zice si crizz... multumesc pentru raspuns! numai bine! si voiam sa va rog sa-mi recomandati o clinica privata de incredere! va pup

Offline

 

#473 2009-03-13 23:54:03

Selenuka
Membru
Inregistrat: 2008-06-07
Mesaje: 3

Re: Inflamatiile vaginale

Buna fetele! Am si eu o problema.. Mi`a dat doctorul sa fac un tratament cu ovule cervugid si cu meclon solutie..am intrebat la mai multe farmacii si nu se mai gaseste meclon..si mi`a recomandat o farmacista sa iau neogyn in loc de meclon... dar la contraindicatii scrie k nu se fol dak exista leziuni interne.. si eu am o rana pe uter.. as vrea sa stiu dak pot folosi neogyn si dak este la fel de bun k meclon...Si as vrea sa stiu dak vreunul dintre tratament este antiobiotic si dak mai am voie sa am contact sexual in tp ce fac tratamentul... Va multumesc!

Offline

 

#474 2009-03-14 08:18:39

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Inflamatiile vaginale

De preferat ar fi fara contact sexual in timpul tratamentului. Daca meclon si neogyn au aceeasi substanta activa poti sa il folosesti.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#475 2009-03-17 15:45:49

amiela
New member
Inregistrat: 2008-03-18
Mesaje: 21

Re: Inflamatiile vaginale

Salut, am fost diagnosticata cu: colpita bacteriana. mi-a prescris niste Ovule, nu stiu cum se numesc, nu inteleg ce scrie pe reteta, inca nu le-am cumparat, abia azi am primit reteta.

As avea 2 intrebari:

- prietenul meu trebui sa ia si el ceva pastile?
- cum pot evida pe viitor o asemenea infectie?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.