homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Inflamatiile vaginale-41


#761 2010-04-12 12:29:31

georgy86
New member
De la: pitesti
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 47

Re: Inflamatiile vaginale

in primul rand Hristos a Inviat! Ma bucur foarte mult ca am reusit sa intru. Nu mai stiam parola. As avea o intrebare:dupa cum v-am mai spus in decembrie am pierdut o sarcina,mica,de o luna si jumatate,apoi in ianuarie si februarie mi-a venit normal.ultima menstruatie a fost pe 15 februarie.am facut test pe 2 aprilie si a iesit negativ,iar analiza la sange pe 30 martie si a iesit valoarea 1.am zis sa mai astept pana la sfarsitul lunii ca sa merg la un control.precizez ca atunci cand am fost insarcinata ultima menstruatie a fost pe 30 septembrie,iar eu am ramas in noiembrie cred ca pe la jumate pt ca sarcina am pierdut-o pe 16 decembrie iar sangerarea a inceput pe 14 decembrie. este posibil sa ramai insarcinata si fara menstruatie? eu am unele simptome:oboseala,abia slabisem un pic si am luat imediat in greutate,ameteli. nu am mai facut niciun test de pe 2 aprilie
va multumesc!


listen to your heart

Offline

 



#762 2010-04-12 13:40:15

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Inflamatiile vaginale

Georgy de ce nu mergi la medic? Da, poti ramane insarcinata si in absenta menstrei daca nu te-ai protejat.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#763 2010-04-12 22:32:44

mickydutza
New member
Inregistrat: 2009-11-30
Mesaje: 10

Re: Inflamatiile vaginale

va multumesc inca odata pentru raspunsuri! mai am o singura intrebare: poate fi de la anticonceptionale??? folosesc microgynon si am citit la reactii adverse: reactii de hipersensibilitate si schimbarea secretiei. Daca stau sa ma gandesc mai bine cam de cand am inceput sa iau aceste pastile am probleme, iar pe langa asta mai am si stari de greata, i-am spus doctorei dar nu mi le-a schimbat. Mi-a spus k asa se intampla pana ma obisnuiesc cu ele...dar de aproape un an nu ma mai obisnuiesc. ce credeti?? poate fi si varianta asta???

p.s.: mi s-au facut decat analize de secretie, de 2 ori, si au iesit bine analizele

Ultima oara a fost editat de mickydutza (2010-04-12 22:35:43)

Offline

 

#764 2010-04-14 11:44:35

Mariuca_gh
Membru
Inregistrat: 2010-03-24
Mesaje: 2

Re: Inflamatiile vaginale

Buna ziua
Am fost la ginecolog am facut analize la secretie si mi-au iesit astfel:Frotuiri bogat celulare cu placarde CEPS, Grupuri CEPI, nc liberi, rare PMN, filamente Candida.
Doctorul mi-a zis ca nu am nimic .
Astept si o alta parere! Chestia cu candida mi se pare cam ciudat, sper sa mi se para doar
Va multumesc

Offline

 

#765 2010-04-14 18:46:47

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Inflamatiile vaginale

mickydutza...  ar fi indicat sa repeti analizele si in alta parte si dak tot nu iese nimik inseamna k asa e secretia ta...care s-a modificat putin de la AC.
iti recomand sa faci Papanicolau pentru ca si eu am patit ca la analizele de secretie sa nu iasa nimik si la Papanicolau sa iasa infectie.
Mariuca...eu nu stiu cum poate sa-ti spuna ca nu ai nimik cand scrie clar CANDIDA smile probabil o considera o pb minora si de aceea nu s-a ocupat de ea...
eu clar as schimba doctorul...

Ultima oara a fost editat de YoHanna (2010-04-14 18:49:21)


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#766 2010-04-14 19:52:08

mickydutza
New member
Inregistrat: 2009-11-30
Mesaje: 10

Re: Inflamatiile vaginale

Multumesc frumos YoHanna!

Offline

 

#767 2010-04-14 20:21:04

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: Inflamatiile vaginale

cu mare placere


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#768 2010-04-15 08:29:42

georgy86
New member
De la: pitesti
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 47

Re: Inflamatiile vaginale

mai am o intrebare:eu am tensiunea mica,iar pulsul era de obicei 70-75,iar acum de vreo 2 saptamani am pulsul 96-98. este pulsul influentat de sarcina? va multumesc si inca ceva am dureri de spate ingrozitoare. aveam si inainte deoarece m-am ingrasat insa acum dureaza de mai mult timp

Ultima oara a fost editat de georgy86 (2010-04-15 08:32:30)


listen to your heart

Offline

 

#769 2010-04-15 09:21:23

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Inflamatiile vaginale

De puls, stiu ca e oarecum normal sa creasca in sarcina. De durerile de spate insa, nu stiu ce sa-ti spun. Dar de ce nu mergi tu la medic sa il intrebi toate astea?


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#770 2010-04-15 15:16:53

hellgirl
New member
Inregistrat: 2008-12-17
Mesaje: 69

Re: Inflamatiile vaginale

buna fetelor ,am revenit cu o chestie ciudata,eu si prietenul meu o facem fara de 1 an si nu am avut probleme de genul infectii(decat unele dereglari vaginale)dar acum cred ca e ceva mai rau.
am avut ultimul contac neprotejat luni si ieri ,m-am trezit cu o secretie galbena verzuie si un miros oribil asa peste noapte si primul gand a fost de ce?si de unde naiba?azi am fost si am facut 2 recoltari din col si secretie vaginala sa vad problema si asistenta mi a zis ca la cum arata e vorba ori despre candida ori gonoree.
m-am documentat un pic despre gonoree deoarece candida am avut anul trecut si am tratat-o.Am vazut si eu azi ca semnele de la candida seama cu cele de la gonoree pana la faza cand am bagat jos degetelul ieri sa vad daca asa miroase sau mi se pare si in interior si mirosea groznic si a iesit si sange,un pic o picatura 2 de sange pe deget,iar luni la al doilea contact am avut si dureri.
stau cu sufletul la gura pana miercuri cand voi primi rezultatul,dar nu inteleg gonoreea daca ar fi de unde s-o iau ca prietenul meu e curat(asa cred)si eu nu l insel asta e chestia(daca n-o face el)lol
tin sa va zic ca abia pe 27pot sa ma duc la ginecolog  si am si o fisura anala care s-a agravat ,mi a curs foarte mult sange duminica seara si a ajuns si m-ai in fata ...poate fi asta motivul pentru care am facut infectia asta?


astazi m am vazut cu el si penisul lui e foarte "deshidratat"adica i se curata mici pielite dupa el si miroase a statut...deja ma ingrijorez:((((

Ultima oara a fost editat de hellgirl (2010-04-16 13:01:38)

Offline

 

#771 2010-05-03 11:34:38

bombytza
Membru
Inregistrat: 2010-05-03
Mesaje: 2

Re: Inflamatiile vaginale

buna doctoressa.Am si eu o problema.In urma cu o luna de zile am fost la medicul meu de familie cu o problema.Aveam o usturime vaginala si nu stiam care e problema.Mi-am facut examenul de secretie vaginala unde mi-a iesit ca am streptococus agalactiae si o infetie urinara.Mi s-a dat un tratament,antibiotic Zinat si ovule Poligynax.Am facut tratamentul timp de o saptamana,cat mi s-a prescris si nu mi-a trecut.Am refacut analizele si mi-a iesit acelasi lucru.Partea proasta e ca ma ustura in timpul contactului seual si  nu mai pot sa fc sex.Am foaret mare grija de mine dar infectia tot persiste.Ce ma sfatuiesti sa fac ,te rog ajuta-ma.multumesc.

Offline

 

#772 2010-05-03 14:00:25

daenarys
Vizitator

Re: Inflamatiile vaginale

incerca sa iti faci o analiza de secreti insotita de ontibiograma.asa aflii la ce antibiotice este sensibil streptococul.

 

#773 2010-05-03 14:03:24

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Inflamatiile vaginale

hellgirl a scris:

buna fetelor ,am revenit cu o chestie ciudata,eu si prietenul meu o facem fara de 1 an si nu am avut probleme de genul infectii(decat unele dereglari vaginale)dar acum cred ca e ceva mai rau.
am avut ultimul contac neprotejat luni si ieri ,m-am trezit cu o secretie galbena verzuie si un miros oribil asa peste noapte si primul gand a fost de ce?si de unde naiba?azi am fost si am facut 2 recoltari din col si secretie vaginala sa vad problema si asistenta mi a zis ca la cum arata e vorba ori despre candida ori gonoree.
m-am documentat un pic despre gonoree deoarece candida am avut anul trecut si am tratat-o.Am vazut si eu azi ca semnele de la candida seama cu cele de la gonoree pana la faza cand am bagat jos degetelul ieri sa vad daca asa miroase sau mi se pare si in interior si mirosea groznic si a iesit si sange,un pic o picatura 2 de sange pe deget,iar luni la al doilea contact am avut si dureri.
stau cu sufletul la gura pana miercuri cand voi primi rezultatul,dar nu inteleg gonoreea daca ar fi de unde s-o iau ca prietenul meu e curat(asa cred)si eu nu l insel asta e chestia(daca n-o face el)lol
tin sa va zic ca abia pe 27pot sa ma duc la ginecolog  si am si o fisura anala care s-a agravat ,mi a curs foarte mult sange duminica seara si a ajuns si m-ai in fata ...poate fi asta motivul pentru care am facut infectia asta?


astazi m am vazut cu el si penisul lui e foarte "deshidratat"adica i se curata mici pielite dupa el si miroase a statut...deja ma ingrijorez:((((

Din cate stiu eu, el daca ar avea gonoree ar avea si usturimi mari la urinare. Daca aceste usturimi nu apar, inseamna ca e altceva.

Cat despre candida, ea poate recidiva chiar daca ai tratat-o anul trecut. Cat despre sangerari, nu stiu ce sa zic. Poate fi o rana pe col. Numai medicul se poate pronunta dupa un consult.




bombytza a scris:

buna doctoressa.Am si eu o problema.In urma cu o luna de zile am fost la medicul meu de familie cu o problema.Aveam o usturime vaginala si nu stiam care e problema.Mi-am facut examenul de secretie vaginala unde mi-a iesit ca am streptococus agalactiae si o infetie urinara.Mi s-a dat un tratament,antibiotic Zinat si ovule Poligynax.Am facut tratamentul timp de o saptamana,cat mi s-a prescris si nu mi-a trecut.Am refacut analizele si mi-a iesit acelasi lucru.Partea proasta e ca ma ustura in timpul contactului seual si  nu mai pot sa fc sex.Am foaret mare grija de mine dar infectia tot persiste.Ce ma sfatuiesti sa fac ,te rog ajuta-ma.multumesc.

In astfel de probleme, nu medicul de familie e specializat, ci ginecologul. Deci, mergi la ginecolog pentru tratament adecvat.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#774 2010-05-05 10:51:36

georgy86
New member
De la: pitesti
Inregistrat: 2009-11-16
Mesaje: 47

Re: Inflamatiile vaginale

dupa doua luni mi-a venit aseara,insa abia azi a curs la exterior. in genereal ma tine 5 zile dc ma tine mai putin posibil sa fie o sarcina? azi o sa-mi fac o programare la parhon deoarece am probleme cu glanda am luat f mult in greutate,probabil asta a cauzat itarzierea menstruatiei,apoi am slabit 8 kg si acum m-am ingrasat din nou. totul se trage in urma unui tratament cu diane 35 pt chisturi ovariene,iar acum am 3 noduli la san. eu si sotul meu ne dorim un bebe f mult. credeti ca daca scap de tiroida sau o tratez o sa ajung la grutatea care o aveam inainte? cam in cat timp? daca da deoarece vreu sa fac bebe cat mai repede. va multumesc din inima


listen to your heart

Offline

 

#775 2010-05-07 16:39:11

LAVINIA20
Full member
Inregistrat: 2009-01-02
Mesaje: 119

Re: Inflamatiile vaginale

o'hara a scris:

nu are ce cauta in vagin gelul intim. in vagin te speli cu apa simpla de la robinet si cu degetul si asta numai dupa contactele sexuale. in rest nu e necesar si mai ales NU de 2 ori pe zi!

nu stiam ca dupa actele sexuale trebuie sa te speli in vagin cu degetul si apa calda de ce? mersi

Offline

 

#776 2010-05-07 18:08:28

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Inflamatiile vaginale

Pentru a curata urmele de sperma, sau de lubrifiant de la prezervativ, sau de secretia ta normala cand esti lubrifiata.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#777 2010-05-07 20:04:17

hellgirl
New member
Inregistrat: 2008-12-17
Mesaje: 69

Re: Inflamatiile vaginale

am revenit  am fost la medic si ghiciti ce "noroc" pe capul meu, mai multe colonii de candida si streptocop de grup B hemolitic, eu nu inteleg de unde este streptococul acesta si vreau sa stiu cum se i a ca eu am facut-o protejat:-|, am urmat tratament cu zinat 10 zile si eu si prietenul meu plos mie mi-a mai dat si  niste pastile cu F acum nu am cutia de medicament la mine ca nu sunt acasa si pe langa 3 zile de canesten pastilute care se bagau in mine pentru candida .
Mi a zis dupa 2 sapatamana sa ma duc iar la control dar deja vad ca secretia mea are totusi un miros ciudat ,si pe langa asta am citit de la cateva fete disperate ca au incercat tratamentul cu zinat si nu a dat roade(pe mine una ma secat de bani 600 de ron pana acum) si nu mi-as m ai permite inca 600 de ron iar , vreau sa stiu totusi ceva concret un tratament ,pana ma duc la dermatoloaga mea iar


secretia mea are un miros gen de pastile(inainte miroasea a peste mort)
este putin dar foarte putin apoasa si culoarea e ok.


Vreau sa stiu despre acest streptococ daca se v a tratat ,sau masuri de prevenire pentru ca eu m am trezit cu el si dermatoloaga mea a zis ca e posibil sa fie asa de la faptul ca eu am o fisura anala si am scaun cam 1 max de 2 ori pe saptamana si de aceasta am ajuns si la candida,bacteriile de la fundulet au migrat catre fata asa sa fie?


Nu stiu eu lucrez si intr-un mediu stresant si mi a mai zis ca si asta ma afecteaza foarte mult si nu ma odihnesc.


astept un raspuns

Offline

 

#778 2010-05-07 22:38:13

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Inflamatiile vaginale

Hellgirl las link doctoressei.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#779 2010-05-08 13:03:27

hellgirl
New member
Inregistrat: 2008-12-17
Mesaje: 69

Re: Inflamatiile vaginale

andreea_andy2 a scris:

Hellgirl las link doctoressei.

nu vad decat link-ul pentru asigurare atat

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.