homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum sa fac?????-2


#20 2007-03-12 21:58:00

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: cum sa fac?????

danut dak pana acum nu ai insultat pe nimeni...ei bine...tocmai ai facut o...te crede am o persoana mai cerebrala dar se pare ca m am inselat...toate cele bune danut si ti doresc o maturizare rapida...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 



#21 2007-03-12 22:01:59

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: cum sa fac?????

offffff...deja discutia asta a deviat cam rau, alissa e offline...voi va certati...nu e frumos sad
Danut,tu daca ai fi in locul alissei ai merge si ai vorbi cu parintii acelei prietene? gandeste-te 1 secunda...cum ai reactiona daca ai afla de la altcineva ca fiica ta minora este insarcinata.nu ai prefera sa iti spuna ea singura?

Ultima oara a fost editat de mika (2007-03-12 22:04:17)

Offline

 

#22 2007-03-12 22:02:59

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: cum sa fac?????

asta inseamna a jigni :  "m-am coborat la mintea ei, ca sa priceapa ideea mea... " ; tin sa iti reamintesc regulile acestui forum:  http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?id=2523
never mind, nu ma supar eu din asta..
sa "faca ce vrea" e totusi o parere, a mea.


You think you know but you have no idea

Offline

 

#23 2007-03-12 22:05:50

Danut
Sr. member
De la: Around the world - Cruising
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 1325

Re: cum sa fac?????

Iti multumesc Cristina! wink
P.S. Poti, daca te rog, sa imi spui si care este insulta? Restul imi e neinteresant.... si tot pees.... imi permit sa iti spun (daca tot ne-am apucat de spalat rufe in public) ca si scrisul tau este o insulta la adresa celor care scriu corect (si au pretentia sa citeasca la fel).... atat! big_smile Sper ca ti-am confirmat parerea conform careia NU sunt o persoana cerebrala! (daca a fi cerebral inseamna a NU insulta nustiu )
P.P.S God... am mai spus... nu am cheama Don Quijote... nu mai am puterea sa ma lupt cu morile de vant! Fa-ma Doamne ignorant si pe mine!
@ lolita.... era vorba de o favoare facuta tie... nu era o insulta! Intr-adevar... consider ca m-am coborat la mintea celui care a scris postul ala aiurea... in speta al tau! Sorry..."sa faca ce vrea" este o parere neutra... se cere o parere concreta... sa faca X sau sa faca Y... daca se cerea o vorba in vant... probabil nu se posta! Intelegi unde bat? Daca, iti explic mai detaliat sau iti desenez!

Ultima oara a fost editat de Danut (2007-03-12 22:08:54)

Offline

 

#24 2007-03-12 23:31:51

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: cum sa fac?????

lolita a scris:

e treaba ei ce face.. avortul se poate face si la minore

se face,dar daca pateste cineva?cine intra la belele?dr?sau poate pritenul care cica isi asuma raspunderea?raspunderea pt ce?nu cred ca stii ce vorbesti,sincer si fara suparare!si mai spuneai intr-un post ca nu e bine sa se duca prietena sa-i spuna mamei...sa stii ca eu daca as avea o prietena f buna si ar ramne insarcinata(minora fiind) eu m-as duce sa o spun...decat sa se nenoroceasca pe viata,sau mai stiu eu ce consecinte...poate sa se supere pe mine,dar i-as face un bine!problemele astea nu se rezolva cu colega de banca si nici la coltul scolii...my oppinion

Ultima oara a fost editat de ionela (2007-03-12 23:36:59)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-03-13 00:50:33

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: cum sa fac?????

Ionela.. Nu e cu suparare.. Fiecare cu parerea sa, acceptata ori neacceptata de catre ceilalti.. Eu cred k e mai bine ca prietena ei sa nu se amestece, tu crezi k e bine sa se amestece.. Nu cred k e cazul sa facem un sondaj de opinie.. Danut, nu stiu care e treaba in provincie, pe la Sibiu (incerc sa ma cobor si eu sub nivelul prapastiei pt a ajunge la tine) dar la noi in Bucuresti fiecare decide cum este mai bine pt el, iar "a face ce vrea" reprezinta o decizie pe care o iei de unul singur, nu fortat de altii, de unde rezulta ca "a face ce vrea" nu este o parere neutra ci din contra, o parere ce te face sa reflectezi mai mult asupra a ceea ce trebuie sa faci pt a-ti fi mai bine.. Sau sa inteleg k tu in viata faci cum spun altii, faci ce vor altii? (nu faci ca tine).. Vorbesti de parca fata aceea e complet neajutorata.. Nu te supara, dar cei neajutorati sunt cei fara prea multi neuroni, categorie din care sper sa nu faci parte.


You think you know but you have no idea

Offline

 

#26 2007-03-13 01:06:58

Danut
Sr. member
De la: Around the world - Cruising
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 1325

Re: cum sa fac?????

lolita a scris:

(incerc sa ma cobor si eu sub nivelul prapastiei pt a ajunge la tine) dar la noi in Bucuresti fiecare decide cum este mai bine pt el, iar "a face ce vrea" reprezinta o decizie pe care o iei de unul singur, nu fortat de altii, de unde rezulta ca "a face ce vrea" nu este o parere neutra ci din contra, o parere ce te face sa reflectezi mai mult asupra a ceea ce trebuie sa faci pt a-ti fi mai bine..

Ai incercat sa fi ironica! Bravo! Daca as fi fost mai trist sau mai nervos la ora asta, probabil m-ai fi atins! Din pacate esti (iarasi) pe langa!
Lolita... ca sa intelegi ceva concret... sper eu, pentru ca nu vreau sa fiu nevoit sa-ti desenez...: Acei oameni care intra pe acest forum si solicita sfaturi, ganduri, idei, sentimente, nu o fac pentru a primi "fa ce vrei" ..... intra si solicita astfel de sgaturi, ganduri, idei, sentimnete tocmai pentru a primi ceva CONCRET [= CONCRÉT adj. 1. fizic, material, palpabil, perceptibil, pipăibil, sesizabil, (rar) pipăit, tangibil, (înv.) pipăicios, pipăitor, pusăitor. (Realitatea ~; un lucru ~.) 2. v. real. 3. deter-minat, precis. (Oferă-mi câteva fapte ~ pentru a putea găsi soluţia.) 4. v. efectiv.]
DUPA ce s-au primit aceste sfaturi CONCRETE, cel care a solicitat sfatul, gandul, ideea, sentimentul, va concluziona dupa crtierii doar de el stiute si in functie de toate rezultatele va actiona! Asta e ideea! E atat de simplu! Si totusi unii nu inteleg....

lolita a scris:

Sau sa inteleg k tu in viata faci cum spun altii, faci ce vor altii? (nu faci ca tine).. Vorbesti de parca fata aceea e complet neajutorata.. Nu te supara, dar cei neajutorati sunt cei fara prea multi neuroni, categorie din care sper sa nu faci parte.

Eu in viata fac ce vreau eu, dar in prealabil consider ca este foarte util sa ascult niste pareri... asta daca timpul imi permite, iar daca trebuie sa iau o decizie in timp util, adica extrem de repede, atunci incerc (si reusesc de cele mai multe ori) sa RATIONEZ....
Fata aceea nu cred ca este neajutorata, cred ca este doar intr-o situatie de criza, moment in care nici unul dintre noi (nici macar tu lolita) nu reusim sa gandim foarte practic... insa domnisoara care a solicitat sfaturi aici, a apelat la noi, forumistii pentru SFATURI.... pentru a putea lua o decizie cat mai buna in favoarea ei!
Uluitor...chiar NU fac parte din categoria despre care vorbesti (sau mai sti?!)..... si pentru cultura ta cea vasta..... cei neajutorati sunt cei care de multe ori au neuroni si nu au sansa, nu au posibilitatea din X motive sa faca asa cum le dicteaza ratiunea! Tu ai sansa, dar nu ai neuronii pentru alcatuirea sinapselor si dezvoltarea (implicita) a ratiunii....! Si totusi nu esti neajutorata! Vezi? Un paradox!
Lolita.... nu ma lupt cu tine! Esti net superioara mie, realizez si eu asta, in toata nimicnicia mea, deci nu pot urca pana acolo incat sa-ti sarut mana sa-ti cer iertarea pentru neglijenta de a te apostrofa!
Imi cer iertare daca te-am ofensat cu ceva, imi descopar capul (de par) in fata ta si doresc sa te consider de intreaga mea consideratie! (?!)
http://i10.servimg.com/u/f10/11/10/55/73/kiss_m10.jpg

Ultima oara a fost editat de Danut (2007-03-13 01:16:05)

Offline

 

#27 2007-03-13 01:18:13

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: cum sa fac?????

trebuie sa poti mai mult, nea constructor.. crezi k daca dai copy paste dintr-un dictionar ai mai multi neuroni decat ceilalti? sa stii k sunt si alte meserii in care iti soliciti mai mult creierul.. doresti exemple? stii ceva, tu m-ai atacat, iar eu am raspuns atacului.. nu am incercat sa fiu ironica, am incercat sa te fac sa intelegi ceva ce mie mi se pare al naibii de simplu si se pare ca tu asa intelegi, prin ironie.. iti doresc o viata placuta.. si sper sa intelegi ca mai mult m-am aparat decat te-am ironizat.. ar fi bine sa nu ne mai certam caci nu din acest motiv am postat initial pe acest topic

revenind la topicul initial (e o tura vura asta cu avortul) alissa imi cer scuze daca te-au afectat posturile mele.. imi pare f rau k prietena ta a ramas insarcinata (ar fi bine sa mai repeti o data testul ala sa fi sigura).. eu stiu k ii vrei binele, dar adevaratul raspuns tot la ea e.. ai putea sa o sfatuiesti sa ii spuna mamei ei.. sa actionezi asa pe ascuns cu chestia asta nu ii face bine in primul rand ei.. eu nu stiu ce relatie are cu mama ei, dar daca este una mai mult pozitiva, sa ii spuna.. daca nu, eu nu stiu ce sa spun.. iti dai seama e o chestie f traumatizanta pt viitor daca face avort, dar si sa il faca acum cand are toata viata inainte.. eu mereu m-am situat la mijloc la faza asta.. probabil k si eu la varsta aceea daca ramaneam insarcinata as fi pastrat copilul, sprijinita de familie si cu toata rusinea.. nu prea are ce sa ii ofere..dar poate regreta intr-o zi.. odata ce intri la facultate, vezi alfel lumea, te gandest mai mult la viitor.. nimeni nu spune k nu poti face facultate si avand un bebe smile oricum sunt sigura k va fi sprijinita de ceilalalti sa isi termine studiile, iar daca relatia cu unul dintre parinti e buna si acesta o va ajuta.. oricum ai dat dovada de buna prietenie cerand un asemenea sfat.. cred k si pt tine era impropriu sa le spui parintilor, ori aveai cel putin o ezitare.. daca nu mai ai alta solutie, iar prietena ta e mai mult speriata de cele intamplate si socata cred k le vei spune.. indiferent ce va fi sper sa luati impreuna o decizie buna

Ultima oara a fost editat de lolita (2007-03-13 01:42:11)


You think you know but you have no idea

Offline

 

#28 2007-03-13 01:25:18

Danut
Sr. member
De la: Around the world - Cruising
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 1325

Re: cum sa fac?????

Pana una alta... eu pot sa pun poze pe forum si ca marlyn si ca mine! Tu poti>? big_smile
Hai nu te atacaasa si tu lolita... ca uameni suntem...
Eu nu te-am atacat deloc, mi-ai fost simpatica si am citit posturi intersante de-ale tale, mi s-a parut foar deplatas raspunsul tau si am reactionat ca atare!
Incearca sa fi mai dura cu mine, dar mai .... acadamica! Nu pricep atrocitatile astea pe fata.... imi place umorul fin, de calitate! Iar sarcasmele si ironiile bune, sunt cele sanatoase! Daca imi spui in fata ca sunt prost... nu rezolvi nimic! Nu te crede nimeni! Nici macar tu nu crezi.... daca, insa, mai iei discret... fa-ma sa cred ca sunt prost! Ca sunt santierist incult! Ah si apropos de asta? Cati ani? Cate case facute de tine? Cat castigi pe luna si cate tari ai vazut? Si by the way.. eu stiu sa scriu... singurele mele greseli sunt din cauza tastaturii.... nu KA sunt destept...dar sunt putinmai cult DEKAT unii....
big_smile
Sunt rau lolita..
si sunt atat destept... incat voi ceda aceasta discutie! Te proclam mai inteligenta, mai frumoasa, mai culta decat mine, in speranta ca vei dormi bin aceasta noapte! Si promit sa nu-ti mai raspund la nici unpost! Poti sa ma ataci cum vrei tu! As aprecia insa daca ai face-o tare si brutal! Iti sade bine! Ma amuza teribil! Si legat de Matrimoniale.. este ca sunt funny? Ce pacat ca nu ai postat nimic acolo..... doar oameni inteligenti au scris... care au resuti sa inteleaga ce am vrut sa zic....Vezi? Te puteam ajuta sa intelegi si tu, iti desenam, iti cantam... si intelegeai si tu, si luai parte la discutie! Oricum, acum iti dau voie sa scri ce vrei tu!
Iti doresc tot ce imidoresc eu mie! Sanatate maxima si intelgenta gramada!
P.S. Mi-e mila de tine...

Ultima oara a fost editat de Danut (2007-03-13 01:26:44)

Offline

 

#29 2007-03-13 01:51:29

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: cum sa fac?????

tocmai .. de ce as pune poze cu mine? ca sa asocieze ceilalalti intimitatile scrise aici cu figura mea? nu, multumesc.. si nu te-am numit prost, ai putea sa observi ca unica persoana care a facut asta ai fost chiar tu.. esti prea comic la faza asta: singurele tale greseli sunt cele ale tastaturii? ma gandesc cat ai stat sa concepi asta tongue stii ce e jalnic? daca erai un om calitativ nu inteteai conflictul ci l-ai fi calmat.. nu ai fi folosit un limbaj de mahala.. ma intreb cum iti vei educa copilul.. in orice caz, tu sa fi sanatos si multumit de viata pe care o duci..


You think you know but you have no idea

Offline

 

#30 2007-03-13 01:54:42

Danut
Sr. member
De la: Around the world - Cruising
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 1325

Re: cum sa fac?????

me is reading...

lolita a scris:

daca erai un om calitativ nu inteteai conflictul ci l-ai fi calmat..

P.S Calitativ bun sau calitativ rau, despre ce vorbesti? Ca sa inteleg cum trebuie...

Offline

 

#31 2007-03-13 08:18:43

morow
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2006-10-29
Mesaje: 1687

Re: cum sa fac?????

Danut a scris:

lolita
Nu da sfaturi de-ampooleea! !

eu am luat ban k ma certam cu blondutza18 .....ce zici ? fara sa zic nik urat ....dar tu ....meriti ban big_smilebig_smilebig_smile


Munca innobileaza omul ....dar nici lenea nu-l omoara

Offline

 

#32 2007-03-13 09:03:16

Danut
Sr. member
De la: Around the world - Cruising
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 1325

Re: cum sa fac?????

Da-mi ban morrow! Maaaa... ce ti-e si cu invidia asta! Sa moara si gaina vecinului! Buueeeiii... revino-ti ma morrrow!
P.S. @ moderators... un ban ceva? Sau macar warn, ca sunt la prima abatere! big_smile

Offline

 

#33 2007-03-13 16:18:01

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: cum sa fac?????

danut, ai warn pentru ca ai jignit-o pe lolita si daca as putea ti-as da ban pentru ca nu stii cind sa te opresti si pentru ca, desi iubesti si respecti limba romana, care are atit de multe cuvinte, nu stii sa o folosesti


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#34 2007-03-13 16:34:11

Danut
Sr. member
De la: Around the world - Cruising
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 1325

Re: cum sa fac?????

@lolita & crys_ty_na
Doresc aici sa imi cer scuze in mod public si oficial si sa va anunt ca imi pare (sincer) rau pentru manifestarea de aseara si pentru limbajul meu!
Imi cer de asemenea scuze de la toti cei pe care i-am lezat prin posturile mele agresive! Sunt un temperament mai dur, si cateodata devin si agresiv verbal (in scris in acest caz)! Imi pare raui ca nu totdeauna stiu sa ma opresc atunci cand trebuie!
Promit insa sa imi revizuiesc atitudinea pe viitor si sa nu mai repet greselile astea!
http://i10.servimg.com/u/f10/11/10/55/73/sad_sm10.gif

Offline

 

#35 2007-03-13 17:24:33

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: cum sa fac?????

nu ai dc sa ti ceri scuze fata de mine...dar ma deranjat f tare faptul ca fara sa ti fac nimik (fara sa te jicnesc sau insult...prin simplul fapt ca v am spus sa terminatzi) te ai legat de mine...asa scriu eu...fie ca tzi place sau nuh...si in momentul cand posturile mele nu se vor intelege sau doctoressa imi va cere voi ieshi...toate cele bune danut si sper ca nu sunt nici un fel de resentimente...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#36 2007-03-13 17:26:14

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: cum sa fac?????

Imi sunteti tare dragi....si lolita, si crys_ty_na, si danut....
nu vreau sa iasa nimeni


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#37 2007-03-13 18:08:32

Danut
Sr. member
De la: Around the world - Cruising
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 1325

Re: cum sa fac?????

io nu ies! Categoric nu!
Incerc sa imi stapanesc balaurii cand asalta...dar raman pe baricade!
doc... >big_smile<

Offline

 

#38 2007-03-13 18:25:02

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: cum sa fac?????

putem sa revenim la subiect?
cineva a cerut un sfat aici...

Ultima oara a fost editat de annna (2007-03-13 18:25:22)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.