homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Analize medicale


#1 2007-03-12 14:48:38

andrutza
Vizitator

analize medicale

Doctoressa as vrea si eu sa aflu daca e relevant cu ceva analiza de urina prin care pot afla valorile mineralelor, am citit ceva de genul acesta pe net, merita s-o fac sau nu? si mai exact ce tb sa cer? iar daca vreau sa-mi fac analizele pt paratiroide trebuie doar parathormonul sau mai e si altceva?

 



#2 2007-03-13 17:11:48

andrutza
Vizitator

Re: analize medicale

doctoressa te rog sa-mi raspunzi si mie ca maine dimineata as vrea sa merg sa-mi fac analizele....merita sa-mi fac analiza la urina sau nu? m-ar interesa mai mult sa vad nivelul calciului daca am prea mult si pt paratiroide doar PTH-ul trebuie facut sau mai exista si altceva?

 

#3 2007-03-13 17:23:27

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: analize medicale

andrutza, daca te intereseaza mineralele, dozeaza-le din singe, in urina ies doar daca se excreta pe acolo. eu doar de parathormon stiu....
imi pare rau ca raspund atit de greu, insa cind intru o iau de sus, in ordine....iar azi am intrat doar spre  ora 15....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.