homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Compozitie anticonceptional


#1 2007-03-12 17:45:18

s1mona
Membru
Inregistrat: 2006-09-08
Mesaje: 2

compozitie anticonceptional

Salutari membrilor forumului si doctoressei.Eu am inceput sa iau anticonceptionale acum 7 luni,primele 3 luni Rigevidon,fara efecte negative,apoi nefiind in tara,medicul de familie de aici,mi.a prescris un altul,denumit EGOGYN,21 Pastile,cu 0,150 de levonorgestrel si 0,030 de etinilestradilo,la fel fara efecte negative.Intrebarea mea este daca acest anticonceptional are in compozitie prea multi hormoni iar in timp poate duce la aparitia cancerului de san sau alte boli,eu am 34 ani,fara copii.Cam dupa ce perioada de timp trebuie sa fac pauza?si daca as renunta la ele care ar fi efectele negative?in sensul ca ,asa am auzit ca se deregleaza menstruatia,in sensul ca va fii cantitativ mult mai mare.In cazul renuntarii la anticonceptionale ce alt mijloc de protectie imi recomandati la varsta mea,in sensul ca as dorii pe viitor sa am si copii.Eu nu as dori sa renunt la pastile,pentru ca pina acum m.am simtit bine,dar nu stiu efectele in timp ale acestora care sunt.Va multumesc anticipat.

Offline

 



#2 2007-03-12 17:47:37

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: compozitie anticonceptional


Nobody home

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.