homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nizoral


#1 2007-03-13 00:14:34

demcrisa
New member
Inregistrat: 2006-08-21
Mesaje: 24

Nizoral

Medicul mi-a dat sa iau Nizoral comprimate timp de 3 luni (pe langa alte pastile spironolactona, yasmin si euthyrox). As dori sa stiu daca aceste  pastile de Nizoral imi pot afecta foarte rau ficatul, daca le iau timp indelungat pentru ca am citit pe internet ca sunt toxice. Multumesc

Offline

 



#2 2007-03-13 02:00:01

Danut
Sr. member
De la: Around the world - Cruising
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 1325

Re: Nizoral

Eu iau Nizoral pentru raceala! Asa mi-a spus medicul.... in principiu nici macar nu stiu daca e bine sau rau, stiu doar ca mie imi face bine si ca mi-a trecut (si imi trece) raceala! Ca raspuns pentru tine, cred ca Nizoralu-ul , ca orice medicament de fapt, administrat o perioada lunga de timp, nu este foarta sanatos pentru ficat. Dar nici foarte dauntaor. Eu iau de vreo3 ani constant... cu ceva pauze de cate doua - trei luni.... Asta pentru ca am un sistem imunitar cam la pamant... Insa nu ma simt rau din cauza lui, iar ficatul, dupa ultimele analize de acum 4 saptamani, se prezinta in regul!
Sanatae maxima!

Offline

 

#3 2007-03-13 09:58:56

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Nizoral

pentru a nu dauna ficatului (ca orice alte pastile de altfel), iti recomand sa iei un adjuvant pentru ficat...eu de exemplu am luat Catinofort (costa vreo 8 lei noi) si te ajunge cam 3 saptamani. Multa sanatate!


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#4 2007-03-13 17:48:47

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Nizoral

danut, nizoral e antimicotic...cum il poti lua pentru raceala????


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.