homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Problema mea.


#1 2007-03-13 12:09:38

Tulips
Membru
Inregistrat: 2007-03-13
Mesaje: 3

problema mea.

Buna fetelor,

Va scriu pentru prima data in speranta ca ma puteti ajuta.

->pe data de 27 ianuarie mi-a venit menstra care m-a tinut 5 zile.
->In a saptea zi de ciclu (pe data de 2 februarie) am avut un contact sexual neprotejat cu ejaculare inauntru si am laut Postinor.
->dupa vreo 4 zile (cam pe 7 feb) am avut o sangerare care m-a tinut 2 zile. Scria si pe prospect ca e posibil sa sangerez, deci nu m-am alarmat.
In tot acest timp am mai avut contacte sexuale neprotejate , dar fara ejaculare inauntru.

Problema este ca nici pana in ziua de azi nu mi-a venit mestra si am inceput sa ma ingrijorez.
mi-am facut 2 teste de sarcina. ultimul vineri (9 martie) si ambele au iesit negative. Le-am facut dimineatza cu prima urina.

Ma asteptam sa imi intarzie ciclul pt ca am renuntat de 2 luni la pastile si stiam ca asa va reactiona organismul meu.
Stiu ca si de la Postinor pot aparea tulburari de ciclul. Dar chiar asa de mari ???

Mentionez ca in sapt in care trebuia sa imi vina normal mi-am facut un control ginecologic mai amplu : secretie vaginala, papanicolau, timpii de coagulare pt sange si toate analizele mi-au iesit ok.(asta se intampla la 22/23 februarie)

Azi suntem in 13 martie si mie tot nu mi-a venit.
E posibil sa fiu insarcinata ? Sau care poate fi cauza ?

Multumesc ca mi-ati citit randurile.
Poate ma puteti ajuta cu un raspuns.
O zi frumoasa!

Offline

 



#2 2007-03-13 12:28:07

eu si tu
Full member
De la: de prin zona...
Inregistrat: 2007-03-08
Mesaje: 133

Re: problema mea.

cauta raspuns in lista s-a mai vb despre asta ,dar daca te-ai protejat poti sta linistita nu ai ramas trebuie sa iti vina


hjartahjartahjartahjartahjarta

Offline

 

#3 2007-03-13 12:40:50

Tulips
Membru
Inregistrat: 2007-03-13
Mesaje: 3

Re: problema mea.

pai nu ma refeream neaparat la o sarcina
dar si la o cauza pt care imi inatarzie asa mult
am gasit subiecte legate de postinor, dar ceva similar situatiei mele nu am gasit
sau poate nu ma pricep eu prea bine la cautat

cat de destre protejat , coitul intrerupt este si nu este o metoda de protectie ...

Offline

 

#4 2007-03-13 12:54:44

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: problema mea.

este dar cu o eficienta mai scazuta 65%

Offline

 

#5 2007-03-13 17:44:22

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: problema mea.

Tulips, daca nu e sarcina se poate forta medicamentos aparitia menstrei. Indiferent ca e de vina Postinor sau e oprirea contraceptivelor, nu e nimic foarte grav


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.