homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

SANGERARE SUSPECTA


#1 2007-03-14 09:17:47

peggy123
Membru
Inregistrat: 2007-03-14
Mesaje: 4

SANGERARE SUSPECTA

BUNA ZIUA SUNT NOUA PE FORUM SI AM O MICA MARE PROBLEMA. DE APROXIMATIV 2 ZILE AM NISTE SANGERARI SUSPECTE. MENTIONEZ CA MENSTRATIA S-A INCHEIAT ACUM O SAPTAMANA, NU A FOST ABUNDENTA, CI NORMALA, A TINUT 4-5 ZILE, CA DE OBICEI. MENTIONEZ CA AM NASCUT ACUM 7 LUNI PRIN CEZARIANA, AM 28 DE ANI SI DUPA NASTERE, PT CA NU AM ALAPTAT MI-A REVENIT NORMAL MENSTRUATIA, CU LOHIILE AFERENTESI CATEVA SCURGERI ABUNDENTE LA PRIMA MENSTRA DUPA LOHII. SA FIE DE LA OBOSEALA SAU DE LA EFORT? EU MERG DE 2 ORI/SAPT LA AEROBIC PT A SCAPA DE KG IN PLUS, SI IMEDIAT DUPA O ORA DE AEROBIC MI-AU APARUT ACELE SCURGERI. SUNT SPERIATA PT CA AM CITIT IN MESAJELE VOASTRE DESPRE RANA PE COL UTERIN PE CARE O SUSPECTEZ. IMI PUTETI SPUNE CUM SE MANIFESTA? SI...CUM AR PUTEA DUCE LA CANCER? CARE SUNT ANALIZELE CARE TREBUIE FACUTE? DIN PACATE..M-AM CAM CULCAT PE...AMBELE URECHI SI NU M-AM DUS LA GINE NICI LA CONTROLUL DE 6 SAPT. VA ROG SA-MI RASPUN DETI REPEDE. MERSI, SANATATE MAXIMA.

Offline

 



#2 2007-03-14 09:23:23

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: SANGERARE SUSPECTA

nu mai scrie cu caps lock ca iei worn la intrebare nu stiu sa raspund asteapta sa intre doctoressa.eu zic sa te duci la doctor la control cat priveste rana pe col da un cauta


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-03-14 09:31:36

peggy123
Membru
Inregistrat: 2007-03-14
Mesaje: 4

Re: SANGERARE SUSPECTA

cand intra doctoressa? mersi de raspuns.

Offline

 

#4 2007-03-14 09:33:41

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: SANGERARE SUSPECTA

mai tarziu cred ca dupa 12.cu placere


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#5 2007-03-14 09:50:13

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: SANGERARE SUSPECTA

peggy123, de ce tipi la noi? ai warn. te rog sa citesti si sa respecti regulile acestiu forum.


Nobody home

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-14 10:02:09

peggy123
Membru
Inregistrat: 2007-03-14
Mesaje: 4

Re: SANGERARE SUSPECTA

imi pare rau, nu citisem regulile, dar acum sunt in tema. mea culpa, scuze!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#7 2007-03-14 10:02:30

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: SANGERARE SUSPECTA

atunci o sa ne intelegem de minune. wink


Nobody home

Offline

 

#8 2007-03-14 10:09:15

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: SANGERARE SUSPECTA

peggy123, sincer nu avem cum stii care e cauza singerarilor tale. Mult mai probabil e insa ca ele sa provina din uter si nu de la nivelul colului. Nu stiu ce motive ai sa suspectezi o rana pe col insa cu siguranta, daca ai singera de 2 zile din cauza ei situatia ar fi mai mult decit grava...si ai stii deja asta. Deci nu cred ca despre asta e vorba. Poate suntem in perioada ovulatiei, poate aceste singerari insotesc ovulatia, nu ne spui nimic despre cum te protejezi de sarcina....diagnosticul insa il pune doar controlul ginecologic. Asadar, mergi la medic


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2007-03-14 10:47:20

peggy123
Membru
Inregistrat: 2007-03-14
Mesaje: 4

Re: SANGERARE SUSPECTA

de sarcina nu ma protejez in nici un fel- ma refer pilule, diafragma, sterilet, etc, practicam sexul cu coitus interruptus. pana acum a mers, a dat roade, in sesnsul ca am ramas insarcinata atunci cand am dorit-o.de ce spuneti ca daca as sangera de 2 zile din cauza unei rani pe col ar fi foarte grav? am uitat sa va mai spun ca de dimineata ma simt cam ametita si am ceva dureri de cap. sa fie vreo legatura? si daca nu e rana pe col...ce ar putea fi?????? va multumesc pt raspunsul asa de prompt.

Offline

 

#10 2007-03-14 11:25:34

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: SANGERARE SUSPECTA

spun caar fi grav daca o rana pe col ar singera de la sine timp de doua zile bazindu-ma pe cumostintele de medicina acumulate in facultate si in practica ulterioara.
pentru a afla de unde si de ce singerezi trebuie sa mergi la medic pentru consult


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#11 2007-03-14 13:18:00

antzuk
New member
Inregistrat: 2006-12-04
Mesaje: 47

Re: SANGERARE SUSPECTA

Am si eu o problema.Iau logest din luna decembrie si primele 2 luni am avut spotting...destul de abundent.de atunci nu am mai avut nici o problema,pana acum,la a 4a folie (sf ei) cand am din nou niste sangerari.vineri trebuie sa imi vina menstruatia,deci la control o sa aj abia sapt viitoare.sunt destul de speriata pt ca nu stiu de la ce ar putea sa fie. mentionez ca nu este o scurgere continua si ca este vorba despre o sangerare "curata" (nu este de culoare inchisa ca la spotiingul din primele luni).ce ar putea fi?

Offline

 

#12 2007-03-14 13:28:17

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: SANGERARE SUSPECTA

antzuk, spotting cred ca poate fi. Ce nu inteleg eu este cum te impiedica acest spotting sa ajungi la medic. E peste puterea mea de intelegere: e o problema, te preocupa...mergi la medic atunci cind o ai, nu peste 2 sapt sperind ca nu o mai ai


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#13 2007-03-14 13:40:05

antzuk
New member
Inregistrat: 2006-12-04
Mesaje: 47

Re: SANGERARE SUSPECTA

va multumesc pentru raspuns.problema nu era spottingul ,ci faptul ca nu stiu daca voi putea fi programata maine pt ca dupa cum am mentionat,vineri imi vine menstruatia...si cred ca aceea va fi o problema in calea consultului.o sa sun azi pt consult si sper sa ma pot programa maine.

Offline

 

#14 2007-03-15 14:28:23

antzuk
New member
Inregistrat: 2006-12-04
Mesaje: 47

Re: SANGERARE SUSPECTA

am fost azi la clinica Lotus la dna Andreescu Denis Anca si,in urma controlului,mi'a spus ca am colul f curat,asadar scurgerea se datoreaza-dupa cum ati spus si dumneavoastra-pastilelor.dansa a spus f clar ca nu am nimic si ca e bine sa mai astept o luna sa vad ce se intampla.
aveam programarea facuta si la Romar si am zis sa ma duc si acolo,sa nu o anulez.Am fost la doamna Valentina Vargolici care mi'a spus ca am o rana pe col si ca trebuie sa fac PaaNicolau (pe care dna Andreescu mi spus sa il fac la 6 luni dupa inceperea pastilelor,deci prin iunie), colposcopie si ecografie.a precizat ca ,in caz ca nu am nimic (desi sustine ca am si eu nu mai inteleg nimic) trebuie schimbate pastilele.
nu am facut analizele acum si m'am programat pt data de 26 la dna Niculescu Silvia de la Marie Stopes.Am procedat ccorect?
eu nu mai inteleg nimic...cum e posibil ca la interval de jumatate de euro un dr sa vad un col "foarte curat" si o alta pers sa vada o rana mica dar care necesita nu stiu cate analize?!?!?!?

Offline

 

#15 2007-03-15 15:12:36

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: SANGERARE SUSPECTA

e simplu: primul medic nu tinea sa te mulga acum de bani, sperind ca daca esti multumita de prestatie vei reveni, cel de-al doilea te-a vazut o potentiala vaca de muls si a plusat. Eu zic sa anulezi programarea din 26, nu te panica, nu ai nimic. Nu arunca banii airea


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.