homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

...


#1 2007-03-16 12:45:57

dy_any
New member
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 6

...

Legat de medicamentele care interactioneaza cu anticonceptionalele... eu de obicei cand racesc iau ospen... si iau yasmin....au vreo treaba una cu alta....? Si mai am o intrebare....am tot vazut prin mesaje despre postinor....eu nam auzit de el pana acum dar am obs ca este tot un contraceptiv.... cand anume se foloseste..adik in ce situatii??? ce fel de anticonceptional e? si cate pastile ai voie sa iei?ms... doctoressa...ms pt raspuns si la mesajul anterior...nam mai avut timp sa-ti spun...smile

Offline

 



#2 2007-03-16 12:52:52

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: ...

ospen e antibiotic si interactioneaza cu anticonceptionalele...postinor e contraceptie de urgenta si nu este indicat sa fie folosita de mai mult de 2 ori pe an...

Ultima oara a fost editat de crys_ty_na (2007-03-16 12:53:07)


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2007-03-16 12:54:40

andrada79
Full member
De la: orasul celor 7 coline
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 883

Re: ...

ospenul este penicilina, deci reduce efectul anticonceptionalelor.rezulta ca trebuie protectie suplimentara pe durata tratamentului si dupa acesta pana inghiti 7 pastilute.
postinorul este contraceptiv de urgenta.se foloseste in urma unui contact sexual neprotejat care are loc in perioada fertila.trebuie apelat la el de maxim 2 ori pe an.
dar, daca iei yasmin ... sper ca nu va fi nevoie sa apelezi la postinor.


"Şi chiar dacă mă vei mai iubi
Peste crivăţul iernii ce vine,
Fără braţe, cu ochii pustii
N-am să am ce întinde spre tine..." (Adrian Paunescu - Copaci fara padure)

Offline

 

#4 2007-03-16 13:49:11

dy_any
New member
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 6

Re: ...

Asa banuiam si eu..ms mult pt raspunsuri... .... stiu ca mai ales daca folosesti anticonceptionale trebuie sa-ti faci analize  cam la 6 luni... as vrea sa-mi spuna doctoressa exact ce analize o sa trebuiasca sa fac...ca sa stiu exact.... sau oricine a mai facut si stie exact...ms

Offline

 

#5 2007-03-16 13:51:38

dy_any
New member
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 6

Re: ...

In legatura cu postinorul...banuiam ca asa e dar am obs pe forum ca mai multe fete au luat mult mai multe...si ..din cate stiam nu e bine... ce se intampla daca iei mai multe? mda..si eu sper sa nu am nevoie de postinor smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-16 15:21:19

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: ...

daca iei prea multe se poate sa nu isi mai faca efectul si/sau sa nu mai poti face copii.
ai warn pentru ca nu ai folosit butonul de editare. te rog sa citesti si sa respecti regulile.


Nobody home

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.