homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Licenta


#1 2007-03-17 16:00:05

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Licenta

Fetelor, sunt inscrisa pe un grup al facultatii si am primit de ieri mail-uri cum ca de acum la licenta nu se mai da acel proiect, ci va fi un singur test grila (dintr-o singura materie).... Cica decizia e la nivel national, si toate universitatile, indiferent de profil, vor da la licenta un test grila la materia de baza. Voi stiti ceva?
Nashira, stiu ca si tu esti tot la psiho la Spiru...si poate voua va mai zic profii ceva...mai ales ca nu mai aveti mult pana la licenta. Ziceau ca vom da numai la fundamentele psihologiei. Daca vrei iti trimit si toate mail-urile pe care le-a primit...sa le citesti si tu. Si cica intr-o luna maxim intrebarile care se vor da la licenta vor aparea pe net si vor fi in jur de 600-1000. Cineva chiar a zis ca voi inca aveti dubla specializare(macar noi acum avem numai psihologia ca specializare), cum sa dati numai din psihologie si din sociologie nimic, dar... Acum nu stiu ce sa cred. Plus ca erau multi care deja si-au facut proiectul...si acum cica nu le mai foloseste la nimic.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 



#2 2007-03-17 16:14:25

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Licenta

la toate facultatile?sau doar la  psihologie? ca eu nu inteleg:((

Ultima oara a fost editat de ralucaelena (2007-03-17 16:17:22)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-03-17 16:20:32

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Licenta

Crede-ma ca nici eu nu stiu prea multe. In unul din mail-uri cineva zicea: "LICENTA VA FI UN TEST GRILA LA MATERIA DE BAZA ! LA NOI VA FI DIN FUNDAMENTELE PSIHOLOGIEI! DECIZIA E PE PLAN NATIONAL, TOATE UNIVERSITATILE ,INDIFERENT DE PROFIL!!" Tu ce intelegi din asta? Daca ziceau ca toate facultatile, as fi zis ca e vorba de toate facultatile din cadrul la Spiru Haret, dar cum zice toate universitatile...

P.S. Scuze pt caps, dar asa era scris si in mail-ul pe care l-am primit...si am dat copy si paste.

Ultima oara a fost editat de Andreea86 (2007-03-17 16:26:18)


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#4 2007-03-17 16:35:41

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Licenta

eu nu sunt la Spiru si nici la psihologie ci la drept stiam ca o sa fie grila dar la noi sunt 4 materii de baza chiar nu au cum sa dea doar din una(vb. de facultatea mea),oricum sunt in anul 2 asa ca mai am ceva pana la licenta pana atunci o sa ma lamuresc.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#5 2007-03-17 16:43:41

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Licenta

La noi cei din anul 4 si cei care sunt anul 3 acum au specializare dubla sociologie-psihologie...si cica si ei tot numai la o singura materie vor da. E chiar ciudat.
Si eu sunt anul 2....si din fericire mai am 1 an pana la licenta...dar as vrea sa stiu ce ma asteapta...


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-17 17:04:54

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Licenta

eu mai am inca 2 ca la drept se fac 4


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#7 2007-03-17 19:31:52

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Licenta

am auzit si eu ca nu se mai da proba orala (sustinerea lucrarii) si examenul va fi grila. vinei am auzit asta, cand m-a sunat o colega (din cauza racelii nu m-am dus la facultate). de faza cu testele grila inca nu e sigura (sau nu era cand a plecat ea de la facultate).
whatever... pastram lucrarile pt master, daca ramanem pe profil (eu nu. dar am invatat sa fac o lucrare tongue)


Nobody home

Offline

 

#8 2007-03-17 22:49:19

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: Licenta

deci... nu mai lucram pentru proiect.... serios?? o sa lesin de atata fericire....
nu ma lasati sa ma bucur degeaba, va rog.
ramane fara proiect si doar grile???? chiar si pt cei ce termina anul acesta???? smile ce tare ar fi!!!!!!

andreea, te rog, poate aflii si tu mai multe. de exemplu unde gasim o informatie oficiala. ar fi perfect. caut si eu pe net sa vad ce mai gasesc...
mersi!

acum am gasit ceva pe edu.ro... cititi si voi ordinul asta sa vedeti: http://www.edu.ro/index.php/articles/31 sad

Ultima oara a fost editat de Lavinia_tia (2007-03-17 23:14:28)

Offline

 

#9 2007-03-18 00:04:13

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Licenta

A N U N Þ

privind EXAMENUL DE LICENÞÃ 2007

În baza prevederilor Ordinului Ministerului Educaþiei ºi Cercetãrii
nr. 295 din 5 februarie 2007 privind cadrul general de organizare a
examenelor de finalizare a studiilor în învãþãmântul superior,
Senatul Universitãþii Spiru Haret a hotãrât, în unanimitate, în
ºedinþa din 15 martie 2007, ca examenul de licenþã/diplomã din
sesiunea de varã 2007 (lunile iunie-august) sã fie susþinut la o
singurã probã: Cunoºtinþe fundamentale ºi de specialitate,
susþinutã, ca regulã, sub forma de test grilã complex, pe suport
electronic. Excepþie fac specializãrile Arhitecturã ºi Artele
spectacolului de teatru, la care, datoritã specificului lor
vocaþional-practic, se menþin douã probe, ºi specializarea Medicinã
veterinarã, unde examenul de diplomã constã din prezentarea ºi
susþinerea lucrãrii de diplomã. La Facultãþile Limbi ºi Literaturi
Strãine ºi Muzicã, proba Cunoºtinþe fundamentale ºi de specialitate
cuprinde ºi o componentã cu caracter practic (traducere, respectiv –
solfegiu).
Menþionãm cã absolvenþii din promoþiile anterioare care au promovat,
la timpul respectiv, numai una din cele 2 probe prevãzute în
structura examenului de licenþã/diplomã , pentru obþinerea diplomei
de licenþã/diplomã trebuie sã promoveze, în sesiunea 2007, proba pe
care n-au promovat-o sau la care au absentat.
În aceastã situaþie, candidatul promoveazã examenul de licenþã/
diplomã, dacã a obþinut la fiecare probã cel puþin nota 5 ºi media
la examenul de licenþã/diplomã de cel puþin 6.
Tematica examenului de licenþã proba: Cunoºtinþe fundamentale ºi de
specialitate ca ºi Metodologia organizãrii examenului de
licenþã/diplomã se posteazã pe site-ul Universitãþii.
17 martie 2007

Asta cica era pe site-ul universitatii,in forum, postat de un moderator.


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#10 2007-03-18 00:08:52

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: Licenta

deci asa cum scria in acel ordin ramane la decizia senatului fiecarei universitati... asa ca mai am de asteptat pana luni pentru a afla si eu ceva noutati (ca nu-s la spiru haret).

Offline

 

#11 2007-03-18 20:50:12

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Licenta

eu sunt la ase buc.si sigur nu e valabil k tocmai am vb cu profa la care sunt pt proiect.


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#12 2008-03-26 22:47:31

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: Licenta

care are vreun proiect la contabilitate si ma poate ajuta si pe mine pliz..am nev urgent de un poriect de licenta la aceasta materie...

Offline

 

#13 2008-03-28 21:02:37

ToandMe
Full member
Inregistrat: 2008-03-18
Mesaje: 435

Re: Licenta

eu sunt la contabilitate si informatica de gestiune anul 3 si eu dau doar examenul de licenta,asa se da acum la noi

Offline

 

#14 2008-03-28 21:43:47

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: Licenta

eu nu cred asa ceva. la ubb cluj s-a anuntat de anul trecut ca se va sustine numai lucrarea de licenta fara examen scris. si daca ar fi sa se schimbe ceva nu s-ar schimba de anul asta. e imposibil, cu 6 luni inainte trebuie sa se stie exact ce anume va fi la examen. acum mai sunt 3 luni pana la licenta.....cautati regulamentele universitatilor si statutul studentului


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#15 2008-03-29 07:45:31

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Licenta

corii a scris:

eu nu cred asa ceva. la ubb cluj s-a anuntat de anul trecut ca se va sustine numai lucrarea de licenta fara examen scris. si daca ar fi sa se schimbe ceva nu s-ar schimba de anul asta. e imposibil, cu 6 luni inainte trebuie sa se stie exact ce anume va fi la examen. acum mai sunt 3 luni pana la licenta.....cautati regulamentele universitatilor si statutul studentului

exact. subscriu. eu am vazut cu ochii mei hotararea senatului ubb in care era stipulat acest lucru.

Offline

 

#16 2008-03-29 08:33:45

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Licenta

eu  sunt  la  poli  si  n'am  auzi  de  asa  ceva ...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.