homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme dupa epilatul cu ceara !!!!!


#1 2007-03-17 22:56:12

PAtricia
New member
Inregistrat: 2007-02-05
Mesaje: 6

probleme dupa epilatul cu ceara !!!!!

fratele meu se epileaza pe piept si spate cu ceara.insa , de ficare data ii apar a doua zi pete rosii....care se irita imediat ,care arata ca si cosuri mici ...cred ca e foliculita..oricum as avea nevoie de un unguent ...o crema .... reteta pentru un unguent ....eventual denumirea unei creme .... am incercat creama de la farmec cu musetel.... dar fara rezultate....

Offline

 



#2 2007-03-17 23:02:01

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: probleme dupa epilatul cu ceara !!!!!

nu ai de unde sa sty ce e sigur...poate fi si doar de la epilat...incearca ca pudra de bebe dupa epilare si dak tot ii apare trimite l la medic...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2007-03-17 23:04:03

PAtricia
New member
Inregistrat: 2007-02-05
Mesaje: 6

Re: probleme dupa epilatul cu ceara !!!!!

a incercat pudra .... si nu trec.... smile e de la epilat...doar dupa epilat apar.... sad

Offline

 

#4 2007-03-17 23:08:49

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: probleme dupa epilatul cu ceara !!!!!

s a mai discutat despre subiectul asta...si mai multe fete au propus diferite "rezolvari" la aceasta problema...da o cautare si vezi posturile lor...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#5 2007-03-18 21:26:22

PAtricia
New member
Inregistrat: 2007-02-05
Mesaje: 6

Re: probleme dupa epilatul cu ceara !!!!!

altcineva cu vreo sugestie legata de epilat va rog ?!grater(

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-19 10:05:30

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: probleme dupa epilatul cu ceara !!!!!

PAtricia, ai gasit aici un cabinet dermatologic gratis?
Sa mearga fratele tau la un dermatolog ca sa vada ce microb de pe pielea lui infecteaza porii deschisi dupa epilat si sa se trateze


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2007-07-25 23:24:27

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: probleme dupa epilatul cu ceara !!!!!

fetele m-am epilat azi cu ceara. am cumparat ceara si m-a fct sora lu babi.m-am fct inghinal dar nu tot k am zis k  mor...my s-a iritat si pileea cu toate ca ma dat cu spirt si cu putina crema.o sa ma fac maine cu aparatu de ras pt ca alta solutie nu vad.
offtopic: pt doctoressa si pt cine mai stie. de azi dimineata my s-a intamplat o chestie ciudata. cnd m-am dus la baie sa fac pipi m-a usturat, parca ma taia cineva cu lama.ieri am fct sex cu babi,a fost un pik p uscat la inceput si am folosit o pozitie noua.in schimb in seara asta cnd m-am spalat cu musetel am dat cu vata imbibata in ceai si am simtit ca ma strafulgera o durre aproape de intrarea in vagin, de parca ar fi ranita pilea sau rupta nushu cum sa va zic. nu am observat nimik neobisnuit, secretia  nu miroase ciudat, e normala, uneori mai este mai groasa  si alba.dar nushu ca numai p unde fc pipi si inntr-o particica mik ma doare dar este undeva inauntru usturimea si durerea.mie mi-e sa nu my se fi intamplat cva ieri  in timp[ul actului...adevaru e k a bagat penisul putin my sus unde nu avea unde sa se duca si am avut si un mik "accident" de a iesit brusc de acolo.m-am dat cu niste crema de galbenele. daca aveti vrei idee despre asta pls eu mult spuneti-mi.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#8 2007-07-26 16:39:31

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: probleme dupa epilatul cu ceara !!!!!

despre problema cu usturimea nu stiu ce sa-ti spun.
Dar despre epilat.....mai bine te lasi pe mana unei profesioniste....ea stie ce sa faca


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#9 2007-07-26 16:46:22

myra
New member
Inregistrat: 2007-07-20
Mesaje: 95

Re: probleme dupa epilatul cu ceara !!!!!

Patricia, ce ceara foloseste fratele tau?eu folosesc una de unica folosinta, on fel de roll-on pe care o incalzesti in apa calda , o aplici si peste ea o banda dintr-o hartie speciala.parte buna este ca nu trebuie sa o incalzesti decat cat sa devina lichida, de la ea n-am avut probleme mari, decat cu firele de par crescute sub piele, dar oricum e mai buna decat ceara aia incalzita si refolosita.apropo, l-am epilat si pe al  meu frate cu ea si nu a avut nimic.

Offline

 

#10 2007-07-26 16:58:33

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: probleme dupa epilatul cu ceara !!!!!

blue_elf te ustura cand faci pisu dei cauza actului sexual.daca te mai doare zici ca ai simtit ceva la intrarea in vagin mergi la ginecolog


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#11 2007-07-27 17:24:45

Navy
New member
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 50

Re: probleme dupa epilatul cu ceara !!!!!

blue_elf poti sa te dai cu crema de galbenele e super buna crede-ma

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.