homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Analize...


#1 2007-03-21 11:19:36

deea19
New member
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 29

Analize...

Buna, fetelor! Mi-am facut analizele de sange si totul este in regula cu exceptia limfocitelor, care au o valoare mai mica decat e indicat intervalul pe fisa (19% fata de 25-40%) si fierului seric, care are o valoare mai mare decat intervalul de referinta (192 si intervalul este 37-145 micrograme/dL.) Din pacate, doctorita mea revine peste o saptamana si jumatate in Bucuresti si pana ajung la ea sa-mi interpreteze rezultatele, as vrea sa stiu, valorile fierului seric sau a limfocitelor pot fi influentate cumva de anticonceptionale?(Eu iau Logest de 4 luni si ma simt foarte bine cu el).Va multumesc!!V-am pupat!

Offline

 



#2 2007-03-21 11:29:48

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Analize...

restul liniei albe are valori normale, inteleg. pentru ca limfocitele scad de obicei in infectii acute(cind cresc neutrofilele)....
fierul seric e posibil sa fie crescut pentru ca maninci multa carne de ex....oricum, nu pune probleme
contraceptivele nu au nici un amestec


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-03-21 11:34:56

deea19
New member
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 29

Re: Analize...

Multumesc f mult, doctoressa...neutrofilele sunt 73,1 (interval:51-75)..in fine ..astept sa vina doctorita...ma bucur mult k nu e de la contraceptive..pt ca sunt ff multumita de ele.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.