homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Modele de machiaj-142


#2680 2011-01-03 12:19:15

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: modele de machiaj

curaj cora incearca si alte culori big_smile


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 



#2681 2011-01-03 12:23:34

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: modele de machiaj

Pai pun vreo 3-4 picaturi, cu o seringa cu ac. Apoi amestec rimelul, adica scot si bag periuta de multe ori, repede...intelegi tu lol mie imi place mult, ca ramane cremos si nu se mai usuca. Cu ulei de ricin n-am incercat, dar parca mi se pare mai dens si nu cred ca are acelasi efect.

Offline

 

#2682 2011-01-03 12:34:48

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: modele de machiaj

adina15 a scris:

curaj cora incearca si alte culori big_smile

da, si eu zic. ai ochi caprui, ar trebui sa te prinda o paleta mai larga de culori. oricum, daca ai incercat deja, tu stii mai bine ce iti vine bine si ce nu.

eu ma gandesc doar ca cei din jur nu observa ce tehnica ai folosit sau daca nuanta de gri e mai deschisa decat ce ai avut data trecuta cand te-au vazut. ti-am zis, impresia mea a fost ca in toate pozele e cam acelasi machiaj, chiar daca tu ai muncit mult sa il realizezi pe fiecare in parte altfel. culoarea predominanta e cea care sare in ochi, restul detaliilor sunt menite sa te avantajeze, sa rafineze machiajul, dar ele trec neobservate unui ochi necunoscator smile. plus ca nu poate nimeni sa se holbeze la tine ca sa observe ca intr-adevar, umbrele cad altfel decat data trecuta. zic si eu, nu te supara.

Offline

 

#2683 2011-01-03 12:39:44

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: modele de machiaj

Ochii caprui sunt cei mai norocosi ochi din punctual de vedere al culorilor. Depinde foarte mult de nuanta tenului pentru a-i pune in evident. Cu cat tenul tau este mai deschis, cu atat mai mult trebuie sa folosesti nuante mai deschise si pastelate. Invers pentru nuantele inchise de ten. Nuantele de sampanie, verde smarald, verde deschis, bronz, auriu, albastru, bej, piersica, corai, roz, purpuriu deschis si rozaliu, brun, gri, pruna, dar si portocaliu inchis.


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#2684 2011-01-03 14:58:14

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: modele de machiaj

corai  drool  drool

am sa mai incerc tongue de creciun am avut cu galben si verde smarald si mi-a placut tongue am sa mai diversific desi ca stil eu sunt mai conservatoare si pana si hainele au aceleasi culori lol negru, gri, alb tongue
anca nu ma supar doamne fereste puss si ai dreptate in ce zici tongue

astazi cu rimelul meu cu ulei de ricin, 4 picaturi la tot tubul, am ajuns acasa cu rimelul pe fata rotfl2 s-a intins nevoie mare, saracul era greu de scos inainte de pe gene, nu ma deranja ca ploua sau ninge, eh acum nu  mai e asa rotfl


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2685 2011-01-03 15:15:17

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: modele de machiaj

eu te.as sfatuii sa nu pui ulei d ricin in rimel ci sa il folosesti separat e normal sa iti curga big_smile


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#2686 2011-01-03 15:16:28

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: modele de machiaj

folosesti rimel waterproof de e asa greu de demachiat? cum incerci sa-l cureti? eu de ex n-am folosit niciodata demachiant, intotdeauna m-am spalat direct - fie cu un gel de curatare pt fata, fie chiar cu sapun, daca gelul era prea slab sa curete machiajul. spuma aceea curata ft bine, nu e nevoie sa stresezi genele (precum imi imaginez ca se intampla cand incerci sa le stergi cu dischetele pt demachiat), e de ajuns sa dai usor cu degetele sapunite peste gene de cateva ori si cand te clatesti, ai fata curata. mi se pare mult mai rapid si eficient decat sa te chinui sa cureti tot cu dischetuta imbibata in demachiant.
e drept ca nici nu folosesc rimel rezistent la apa... ma spal de 2 ori pe fata, apoi dau cu crema si gata. dar nici n-am cum sa-mi dau seama daca in timpul spalarii mai cade vreo geana smile.

de acord cu adina, referitor la uleiul de ricin. nici eu nu l-as amesteca, pt ca n-ai garantia ca isi pastreaza efectul dupa ce a intrat in contact cu rimelul.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-01-03 15:20:22)

Offline

 

#2687 2011-01-03 15:34:32

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: modele de machiaj

eu nu cred sa fie waterproof pentru ca daca ma spal cu sapun imediat se duce. insa cu demachiant e crima si pedeapsa, pleaca rimelul cu tot cu gene.  insa am ten mai uscat si nu vreau sa il chinui mereu cu spalatul pe fata, mai folosesc si demachiant.

eh va anunt ca rimelul + ulei de ricin = rimel bun de aruncat lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#2688 2011-01-03 15:36:27

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: modele de machiaj

era de asteptat cora big_smile..............uleiul de ricin se foloseste separat big_smile si imbunatateste structura genelor posibil sa le si lungeasca iar daca vrei sa iti dai o alta forma la sprancene si iti cresc greu foloseste tot ulei d ricin big_smile  (testat d mine)


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#2689 2011-01-03 15:42:16

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: modele de machiaj

ehe la asta stiu ca e bun, si na daca mi-a recomandat taisha si a zis ca la ea merge, am zis sa incerc si eu. ori am pus prea mult ori..aasta a fost, bine ca mai am altele lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#2690 2011-01-03 15:47:16

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: modele de machiaj

cora, poate ai pus prea mult nustiu eu pun de mai bine de un an in orice rimel, si niciodata nu mi s-a intins.. of, ma simt prost ca din vina mea l-ai stricat sad

Offline

 

#2691 2011-01-03 15:52:02

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: modele de machiaj

eh stai mai linistita big_smile asta e, omul cat traieste invata big_smile nu mor pentru un rimel tongue spune-mi te rog, cat ulei puti tu? smile eu am pus 3 sau 4 picaturi


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#2692 2011-01-03 19:04:51

taisha
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 2199

Re: modele de machiaj

nu stiu exact, pun asa pe periuta si apoi o bag in rimel, o scot, ma uit cum e, si daca mi se pare ca mai trebuie mai pun. Probabil tot cam asa, vreo 3 picaturi nustiu chiar imi pare rau pt rimelul tau

Offline

 

#2693 2011-01-03 19:11:48

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: modele de machiaj

lasa-l ma incolo de rimel, sunt probleme mai grave ca un rimel stricat tongue si poate era atunci mai imbibat in ulei, acum poate s-a distribuit bine uleiul si e mai bun big_smile stai linistita puss puss


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#2694 2011-01-04 03:05:49

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: modele de machiaj

cora hjarta

blackberry a scris:

din ro sau din afara? da-mi si mie link pls daca e din tara

din afară.. ?ncă nu am comandat, dar se găsesc pe ebay.. eu vreau sa mai ?ncerc la 2 magazine Kenvelo și abia apoi o să dau comandă smile


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2695 2011-01-04 16:30:45

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: modele de machiaj

machiajul de astazi:galben, verde, creion dermatograf, tus si alt rimel tongue ah da, si pana la urma m-am tot jucat cu aparatul, am descoperit de ce nu mergea macro tongue http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/32652_dsc08442.jpg



http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/32652_dsc08436.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/32652_dsc08437.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/32652_dsc08438.jpg


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#2696 2011-01-04 16:55:20

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: modele de machiaj

in sf cora vedem si alte culori big_smile iuhuuuuu......dc nu iti merge macro?


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#2697 2011-01-04 19:40:30

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: modele de machiaj

adina nu mergea inainte tongue era setat pe nu stiu ce tip de conversie a lentilelor, limbi straine pentru mine  disperat si in sfarsit am facut sa mearga macro si parca au iesit si pozele mai bine tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#2698 2011-01-04 23:54:54

Toriana
Sr. member
Inregistrat: 2010-10-18
Mesaje: 1804

Re: modele de machiaj

hjarta Cora, c dragut te-ai machiat!  tummenupp


Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia nu. lol

Mi-ai spus ca ma iubesti, iar prin fapte mi-ai dovedit cat de putin.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.