homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Modele de machiaj-157


#2965 2011-02-17 10:58:05

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: modele de machiaj

pacat ca e compact si nu il pot amesteca cu altele sad
asta este
http://www.machiajul.ro/wp-content/uplo … -avene.jpg

iluminatoare..valeu cate am lol 2 lichide, 4 fard, acum si asta lol desi chiar ar merge big_smile la cat de alb este fata de tenul meu.. chiar da bine big_smile

acum l-am aplicat in strat subtire pe fata, fata de gat se vedeca sunt mai alba, insa daca am fular e ok lol imi place la nebunie acest fdt pentru ca imi lasa fata moale, neteda, o hidrateaza si micsoreaza vizibil cuperoza.
asa am Accord Parfait care este divin, se adapteaza tenului in orice situatie si nici nu zici ca il am pe fata. dar acesta este diferit hjarta si mi-ar fi mila sa il arunc

am sa aplic pudra cu pensula in strat subtire, sper sa nu se vada prea incarcata fata sau sa nu se aplica uniform sad

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-02-17 10:59:53)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 



#2966 2011-02-17 13:07:06

Deeea.Cherry
Full member
Inregistrat: 2010-02-19
Mesaje: 408

Re: modele de machiaj

http://img545.imageshack.us/img545/2381/p10504819.jpg
vreau si eu gene false!!!fetele din bucuresti....aveti vreun sfat pe unde sa ma duc? big_smile de pe net nu-mi place sa comand vreau sa le iau eu sa le incerc rpd loln-am rabdare


Poarta-te frumos cu Ea...E prea mica si nu stie ce vrea...spune-i Da cand spune Nu..Cand zambeste zambeste-i si tu..Cand greseste nu o certa..Ca e prea mica nu stie ce vrea...hjarta par hjarta
http://deeacherry.blogspot.com/

Offline

 

#2967 2011-02-17 13:36:25

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: modele de machiaj

jen,da,e alb si devine transparent cand se usuca big_smile


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#2968 2011-02-17 15:57:43

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: modele de machiaj

coraline a scris:

pacat ca e compact si nu il pot amesteca cu altele sad
asta este
http://www.machiajul.ro/wp-content/uplo … -avene.jpg

iluminatoare..valeu cate am lol 2 lichide, 4 fard, acum si asta lol desi chiar ar merge big_smile la cat de alb este fata de tenul meu.. chiar da bine big_smile

acum l-am aplicat in strat subtire pe fata, fata de gat se vedeca sunt mai alba, insa daca am fular e ok lol imi place la nebunie acest fdt pentru ca imi lasa fata moale, neteda, o hidrateaza si micsoreaza vizibil cuperoza.
asa am Accord Parfait care este divin, se adapteaza tenului in orice situatie si nici nu zici ca il am pe fata. dar acesta este diferit hjarta si mi-ar fi mila sa il arunc

am sa aplic pudra cu pensula in strat subtire, sper sa nu se vada prea incarcata fata sau sa nu se aplica uniform sad

daca se vede f mare dif intre fata si gat knd te dai cu fond d ten parca nu prea mai ai ce face cesafac....tu incearca si vezi ce iese big_smile


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#2969 2011-02-17 15:59:51

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: modele de machiaj

imi pare rau ca in poze nu se vede diferenta asa... live e mai vizibila, dar nu groaznica. si cel putin acum iarna nu e asa saritoare in ochi, fulare, haine groase tongue si cu pudra peste capata o culoare tare frumoasa, catifelata. in strat foarte subtire acopera foarte bine si da un efect satinat. cu niste blush, pudra etc arata ok dar doar de iarna tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2970 2011-02-17 16:36:58

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: modele de machiaj

coraline a scris:

imi pare rau ca in poze nu se vede diferenta asa... live e mai vizibila, dar nu groaznica. si cel putin acum iarna nu e asa saritoare in ochi, fulare, haine groase tongue si cu pudra peste capata o culoare tare frumoasa, catifelata. in strat foarte subtire acopera foarte bine si da un efect satinat. cu niste blush, pudra etc arata ok dar doar de iarna tongue

atunci ramane pt iarna big_smile....oricum eu nu sunt adepta fondului d ten sau pudra vara big_smile


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#2971 2011-02-17 19:04:14

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: modele de machiaj

ah nuuu nu le suport..transpir si mi se intind pe fata, se fac in dungi pe unde transpir si se strang.. nu pot sa port nimic pe fata vara tongue primavara toamna sa zicem ca mai inchis iarna ramane cu alb tongue
mersi tare mult big_smile puss


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#2972 2011-02-17 21:39:49

Florence_
Insomniac member
Inregistrat: 2008-11-08
Mesaje: 6286

Re: modele de machiaj

@Deeea.Cherry, nush ce firme au si gene false, nu doar farduri/fdt/pudra..., deci mai degraba sa cauti pe net, sa vezi care are si apoi te duci in cercetare tongue
Cum am zis mai sus, eu mi-am luat de pe genefalse.ro , dar fetele au zis ca nu e bun lipiciul, deci next nustiu

Ultima oara a fost editat de biggirlsdon.tcry (2011-02-17 21:40:16)

Offline

 

#2973 2011-02-18 10:22:05

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: modele de machiaj

coraline a scris:

ah nuuu nu le suport..transpir si mi se intind pe fata, se fac in dungi pe unde transpir si se strang.. nu pot sa port nimic pe fata vara tongue primavara toamna sa zicem ca mai inchis iarna ramane cu alb tongue
mersi tare mult big_smile puss

cp puss big_smile daca mai ai vreo intrebare imi zici


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#2974 2011-02-18 19:01:40

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: modele de machiaj


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#2975 2011-02-18 19:20:42

Florence_
Insomniac member
Inregistrat: 2008-11-08
Mesaje: 6286

Re: modele de machiaj

Super! hjarta

Offline

 

#2976 2011-02-19 17:00:13

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: modele de machiaj

asa ma gandeam si eu big_smile hjarta


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#2977 2011-02-21 23:09:17

Chamomile
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 584

Re: modele de machiaj

Fetelor, am nevoie de sfatul vostru! Cum sa ma machiez la o "sedinta foto"? Nu e ea tocmai sedinta foto, imi face un prieten fotograf cateva poze...
Am in plan sa ma imbrac cu o rochitza din lana neagra sa imi iau ciorapi mati bordo si o pereche de cizmulite negre... Nu stiu ce alte accesorii sa folosesc sau ce make-up s-ar potrivi. smile
Sper ca pozele sa fie ok le fac mai mult pt cresterea moralului supa


"Sex relieves tension - love causes it."  ~Woody Allen

Offline

 

#2978 2011-02-21 23:43:57

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: modele de machiaj

-in primul rand fata trebuie sa arate curata. tinand cont de faptul ca este o sedinta foso ar trebui sa iti faci un machiaj elaborat, pe care nu il abordezi in fiecare zi.


-incepe prin aplicarea cremei de fata. apoi fondul de ten, intr-o nuanta cat mai apropiata tenului tau.

-daca ai cearcane sau cosuri vizibile, estompeaza-le cu un baton corector sau un anticearcan lichid. la final adauga un pic de pudra pulbere prin atingerea usoara a fetei cu o pensula mare.

- sculpteaza-ti pometii cu un blush care ti se potriveste. Pentru un efect mai dramatic te poti da cu unul roz pierdut si in centrul obrazului foloseste unul maro putin mai inchis. personal imi plac mai mult cele mate, si se potrivesc mult  mai bine unei sedinte foto, dar asta e alegerea ta in functie de gusturi si de ce ai acasa.

- de asemenea, aplica deasupra pometilor si pe arcada un fard iluminator.

-este foarte important sa iti conturezi spracenele cu un fard sau creion cat mai natural. daca optezi pentru creion, estompeaza-l usor cu un betisor de urechi si apoi treci cu un strat de mascara transparenta.
ai grija sa nu treci de linia sprancenelor foarte mult.

- in ceea ce priveste machiajul propriu zis al ochilor si buzelor fie alegi sa accentuezi ochii, fie buzele. tinand totusi cont ca in fotografii culorile nu vor fi la fel de stridente, poti alege sa le accentuezi pe amanadoua, dar fara sa folosesti foarte multa culoare.

-daca doresti sa iti faci buzele rosii , culoare care da foarte bine in fotografii, contureaza-zi intai buzele cu un creion de aceasi culoare cu rujul si apoi aplica rujul cu o pensula speciala. daca te consideri mai indrazneata aplica si un strat de gloss transparent sau cateva particule de sclipici in centrul buzei inferioare. in acest caz , personal as alege sa imi conturez usor ochii cu un tus negru si cam atat. genele false dau foarte bine.

-in schimb daca alegi un gloss mai neutru(peach , pink, transparent) poti folosi culori mai tari la ochi. incearca diferite combinatii chiar inainte pt a vedea ce ti se potriveste mai bine.
cateva alternative: auriu- verde, albastru deschis bleomarin, turcoise -  orange...sunt folarte multe optiuni si daca vrei poti adauga o a treia culoare. cel mai important este sa le blenduiesti foarte bine. personal nu as alege griul sau argintiul. in schimb movul da cel mai bine in fotografii.

- un alt sfat pe care ti-l l-as da ar fi sa nu te dai cu negru in interiorul pleoapei. din punctul meu de vedere este un obicei mai invechit si nici nu se potriveste machiajului de zi. in plus daca renunti la negru din interiorul pleoapei, privirea ta va parea mai luminata. ai putea aplica un creion alb dar doar daca il estompezi bine pt ca risti sa dai in extrema cealalta.

- poti opta pentru mascara de o alta culoare(bleo, tuurcoise, mov, gri).

- sunt foarte multe sfaturi in materie de makeup , am incercat sa scriu cateva care sper ca te vor ajuta puss

Offline

 

#2979 2011-02-22 00:03:06

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: modele de machiaj

mie mi-ar placea un look natural, fond de ten, smokey eyes si un gloss transparent, mai ales ca zici ca ai si rochita neagra. + niste cercei draguti si o bratara/inel


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#2980 2011-02-22 00:06:30

Chamomile
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 584

Re: modele de machiaj

Mersi, Jenn puss Eu am si ochii mai ciudati... Un verde sau ceva de genul.
Nu stiu cat de ok o sa ies eu in poze ca nu prea am incredere in mine neutral Si mereu a contat asta, de cate ori m-am simtit asa(urata), nu am iesit bine in nici o poza!

Le: Si eu m-am gandit la asta blackberry... Si mai ales ca e plina zi... As vrea ceva natural dar mi-e sa nu ies ca si in orice poza si sa nu am nimic deosebit  chicot

Ultima oara a fost editat de Chamomile (2011-02-22 00:11:46)


"Sex relieves tension - love causes it."  ~Woody Allen

Offline

 

#2981 2011-02-22 00:07:05

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: modele de machiaj

pune o poza big_smile!! ca sa dam sfaturi strict la obiect

Offline

 

#2982 2011-02-22 00:12:17

Chamomile
Full member
Inregistrat: 2010-05-19
Mesaje: 584

Re: modele de machiaj

Imi pun ochii lol Si atat!


"Sex relieves tension - love causes it."  ~Woody Allen

Offline

 

#2983 2011-02-22 00:13:12

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: modele de machiaj

e mai bine sa vedem fata sa vdem ce ti se potriveste lol

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.