homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Veruci :(((-2


#20 2007-06-29 10:50:03

Xeli
New member
Inregistrat: 2007-06-19
Mesaje: 44

Re: veruci :(((

Eu nu am gasit nici un institut care sa spuna ca prezervativul te protejeaza de hpv...ca este indicat, ca poata ajuta la diminuarea riscului de a te infecta da...dar nu ca te protejeaza. (http://www.healthandhpv.com/condoms.htm)

Sau aici scrie mai clar(articol de anul acesta) ca reduce riscul cu 70%, dar nu il elimina: http://www.condomdepot.com/learn/archiv … _index.cfm

Ultima oara a fost editat de Xeli (2007-06-29 10:50:24)

Offline

 



#21 2007-06-29 10:53:14

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: veruci :(((

zice si de ce, daca citesti atent...pentru ca sunt si alte forme de contact genital in timpul actului sexual....chestie care mie mi-a scapat....sorry. Am uitat ca actul sexual nu mai inseamna de mult doar clasicul intercurs....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#22 2007-06-29 11:13:06

Xeli
New member
Inregistrat: 2007-06-19
Mesaje: 44

Re: veruci :(((

Da scrie...dar am retinut de mult timp ca nu ofera 100% protectie.

La un moment dat contactasem institutul pasteur si stiu ca am intrebat printre altele si acest lucru...si mi-au spus la fel...reduce riskul dar nu il elimina....din pacate. Eram interesata fiindca vroiam certitudinea ca nu voi mai infecta o alta persoana.

Offline

 

#23 2007-06-29 11:20:08

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: veruci :(((

nu transmiti virusul decit daca ai leziuni active


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#24 2007-06-29 11:23:38

Xeli
New member
Inregistrat: 2007-06-19
Mesaje: 44

Re: veruci :(((

Da, dar leziunile pot fi si minuscule...poti sa nici nu fi constient ca le ai...asa e?
Persoana de la care am contactat eu virusul nu parea sa aiba nici o leziune, nu vizibila cel putin, nu tu condiloame..nu nimic.
De aceea spun ca mi-ar fi frica, sau poate chiar n-as indrazni sa am o alta relatie...in caz ca cea curenta s-ar termina. N-as suporta gandul sa mai infectez pe cineva.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-06-29 11:25:52

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: veruci :(((

Xeli....solutia e atunci sa faci sex doar cu prezervativ si care sa fie reprezentat doar de clasicul intercurs(batrineste)


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.