homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Informatii licenta


#1 2007-03-30 02:04:37

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Informatii licenta

Am si eu o intrebare...cine stie daca exista posibilitatea sa dau licenta in alta parte, adica la alta facultate?
Nashira,tu ce mai stii de scandalul cu diplomele de licenta? Se poate face ceva sau ma transfer la alta facultate? Am aflat ca si la noi tot la fel va fi: domeniu sociologie, specializare psihologie. Trebuie sa facem ceva...nu ne pot face asta...macar daca ne ziceau de la inceput, ca nu m-as fi inscris in nici un caz la Spiru Haret. Isi bat joc de noi... sad

Ultima oara a fost editat de Andreea86 (2007-03-30 02:06:36)


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 



#2 2007-03-30 09:17:59

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Informatii licenta

nu cred. poate doar sa reusesti un transfer la alta universitate.
sincer, pe mine nu ma afecteaza prea mult situatia cata vreme de diploma scrie ca am facut si sociologie si psihologie. chiar daca o sa scrie acolo "specializarea sociologie"


Nobody home

Offline

 

#3 2007-03-30 17:02:00

iustica
New member
Inregistrat: 2007-01-23
Mesaje: 71

Re: Informatii licenta

eu stiu ca se poate. am vrut si eu sa dau licenta la bucuresti, dar m-am mai calmat. acuma o voi da la mine la facultate. stiu ca e o taxa de platit, la mine la facultate era cam 8 mil anul trecut , parca. eu zic ca merita sa te interesezi avand in vedere motivul.incearca la univ de stat.succes

Offline

 

#4 2007-03-30 17:31:25

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Informatii licenta

Pai eu vreau sa deschid cabinet (nu acu...in viitor). Si s-au interesant cei de pe grupul facultatii si a zis ca cu domeniul sociologie pe diploma nu avem nici o sansa sa ne inscriem in Colegiul Psihologilor. Si pe mine asta ma intereseaza. Daca diploma o sa-mi dea voie sa-mi deschid cainet si sa practic terapia..okey...totul e bine...nu ma intereseaza ce scrie pe diploma. Dar am inteles ca pe baza diplomei nu vom putea decat sa fim psihologi intr-o institutie de sociologie (pe la asistenta sociala sau pe undeva). Si decat sa ma trezesc ca am facut 3 ani degeaba si sa fiu fortata sa mai fac inca o facultate...mai bine incerc sa ma mut la alta facultate  la anul sau sa dau licenta in alta parte si sa am o diploma de psiholog.

Ultima oara a fost editat de Andreea86 (2007-03-30 17:32:22)


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#5 2007-03-30 18:10:29

iustica
New member
Inregistrat: 2007-01-23
Mesaje: 71

Re: Informatii licenta

clar nu e acelasi lucru! ma refer la ce scrie pe diploma. am inteles ca esti la spiru, eu stiu ca e facultate particulara, sau ma insel?? oricum mai bine te interesezi daca poti sa dai doar licenta.daca vrei sa faci tot anul 4 la o alta facultate vei avea de dat diferente, chiar daca e aceeasi specializare.asa se poarta. si nu cred ca prof vor fi foarte "prietenosi" cu tine sa dai examenele cu ei.eu vroiam sa dau licenta la dr la bucuresti, dar am inteles ca sunt ostili cu provincia, desi vin dintr-un oras mare, dar poate ai mai mult noroc.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-31 00:00:31

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Informatii licenta

da...sunt la spiru haret (e facultate particulara). noi facem numai 3 ani...si acu sunt anul 2. deci daca ar fi sa ma transfer singura sansa ar mai fi la anul...adica anul 3 sa-l fac la alta facultate. Si eu ma gandeam ca e o problema cu diferentele.
in ceea c priveste diploma de la spiru haret, muli studenti au intrat in panica. iti dai seama ca ne va scrie pe diploma domeniu sociologie specializare psihologie (sau sociologie-psihologie pentru cei care au facut 4 ani...ca ei au dubla specializare). Si din cate ne-am interesat asta ne da voie numai sa fim psihologi in domeniul sociologiei...deci in nici un caz sa ne deschidem cabinet. Ce mi se pare si mai tampit e ca noi (cei cu 3 an) avem in anul 3 posibilitatea sa alegem dintre 3 module (in functie de ce ne intereseaza): resurse umane, psihoterapie sau psihologie in domeniul scolar si educational. Bun...eu normal ca voi alege psihoterapia...voi invatat tot anul 3 despre terapii, facem si psiho judiciara, si psihosexologie, farmacologie, dignoza clinica, consiliere, psihanaliza, psihologia sanatatii mintale, psihopatologie, psihologia familiei si a cuplului...ca la sfarsit, dupa diploma lor sa nu pot aplica nimic din ce am invatat... Mi se pare bataie de joc...mai ales ca nu ne-au anuntat inainte...sa stim si noi.
Acum incearca fetele sa se duca la facultate cu un memoriu, apoi se duc la minister...ne gandim sa implicam si presa in totscandalul asta...daca nu se rezolva pana la vara, eu ma mut la alta facultate si gata.
Apropo, cica s-au interesat si alte fete daca putem da licenta in alta parte...si toate facultatile ne-au refuzat din cauza acestui domeniu de sociologie (se considera ca facultatea fiind de sociologie-psihologie si nu psihologie-sociologie se pune accentul mai mult pe psihologie sad ....desi noi in anul 2 si 3 facem doar psihologie sad )


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#7 2007-03-31 11:12:32

iustica
New member
Inregistrat: 2007-01-23
Mesaje: 71

Re: Informatii licenta

daca asa sta treaba, mai bine incearca sa vezi cum poti sa te transferi la stat.cred ca cel mai bine ar fi sa ceri audienta la decan si sa-i explici motivul, sincer.m-am interesat si eu la mine la fac si mi-a zis secretara ca se pot transfera cei de la facultati particulare.nu cred sa puteti rezolva prea repede problema, si mai ai un an.plus ca nici o facultate nu vrea sa refuze un student platitor de taxe.va fi mai greu cu examanele, dar cred ca majoritate iti vor fi recunoscute. cred ca mai bine te chinui acum un an ca sa fii sigura ca iti merge bine toata viata.am si eu o prietene la psiho si incerc sa-i dau un mail, poate are mai multe detalii.bafta multa!!

Offline

 

#8 2007-03-31 13:47:18

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Informatii licenta

andreea, cabinet oricum nu iti poti deschide daca nu te specialuzezi pe o anumita terapie. intereseaza-te la colegiul psihologilor. daca ai facut facultatea de psihologie poti sa te inscrii la specializari.


Nobody home

Offline

 

#9 2007-03-31 17:31:44

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Informatii licenta

Nashira, poi fetele au intrebat la colegiul psihologilor si cica le-ar fi zis ca cu diploma noastra nu putem face nimic. doar sa fim psihologi intr-o institutie de sociologie. nu ne putem insrie nici in colegiu nici sa ne specializam pe terapie...nimic. Inca raspunsul nu a fost oficial...dar cineva s-a dus la colegiu cu diploma celor de anul trecut in mana si i-ar fi zis asta...ca n-avem nici o sansa sa intram in colegiu si sa deschidem cabinet (nu acum...nici macar dupa multi ani d specializari...nici macar un master in psihologie nu ne ajuta. ) eu din cauza asta am intrat in panica. Ar fi bine sa fie asa cum zici tu, si sa nu ne influenteze deloc domeniul de pe diploma, dar din cate am auzit pana acu e destul de important. sad


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#10 2007-04-02 14:23:14

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: Informatii licenta

o intrebare scurta: ati discutat despre modificariele care s-au facut pentru cei  ce terrmina facultatea anul asta.
imi puteti spune si mie ceva: in afara de cei de la spiru haret care au scos proiectul, mai cunoasteti cazuri in care s-au facut modificari.????? mersi frumos si scuzati ca m-am bagat in discutie. daca deranjez deschis topic nou....

Offline

 

#11 2007-04-02 14:24:49

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Informatii licenta

auzisem un zvon ca Universitatea Bucuresti nu schimba anul asta licenta.


Nobody home

Offline

 

#12 2007-04-02 14:27:21

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: Informatii licenta

pai eu am auzit la tv ca anul asta nu se poate modifica, si stiu ca tocmai la voi la spiru s-a modificat. eu vreau sa ii scutur un pic pe cei de la mine de la universitate ca tare dusi cu pluta sunt.
am licenta in iulie si sesiune si proiect si examne de licenta. si tare as vrea sa le pot da mai multe exemple de cazuri in acre s-a modificat "in bine"-le studentului

Offline

 

#13 2007-04-03 20:56:04

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Informatii licenta

Tenshi: buna seara. ma scuzati ca va deranjez, dar am o intrebare: chiar nu mai facem lucrare de diploma? eu tot astept sa ni se spuna ca a fost o gluma...  mi se pare cam incredibil.
Profu’ de info: din pacate nu e gluma
Profu’ de info: chiar acum reciteam ordinul ministrului
Profu’ de info: care implicit recomanda renunutarea la una din probe


tenshi sunt eu si profu' de info e proful meu de info. deci la spiru e sigur ca se renunta la lucrare...


Nobody home

Offline

 

#14 2009-02-16 11:27:06

Little_princess
Full member
De la: Bucharest...
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 648

Re: Informatii licenta

am si eu o intrebare(sau mai multe) big_smile despre licenta...dak sunt repartizata la 2 coordonatori la un prof si o profa,eu vreau sa ma duc doar la ea..ar trebui sa ma duc totusi si la el(pe care nici makar nu il cunosc,nu am facut cu el nimic)?sa nu se ia d mine la sf k nu m-am dus?iar pe prima pag tre sa ii scriu pe amandoi,nu?


big_smile Come to the dark side...we have cookies..lol

Offline

 

#15 2009-02-16 11:36:08

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: Informatii licenta

cum adica esti repartizata la 2 coordonatori??? coordonatorul de licenta ti-l alegi tu


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#16 2009-02-16 11:46:10

Little_princess
Full member
De la: Bucharest...
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 648

Re: Informatii licenta

pai..la noi nu a fost chiar asa..trebuia sa ma duc cu o cerere semnata d prof..si dak nu a fost nimeni,ne-a repartizat d la fac la cate un prof sau 2...si pe lista scria k sunt la 2..deci tre sa imi aleg eu din cei 2,unul...


big_smile Come to the dark side...we have cookies..lol

Offline

 

#17 2009-02-16 11:51:08

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: Informatii licenta

foarte ciudat....daca asa sta treaba alegi pe cel care iti place sau a carui materie ti-a placut mai mult


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#18 2009-02-16 11:53:46

Little_princess
Full member
De la: Bucharest...
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 648

Re: Informatii licenta

aha..e mai bine asa,m-am linistit..ms big_smile


big_smile Come to the dark side...we have cookies..lol

Offline

 

#19 2009-02-16 12:03:12

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: Informatii licenta

sa cresti mare


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.