homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Informatii cu privire la rezultatul papanicolau


#1 2007-04-17 11:59:37

Darac Mihaela Oana
Membru
Inregistrat: 2007-04-17
Mesaje: 3

informatii cu privire la rezultatul papanicolau

Va rog foarte mult sa ma sfatuiti si pe mine...!Astazi mi-am luat rezultatele testului PAPANICOLAU, iar doamna doctor nu mi-a dat foarte multe informatii despre rezultate.Acestea sunt: frecvente PMN; modificari celulare benigne:infectii cu bacterii si modificari reactive asociate cu inflamatie.M-a speriat foarte tare pentru ca mi-a dat de facut cateva analize foarte-foarte scumpe (HPV,Micoplasma, si inca trei ale caror denumiri nu le inteleg din scrisul doamnei doctora).Nu mi le permit.Ce ar trebui sa fac?
Si partenerul meu probabil are aceasta infectie cu bacterii. El ce ar trebui sa faca? Nu stim unde ar trebui sa mearga pentru un tratament.
Va multumesc anticipat pentru sprijinul acordat...

Offline

 



#2 2007-04-17 12:04:43

Darac Mihaela Oana
Membru
Inregistrat: 2007-04-17
Mesaje: 3

Re: informatii cu privire la rezultatul papanicolau

Si inca ceva...mi-au spus ca data viitoare imi vor face si o cauterizare pentru o rana "micuta".Doare? Nu poate fi inlocuita cu vre-un tratament natural?

Offline

 

#3 2007-04-17 12:15:27

anca13
Full member
De la: Bacau
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 905

Re: informatii cu privire la rezultatul papanicolau

hpv ala e putin de speriat. daca l-a recomandat...inseamna ca nu i-a placut ceva.


storstark

Offline

 

#4 2007-04-17 12:28:02

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: informatii cu privire la rezultatul papanicolau

Mihaela, fa intii un examen de secretie(care ar fi trebuit din start sa insoteasca testul papanicolau) poate aflam care sunt bacteriile alea.  Acest examen ti-l vei putea permite. Nu reiese de nicaieri ca ar fi nevoie de testele acelea deocamdata. Si cu cauterizarea eu zic sa mai asteptam


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#5 2007-04-19 13:47:12

Darac Mihaela Oana
Membru
Inregistrat: 2007-04-17
Mesaje: 3

Re: informatii cu privire la rezultatul papanicolau

va multumesc foarte mult pentru ca mi-ati raspuns.ideea e ca eu consider totul normal...nu ma doare nimic...nu ma supara nimic...pentru cauterizare ar fi trebuit sa ma duc peste 2 saptamani...dar atunci este 1 mai (nu se va lucra).deci...cand sa ma duc? peste 1 luna jumatate? crede-ti ca e bine?
si unde ar trebui sa merg sa-mi fac testul de secretie?as dori sa-mi spune-ti si numele exact al acestuia.cat despre partenerul meu? el unde s-ar putea trata?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-04-19 13:48:30

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: informatii cu privire la rezultatul papanicolau

asa ii zice: examen sau analiza de secretie. fa-l tu. si daca ai ceva care se poate transmite pe cale sexual va primi si partenerul tau tratament sau ti se va spune sa-l trimiti la analzie.


Nobody home

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.