homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sangerari in urma analizelor


#1 2007-04-19 11:46:11

andreearamona
Membru
Inregistrat: 2007-03-27
Mesaje: 3

Sangerari in urma analizelor

In urma unor analize (secretie vaginala, cultura de col si Papa Nicolau) au aparut mici sangerari. Mentionez ca asistenta a avut ceva probleme la recoltare, nu-mi gasea colul?, am avut dureri in timpul recoltarii (nu mi s-a intamplat niciodata asa ceva).
Sunt normale aceste sangerari sau ar trebui sa ma duc la medic?

Offline

 



#2 2007-04-19 12:55:33

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: Sangerari in urma analizelor

sunt absolut normale dc sunt reduse cantitativ....tocmai din cauza recoltarii exista posibilitate sangerarii dupa


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#3 2007-04-19 14:28:31

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sangerari in urma analizelor

pai eu as indraznii sa spun ca nu e firesc sa singerezi la recoltare, daca nu e facuta de un neavenit sau nu ai rana pe col. Totusi, atita vreme cit singerarea e mica, nu e problema


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2007-04-19 15:15:03

alexamelin
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-13
Mesaje: 719

Re: Sangerari in urma analizelor

eu la fiecare recoltare am sangerat un pic, iar toti doctorii la care am fost mi-au spus dupa recoltare ca s-ar putea sa sangerez si sa nu imi fac griji! Imi pare rau dc am informat gresit, dar m-am bazat pe intamplarile mele.


"DACA VREI SA FII FERICIT O CLIPA,RAZBUNA-TE...DACA VREI SA FII FERICIT O VIATA,IARTA!!!"

Offline

 

#5 2007-04-19 15:47:14

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sangerari in urma analizelor

nu e problema


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-04-19 18:09:09

andreearamona
Membru
Inregistrat: 2007-03-27
Mesaje: 3

Re: Sangerari in urma analizelor

Multumesc pentru raspunsuri.

Pana acum nu am avut astfel de probleme. Nu m-a durut cand mi s-au recoltat analizele si nici nu am sangerat. Problema e ca si acum sangerez (ieri am facut analizele).

Mai am o intrebare. De aproape 6 ani am doi noduli la sanul stang. Am incercat tot felul de medicamente, fara rezultat insa. Medicii oncologi mi-au sugerat sa-i operez ca pot sa apara probleme cu timpul.
Marti am fost la un endocrinolog care mi-a dat un tratament. Unul dintre medicamente este spironolactona. Am citit prospectul si am vazut ca are cateva reactii adverse. Practic nu prea am inteles de ce mi l-a recomandat medicul.

Offline

 

#7 2007-04-20 12:55:00

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Sangerari in urma analizelor

orice medicament are reactii adverse. Nu stiu de ce ti-a fost recomandat, endocrinologul insa precis stie


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.