homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sa imi raspundeti repede va rog..................................


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » sa imi raspundeti repede va rog..................................

#1 2007-05-08 19:58:34

alinutza22
New member
Inregistrat: 2007-05-02
Mesaje: 8

sa imi raspundeti repede va rog..................................

de ieri dimineata am o hemoragie.lucru destul de ciudat.asta pt k nu mi s a mai intamplat.in prima faza credeam k mi a venit dar nu avea cum pt k mai sunt 2 sapt pana atunci.ideea e in felul urmator:eu iau anticonceptionale" dessorele".mi au fost prescrise de doctor ginecologdupa controlul de rigoare.mi s a mai intamplat sa uit sa iau o pastila si am sarit peste si apoi cum scrie in prospect am continuat cu celelalte.asa mi s a intamplat si sambata seara cand am uitat.am uitat insa si duminica seara dar am luat o dimineta la 6.dupa aceasta luni la max 20 min am inceput sa sangerez si aveam dureri destul de mari.hemoragia insa nu mi s a oprit nici acun.nu stiam ce sa fac dak sa mai continui cu pastilele sau nu.dar am continuat ca si cum nu s ar fi intamplat nimic.durerile insa persista si sunt destul de mari in zona ovarelor dar si intre acestea.chiar mai dureroasa e aceasta zona.ma simt foarte rau si nu stiu ce sa fac.....nu am luat deokmdata nicio pastila nimic.ce sa fac ,asta in conditiile in care nu am cum sa merg pana vineri la doctor k abia atunci mi a facut programare.va multumesc din suflet!!!

Offline

 



#2 2007-05-08 20:07:38

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: sa imi raspundeti repede va rog..................................

eu zic ca sangerezi unde ai uitat sa iei 2 pastile daca am inteles eu bine,deci nu uita de protectie suplimentara 7 zile ,dar mai asteapta si alte pareri smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-05-08 22:03:18

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: sa imi raspundeti repede va rog..................................

e de la pastilele uitate...sfatul meu e sa iei folia pana la capat...si sa nu faci pauza (daca sangerezi acum oricum nu ti va veni nimic in pauza)...sa continui cu o folie nou...si bineinteles protectia suplimentara...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#4 2007-05-09 11:51:51

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: sa imi raspundeti repede va rog..................................

sfatul meu, de data asta e sa opresti pastilele acum si sa mergi la un medic de planning nu la ginecolog. Zic asa (desi in mod normal as zice la fel ca si crys_ty_na) pentru ca inteleg ca ai luat pastilele cam din 2 in 2....deci mai bine le opresti pentru ca oricum nu stiu ce eficienta au. Vei relua incercind sa fii mai atenta...asa nu se poate


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum


  • Index
  •  » Vreau sa aflu
  •  » sa imi raspundeti repede va rog..................................

   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.