homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Solaru :P-2


#20 2007-05-11 13:56:20

micusa
Full member
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 546

Re: solaru :P

..ideea e ca mai bine faci solar cite 5 min pe zi, decit sa ne ardem pielea in 10 zile pe plaja..


mariah carey - bye bye

Offline

 



#21 2007-05-11 14:09:04

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: solaru :P

care stiti cam ce crema este buna pt solar? la fiecare la care mergi iti da alt fel de crema care poate nu corespunde cu tipul tau de piele si asa apar arsurile,etc.


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#22 2007-05-11 14:15:37

micusa
Full member
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 546

Re: solaru :P

pai este diferita crema, pentru piele grasa, normala, uscata, superuscata..si doamnele de colo tre sa stie ce si cum..si respectiv iti recomanda..dar trebuie sa mergi la un salon unde oamenii cunosc cit de cit..eu initial am mers la unul orizontal unde habar naveau si numi recomandau nimika, si dupa ce am citit ceva pe net precum ca asta vertical e mult mai bun..am ales un salon unde si consultantii sint foarte buni..si nu regret nici un minutzel..smile


mariah carey - bye bye

Offline

 

#23 2007-05-11 14:46:45

Shaka
New member
Inregistrat: 2005-07-12
Mesaje: 18

Re: solaru :P

la saolarul la care merg eu sunt niste afise pe pereti cu niste teste la care trebuie sa raspunzi pt a afla ce tip de piele ai, cat timp este recomandat sa stai la solar si cate sedinte. si in plus si cremele sunt in functie de tipul pielii si sunt p mai multe trepte de bronzare ( de la prima sedinta pana la mentinerea bronzului). depinde acuma si de saloane... aaa si e important sa nu incepem cu sedinte lungi ci sa le luam treptat si cu zile pauza intre sedinte...

Offline

 

#24 2007-05-11 14:52:04

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: solaru :P

micusa a scris:

..ideea e ca mai bine faci solar cite 5 min pe zi, decit sa ne ardem pielea in 10 zile pe plaja..

eu nu sunt de acord cu tine


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-05-11 14:56:56

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: solaru :P

e chiar bine sa mai stai la soare din cand in cand dimineata si parca dupa 5-6 iar e bine.din punctul asta de vedere prefer soarele si nu solarul smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#26 2007-05-11 15:08:15

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: solaru :P

solarul e bun pentru ca ajuta la sintetizarea vitaminei D in piele, foarte importanta pentru oasele noastre dar si pentru ca e un foarte puternic antitumoral natural....fireste e foarte important unde si cit stai la solar...5 min pe zi, intr-un loc ok, e foarte bine.
In ce priveste petele pe fata ele pot aparea de la anticonceptionale sau de la sarcina si expunerea la soare le permanentizeaza...deci si solarul


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.