homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Poti face celulita de la anticonceptionale?


#1 2007-05-11 23:55:00

Marmie
New member
Inregistrat: 2007-04-08
Mesaje: 52

Poti face celulita de la anticonceptionale?

Am observat ca de cand iau anticonceptionale (1 an)  m-am umplut de celulita, nu stiu exact dak de la ele! Aveam si inainte dar numai putina pe fese acum am multa si pe picioare, o fi si de la kilogramele in plus pe care le-am luat?! S-a mai confruntat cineva cu o asemenea problema?Poate fi din cauza ca pastilele retin apa in organism?


Fuzz up your life!

Offline

 



#2 2007-05-12 01:45:55

fallingstar
Full member
Inregistrat: 2007-02-27
Mesaje: 802

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

si eu am patit asa grater inainte sa le iau abia dak avea dar acuma devine de-a dreptul enervanta celulita asta...ma  duc la sala...ma dau cu creme..dar nu pot sa renunt la anticonceptionale sad


29+

Offline

 

#3 2007-05-12 10:07:11

onnixx
New member
Inregistrat: 2007-03-22
Mesaje: 65

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

am observat si eu mai multa celulita de la antibebe.inainte aveam dar nu se vedea...acum se cam vede...si e tare aiurea.oricata sala si masaj as face tot nasol e.nu stiu....cred ca o sa renunt la pastilutze dar nu acum.insa singura metoda pe care o voi folosi va fi prezervativul de care eu una nu sunt asa  de incantata.nu risc solosesc alte metode(mai ales din astea gen metoda calendarului) dar nici sterilet.asta e....stam cu celulita.eu am pus pe burta celulita...cel mai mult acolo.acum incerc un regim si folosesc un ulei anticelulitic de la hemel.e bunisor.pupici


ceea ce nu te doboara te face mai puternic.

Offline

 

#4 2007-05-12 11:09:35

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

dap decand iau ac. si la mine e mai accentuata sad


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#5 2007-05-12 11:32:57

girly
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2006-08-16
Mesaje: 384

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

eu nu am patit asa ceva... iau de 10 luni. ba chiar am tinut si o dieta si am slabit f repede(in centimentri si kg), impreuna cu putin masaj si crema anticelulitica. nu cred ca are de-a face cu retinerea de apa big_smile aceea se elimina treptat. poate depinde si de fiecare persoana in parte

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-05-12 12:37:32

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

girly... esti o fericita... sunt rare cazurile de genul tau


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#7 2007-05-12 12:47:13

Marmie
New member
Inregistrat: 2007-04-08
Mesaje: 52

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

uf, eu am ajuns de-a dreptul disperata din cauza celulitei! am tinut si dieta si creme si tot felul de tratamente! am citit pe net despre zatul de cafea este destul de bun dar trebuie facut des ca sa dea rezultate, pielea ramane fina dar dar nu te dai intr-o saptamana se face la loc! Acum am citit despre praful de alge si o sa imi cumpar de la Plafar sa vedem dak da rezultate! O sa va spun dak e bun!
smile


Fuzz up your life!

Offline

 

#8 2007-05-12 15:39:49

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

pai ...marmie ai zis ca te-ai si ingrasat.nu stiu care sunt cazurile pentru care te-ai ingrasat dar din cauza kg in plus ai celulita.poate nu mananci sanatos.poate nu te hidratezi suficient.poate nu faci sport..o multime de POATE.eu iau antibebe,mananc mai sanatos,nu imi umplu burta cu cine stie ce prostii,fac sport cam de 5 ori pe saptamana,beau zilnic 1.5-2 l apa si nu mai am decat o "pata"mica pe o fesa.atat.(pacat ca am vergeturi de cand m-am ingrasat dar asta e alta problema).

Offline

 

#9 2007-05-12 16:02:34

Marmie
New member
Inregistrat: 2007-04-08
Mesaje: 52

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

Da, sigur e si din cauza kilogramelor, in ultimul timp tin dieta fara grasimi si paine! Apa nu beau foarte multa, iar spre rusinea mea sport nu am mai facut ca nu prea am timp! Mai acum o luna facem de 2 ori e saptamana dar nu s-au vazut rezultatele! O sa ma straduiesc in continuare! Felicitari ca reusesti sa te mentii in forma!


Fuzz up your life!

Offline

 

#10 2007-05-12 16:06:55

andrutza
Vizitator

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

celulita de la anticonceptionale se face pt ca retii apa in tesuturi.....si sunt pers care daca beau multa apa o retin in tesut, nu o pot elimina

 

#11 2007-05-12 16:10:36

Marmie
New member
Inregistrat: 2007-04-08
Mesaje: 52

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

mersi andrutza si eu cred ca e si din cauza retinerii de apa in organism, dar ce pot sa fac decat sa renunt la pastile? Eu o decizie grea pe care nu mi-o asum deocamdata, dar poate in cateva luni o sa folosesc o alta metoda contraceptiva!


Fuzz up your life!

Offline

 

#12 2007-06-17 00:17:06

albastra
New member
Inregistrat: 2007-06-12
Mesaje: 91

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

si eu am facut celulita de la antibebe sad ...dar cred ca si de la "poftele " pe care le aveam din cauza lor..o foame de nestapanit daca am mancat intr-o seara o cutie mare de finetti cu pinae..ce mai ziceti? big_smile (bineinteles ca mi-a fost rau)..asta s-a intamplat cand am luat yasmine dar cand am luat mercilon a fost ok..chiar am slabit (desi am avut si ale probl)

Offline

 

#13 2007-06-17 14:12:19

dianastan
New member
Inregistrat: 2007-06-16
Mesaje: 13

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

trebuie sa iei un detoxifiant ca sa mai elimini toxinele si apa din tesuturi. incearca denoxinal sau detoxifiant de la dacia plant. plus ca eu fac pauze dese. la 4 luni o luna ca sa imi mai revin si nu mi se mai vede asa celulita. prima data cand am luat antibebe am explodat in celulita. in orice caz depinde si de genetica

Offline

 

#14 2007-06-17 18:46:40

reddoll
New member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 28

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

mie nu mi a aparut celulita de knd le iau ba chiar mi a mai disparut.bine dar ce i adevarat e k am inceput o dieta pe mankt sanatos si sport si masaj si cred k asta a avut mult de a face


"AFTER ALL, TOMORROW IS ANOTHER DAY"

Offline

 

#15 2008-09-16 00:27:13

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

si eu iau d 6 luni Ac -Jeanine- si am observat o accentuare a celulitei:((..inainte aveam putina...eu am 1,77m si 60 kg...nush c sa ma mai fac cu celulita asta urata...grater


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#16 2008-09-16 00:42:13

skumpi
Vizitator

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

nici gram d celulita sau kg in plus sad

 

#17 2008-09-16 09:00:41

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

de ingrasat nu m-am ingrasat rotfl si iau d eaprope 2 ani doar ca mi sa accentuat celulita neutral


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#18 2008-09-16 15:21:35

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

si eu am facut celulita de la anticonceptionale, desi nu aveam inainte sad si faza e ca pot sa bag sport ca nebuna, nu se duce usor deloc!


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#19 2008-09-16 16:02:16

micutza088
Full member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 292

Re: Poti face celulita de la anticonceptionale?

eu nu am facut nimic de la ele
marmie, incearca asa: o zi bea apa si in celalta zi nu mai bea deloc apa ci ceai diuretic de la plafar sau fares (in loc de apa bei ceai neindulcit). normal exesul de apa se elimina (daca celulita e de la retinerea de apa)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.