homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

HPV


#1 2007-05-14 18:25:39

anders
Membru
Inregistrat: 2007-05-10
Mesaje: 3

HPV

buna ziua. sunt noua pe aici, nu stiu daca s-a mai discutat problema. mi-a iesit rezultatul de HPV high risk pozitiv dar papa nicolau mi-a iesit ok. am o singura veruca exterioara, nimic in vagin. medicul mi-a propus sa o cauterizez dar inteleg ca asta nu ma scapa de riscul revenirii bolii. am tot citit pe net si prin diverse publicatii despre femei care au scapat definitiv de aceasta problema prin homeoterapie. imi poate recomanda cineva ceva in acest sens? sau poate sa imi spuna cineva care a apelat la medicina alopata pentru a trata aceasta problema daca totul a fost ok? sunt usor ingrozita de rezultatul analizei...
p.s. va recomand tuturor doamnelor si domnisoarelor, daca aveti cea mai vaga banuiala ca ati putea avea sanatatea afectata in vre-un fel mergeti la medic. si daca nu sunteti multumite mergeti la altul...eu am mers la un singur medic 10 ani si mi-a zis tot timpul ca bubita aceea nu are de ce sa ma ingrijoreze...ca sa constat acum, dupa 6 ani de cand o am ca este papilloma...

Ultima oara a fost editat de anders (2007-05-14 18:48:43)

Offline

 



#2 2007-05-14 18:45:57

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: HPV

Ce tulpini ti-au iesit la test?


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#3 2007-05-14 18:50:23

anders
Membru
Inregistrat: 2007-05-10
Mesaje: 3

Re: HPV

16/18/31/33/35/39/45/51/56/58/59/68...............

Offline

 

#4 2007-05-14 23:00:54

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: HPV

Si eu sunt in aceeasi situatie. Tulpinile alea odioase, dar nimic la Papanicolau. Insa vreau sa va spun ca am gasit pe alt forum, in cautarile mele despre HPV, o fata careia tot asa ii iesisera toate tulpinile astea. Normal ca s-a panicat, insa un doctor i-a spus ca nu avea cum sa ii iasa toate tulpinile si ca e posibil ca testul sa fie influentat de vreo viroza. Tipa a repetat testul la vreo 2-3 luni cred si i-a iesit NEGATIV!!! Iar eu am mai citit pe internet ca testul ADN-HPV poate sa fie fals-pozitiv, deci sa nu ai nimic si totusi sa iti iasa pozitiv. Voi repeta si eu testul, probabil ca luna viitoare si sa vedem ce va fi...


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#5 2007-05-15 11:38:15

anders
Membru
Inregistrat: 2007-05-10
Mesaje: 3

Re: HPV

of....problema e ca am si acea mica escrescenta....o sa mai merg si la alt cabinet si la un dermatolog si ...nici eu nu mai stiu unde....

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.