homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Machiaj..-2


#20 2008-09-08 20:32:34

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: machiaj..


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 



#21 2008-09-08 20:32:50

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: machiaj..

choco hai pi mess
urjent


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#22 2009-02-01 23:30:32

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: machiaj..

Pentru un aspect neted al tenului, aplica lotiunea hidratanta cu miscari de jos in sus, iar fondul de ten cu miscari de sus in jos.


Aplica fondul de ten putin cate putin, in directia de crestere a pufului de pe fata.


Daca ai ochii umflati, aplica pe pleoapele inchise felii de cartof crud.


Poti readuce la consistenta initiala un rimel uscat, lasandu-l sa stea intr-un pahar cu apa fierbinte timp de cateva minute.


Vrei ca genele tale sa para mai dese? Marcheaza cateva puncte printre ele, folosind un tus de pleoape. Intinde apoi cu un betisor infasurat in vata.


Metoda super-economica: un singur fard maron-inchis poate avea multiple intrebuintari: ca fard pentru corectarea formei sprancenelor, ca tus de ochi prin umezirea aplicatorului si, bineinteles, ca fard de ochi.


Poti indeparta urmele de rimel de pe fata cu ajutorul unui betisor cu vata inmuiat in fond de ten.


Pentru un contur precis al buzelor, foloseste un creion special dupa ce ai aplicat rujul.


Pentru ca machiajul ochilor sa reziste mai mult, aplica putin fond de ten si pe pleoape.


Daca trebuie neaparat sa iti storci punctele negre sau cosurile, acopera-ti varfurile degetelor cu tifon sau servetel cosmetic, pentru a evita infectarea sau cicatricele.


Pentru un machiaj cu adevarat natural, pudra si fondul de ten trebuie sa fie in nuante calde. Fardul de obraz si rujul trebuie sa apartina aceleiasi game cromatice (calda sau rece).


Daca sprancenele tale sunt mereu „ciufulite“, aranjeaza-le cu o periuta de dinti pe care ai pulverizat putin fixativ.


Pentru a evita intinderea luciului peste conturul buzelor, coloreaza mai intai toata suprafata acestora cu creionul de contur.


Pentru a prepara o lotiune tonica naturala, pune cateva frunze de patrunjel in apa minerala plata. Lasa peste noapte si foloseste amestecul dimineata.


Nu arunca rujurile de care te-ai plictisit, s-ar putea sa-ti placa din nou combinand culorile. Aplica rujul cu nuanta deschisa pe buza inferioara si pe cea mai inchisa pe buza superioara. Lipeste-ti putin buzele una de cealalta si vezi daca-ti place noua culoare!


Pentru a-ti proteja buzele de frig sau vant aplica zilnic un balsam pentru buze, un ruj gras sau traditionalul "strugurel". Daca s-au cojit deja, intra sub dus si lasa apa calda sa le inmoaie, apoi indeparteaza pielea uscata cu o periuta de dinti.


Cand te machiezi, nu uita de "zona T". Pe scurt, fruntea, nasul si barbia n-au voie sa luceasca! Deci atunci cand vrei sa folosesti o pudra sau o crema pentru luciu, ocoleste aceasta zona.


Testeaza mereu anticearcanul inainte de a-l cumpara. Daca n-are pigmentii potriviti tenului tau, anticearcanul nu va face decat sa transforme perechea ta de cearcane vinetii intr-o pereche de cearcane gri.


Daca vrei un machiaj cat mai natural, poti amesteca fondul de ten cu putina crema hidratanta.


Cand camuflezi imperfectiunile tenului tau cu batonul corector, stai la fereastra sau intr-un loc cu lumina naturala. Astfel vei putea sa-ti dai seama cand sa te opresti ca sa nu accentuezi problemele.


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#23 2009-02-02 12:38:28

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: machiaj..

foarte bun articolul pitzi puss puss

Offline

 

#24 2009-02-02 12:47:17

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: machiaj..

i know  rodnar


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-02-02 13:43:21

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: machiaj..

somebody's me a scris:

in cazul in care rimelul s'a uscat...poti "pompa" un pic de parfum sau spray ceva in gaurica tubuletului dupa care agiti bine...se va inmuia rapid..big_smile

pe mine ma ustura ochii de la asta


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#26 2009-02-02 14:00:06

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: machiaj..

somebody's me a scris:

in cazul in care rimelul s'a uscat...poti "pompa" un pic de parfum sau spray ceva in gaurica tubuletului dupa care agiti bine...se va inmuia rapid..big_smile

eu am vazut odata un interviu cu un make-up artist care spunea ca el pune un strop de ulei de ricin in tubul de la rimel.....cred ca am mai zis pe undeva lucrul asta big_smile .......numai sa nu puneti mult ca se strica rimelul. smile

Offline

 

#27 2009-02-02 14:02:22

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: machiaj..

somebody's me a scris:

eu nu am absolut nimic...k nu aplic imediat...si alcoolu se evapora wink

eu am pus si am lasat sa se evapore si degeaba.. mi-am stricat si rimelu' degeaba si era asa de bun.. de la versace nici nu am gasit altul la fel.


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#28 2009-02-02 14:06:20

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: machiaj..

cu cateva picaturi de ulei de migdale puteti dilua rimelul

Offline

 

#29 2016-05-06 18:53:34

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: machiaj..

1. exista un tus negru de ochi care sa nu se intinda de-a lungul zilei pe pleoapa superioara si, in acelasi timp, sa poata fi demachiat relativ usor? eu am unul care e invers: se intinde tot, dar cand vreau sa il demachiez nu vrea sa iasa, ci trebuie sa curat la el 2-3 zile la rand

2. daca stiti vreun corector bun pentru punctele acneice, preferabil in forma lichida

Offline

 

#30 2016-05-06 23:24:52

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: machiaj..

eu folosesc de ceva timp numai eyeliner gel si pot spune ca nu se sterge absolut deloc, sta impecabil toata ziua si, spre deosebite de tus, poate fi folosit si de persoanele cu doua maini stangi lol am avut de la Stila si acum am unul de la Mac
la corector nu ma pricep deloc

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.