homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probabil o intrebare stupida....


#1 2007-05-28 21:31:07

mili
New member
Inregistrat: 2006-11-05
Mesaje: 73

probabil o intrebare stupida....

sper ca n-o sa ma credeti retardata din cauza intrebarii p care o pun....am luat sapt trecuta pastiluta obisnuita d yasmin, fara apa si mi s-a cam oprit in gat.am baut apoi putina apa ,dar parca tot acolo a ramas(sau poate era doar impresia mea,nu stiu)si am tot simtit-o acolo vreo cateva ore, desi am si mancat intre timp. m-am convins singura apoi ca nu era cum sa mai fie acolo,ca macar cu mancarea si tot s-a dus ea pana la urma. problema e ca in seara zilei urmatoare am observat p chilot niste pete mici roz-bombon!(asta chiar ca-i ciudat,nu?) si una maro deschis. acum ma intreb: alea sa fi fost o sangerare de privare???sunt eu prea paranoica, nu?unde se putea duce pastila aia daca nu la locul ei in stomac si apoi in sange?(nu are dc sa-i fi scazut eficacitatea,nu?chiar daca o fi ajuns ceva mai tarziu,nu?)eu zic ca petele alea sa fi fost ori d la o usoara raceala(am umblat desculta), ori o urmare a unui contact sexual din ziua respectiva, in timpul caruia nu eram lubrifiata indeajuns.  voi c credeti?astept rasp voastre cu nerabdare. mc!

Offline

 



#2 2007-05-28 21:52:00

blue_elf
Hero member
De la: BUCURESTI
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 2475

Re: probabil o intrebare stupida....

1 folia inceputa a fost saptamana trecuta? adik in 1 zi cand tii-a venit menstruatia? k daca da petele astea ar inseman k este spotting.si stai u calma k pastila se duce imediat in stomak si trece prin ficat apoi si gata.. asa ca nu cred ca tre s  t ingrijorezi, mai asteapta si alte pareri.


Pastreaza-ti cugetul
clar si linistit,ca apele unui lac adanc,transparent ca lumina ochilor de
corb.Deasupra,apele sunt linistite.Nu are rost sa-l rascolesti acum si sa-l tulburi.In
acest suflet netulburat-umbrele evenimentelor acestei lumi se vor topi singure.

Offline

 

#3 2007-05-28 21:54:59

mili
New member
Inregistrat: 2006-11-05
Mesaje: 73

Re: probabil o intrebare stupida....

ms frumos pt raspuns! dar e a treia folie...la prima am avut spotting toata luna; dar la a doua nu; si nici la a treia inafara de alea...ce sa fie oare?ca nu cred ca e tot spotting,nu?

Offline

 

#4 2007-05-28 22:04:09

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: probabil o intrebare stupida....

in prinele 3 luni apare ... deci ii normal poti sta linistita ... dupa ti se obisnuieste corpul cu pastilele ... numai in cazu in cazre nu este asa ...dupa astea 3 luni ...inseamna ca ai tu ceva cu pastilutele alea si nus bune si mergi la doctor


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#5 2007-05-28 22:10:14

mili
New member
Inregistrat: 2006-11-05
Mesaje: 73

Re: probabil o intrebare stupida....

pai daca deja in a doua luna n-am mai avut spotting,nu-i bine ca el s apara din nou; eu asa stiu; si cum sa fi fost spotting doar "chestia aia" si d atunci nimic?e posibil?mc pt raspunsuri!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-05-29 09:05:45

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: probabil o intrebare stupida....

spottingul e normal in primele 3 luni.asta nu inseamna ca 3 luni trebuie sa sangerezi cate putin zilnic.se opreste..apare din nou...pana se obisnuieste organismul

Offline

 

#7 2007-05-29 11:06:07

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: probabil o intrebare stupida....

fara sa discutam ca nu orice pata de pe chilot inseamna singerare din uter....probleme cu protectia contraceptiva insa nu sunt


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#8 2007-05-29 18:57:10

mili
New member
Inregistrat: 2006-11-05
Mesaje: 73

Re: probabil o intrebare stupida....

ms frumos! m-am linistit

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.