homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Scaun cu sange!!-4


#58 2007-11-10 19:32:13

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: scaun cu sange!!

smile sanatate! si da-i cu activia ca functioneaza smile


mami de minuni hjarta

Offline

 



#59 2007-11-10 19:36:03

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: scaun cu sange!!

da, de acord ... cu 2 pe zi ca e situatie mai deosebita smile. multumesc eu_vreau


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#60 2007-11-10 19:43:09

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: scaun cu sange!!

cresti mare smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#61 2007-11-10 21:46:19

daNA24
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-10
Mesaje: 22

Re: scaun cu sange!!

BUna smile
Sa va spun regimult pe care mi l-a dat doctorul nu trebuie neaparat colonoscopie ci doar sa te abtii de la niste mancaruri si te refaci smile
Eu aveam scaun i data pe sapt cu sange si mult mucus smile O sa incep cu  painea neaparat graham sau neagra , iei taratze de la plafar si pui 2 linguri mari intr-un castron apoi torni apa fiarta peste , nu sunt chiar bune la gust si iti raman prin gura dar cu niste miere le poti inghiti bine , trebuie sa iei asa de 3 ori pe zi ; ( curatza intestinele si te ajuta sa ai scaun in fiecare zi ) ; apoi trebuie  sa mananci multe legume , eu mananc ciorba de legume mult , cartofi la cuptor ( nu prajiti deloc ) , carne de peste , pui, porc la gratar ( fara prajeli deloc) ; cel putin 2 salate pe zi salat verde sau de rosi ; eu mai beau ceai seara de galbenele cu musetel ma ajuta cand ma mai doare burta ; trebuie sa mananci asa si te faci bine la burta mergi in fiecare si la baie , eu de 4 luni mananc asa si ma simt foarte bine nu imi vine sa cred ca o viata am fost constipata si acum merg in fiecare zi la baie tongue poti manca si lactate deoarece eu am mereu mucus si ma doare burta cand mananc lactate mi s-a spus ca am o intoleranta si sa nu mai mananc , am incercat sa beau un pahar cu lapte si a fost jale asa ca trebuie sa vezi ce alimente iti priesc dac tie iti face bine ; fara dulciuri in special ciocolata desi eu nu ma pot abtine dar am mancat fructe cand imi era pofta de ceva dulce orice dar nu banane ; dupa ce iti revii si mergi la baie in fiecare zi dar mancand doar aceste alimente si nimic altceva poti sa incepi sa mai mananci si altceva de ex eu mai mananc cartofi prajiti nu ma pot abtine tongue sau KFC dar nu fac excese si incerc sa mananc totusi asa pentru ca inmi e bine la burta ah ce mai vroiam sa zic nici mazare sau fasole sa nu mananci ca baloneaza tare ... deci cam asta este si acum ma mai doare burta cateodata nu stiu doctorul mi-a spus ca am intestine iritabile dar ca nu are legatura doar cu ce mananc are leg si cu nervi lol nu stiu a zis ca nu se stiu cauzele bine dar ca o sa trebuiasca sa am grija cam ce mananc toata viatza ... smile
goodluck smile

Offline

 

#62 2007-11-17 17:35:08

andrutza
Vizitator

Re: scaun cu sange!!

Eu de vreo 5 zile ies mai greu afara.....si ma doare inauntru cand imi vine sa fac si in timp ce fac...iar ier seara si acum am observat ca scaunul are si o culoare rosiatica, pe hartie nu am observat sange deloc? ce sa fie oare?

 

 Publicitate


loading...

#63 2007-11-17 17:36:20

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: scaun cu sange!!

baga niste fructe si laptic big_smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#64 2007-11-17 17:37:52

andrutza
Vizitator

Re: scaun cu sange!!

am baut lapte si ieri si azi dimineata, fructe mananc zilnic....sa fie oare de la hemoroizi? dar daca chestia aia rosie era sange nu tb sa curga si pe hartie oare?

 

#65 2007-11-17 17:39:19

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: scaun cu sange!!

sigur constipatie. trebuie masuri urgente. uite tratament testat de mine in astea 2 saptamani, ca si eu am avut probleme. 2 pere pe zi, paine integrala 3 felii/zi, 2 iaurturi activia si multa, multa apa. seara, ceai verde. de a doua zi am inceput sa fiu mai bine si acum sunt in sfarsit un om normal la capitoul asta.


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#66 2007-11-17 17:46:29

andrutza
Vizitator

Re: scaun cu sange!!

eu stiam ca ai constipatie doar daca nu iesi cateva zile la rand, dar eu am scaun zilnic doar ca fac ceva mai greu decat pana acum.....si ma doare inauntru si cand fac si dupa ce fac, ceai verde nu am voie sa beau. paine mananc doar integrala, fructe mananc zilnic, cate un fruct, doua, legume mananc. s-a dus sa-mi ia mama proctolog sa-mi pun poate o sa ma simt mai bine.

 

#67 2007-11-17 17:49:58

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: scaun cu sange!!

atunci poate ca e ceva fisura, dar ar fi trebuit sa curga sange. totusi daca scaunul ar avea consistenta buna ar iesi mai usor, fara sa te doara.


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#68 2007-11-17 17:52:08

andrutza
Vizitator

Re: scaun cu sange!!

fisura???? adica asta ce e, e grav? nu curge sange deloc pe hartie, doar am vazut in compozitia scaunului ceva rosu nu stiu daca sange....habar n-akm, dar era si cu rosu sad deja m-am speriat

 

#69 2007-11-17 17:55:49

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: scaun cu sange!!

culoare este influentata de ce manaci.daca era sange aparea pe hartie.la fel si daca era fisura.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#70 2007-11-17 18:11:27

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: scaun cu sange!!

poate ca strangi atunci cand vine timpul sa iasa si atunci devine mai dureros. nu cred ca e fisura daca nu a iesit sange.


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#71 2007-11-17 18:13:30

andrutza
Vizitator

Re: scaun cu sange!!

da, uneori ma mai si tin, nu fac imediat cum imi vine mai aman momentul.....nu stiu sper sa nu fie fisura sau altceva mai grav, am citit acum pe net si mi-a dat si de cancer recto-anal, m-am si speriat.

 

#72 2007-11-17 18:20:19

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: scaun cu sange!!

atunci asta este smile ! incearca sa mergi la toaleta atunci cand te trece altfel ai dureri cand faci scaun. lasa fisura, ca nu ai. nu e nimic grav.


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#73 2007-11-17 18:22:25

anytza
Hero member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 3338

Re: scaun cu sange!!

Annita a scris:

Stie cineva sa-mi spuna si mie ce as putea manca, ce fructe sau legume,k sa nu ma mai constip iar,k e dureros sad

ptr constipatie va recomand din tot sufletul un paharel de suc de portocala stoarsa dimineata pe nemancate smile vb serios ajuta extraordinar de mult!


Trebuie sa fii schimbarea pe care doresti sa o vezi in lume!

Offline

 

#74 2007-11-17 18:24:25

andrutza
Vizitator

Re: scaun cu sange!!

eu am citit ca grapefruitul roz e super bun in cazul constipatiei.

 

#75 2007-11-17 18:30:18

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: scaun cu sange!!

un activia rezolva situatia in fiecare zi. atentie la grapefruit, ca era un subiect pe forum cum ca ar scadea efectul anticonceptionalelor (in cazul in care folosesti).


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#76 2007-11-17 18:30:38

anytza
Hero member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 3338

Re: scaun cu sange!!

andrutza a scris:

eu am citit ca grapefruitul roz e super bun in cazul constipatiei.

da  andrutza sau grapfruit smile


Trebuie sa fii schimbarea pe care doresti sa o vezi in lume!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.